Nowy gimbal Zhiyun Smooth 5 – płynne filmy prosto ze smartfona!

Da się zauważyć, że coraz więcej treści jest tworzonych za pomocą smartfonów. Jest to świetny sposób dla tych, którzy chcą tworzyć szybkie klipy i materiały na social media. Jeśli chcesz tworzyć wspaniałe filmy, które będą się wyróżniać, pierwszą zasadą jest unikanie trzymania telefonu komórkowego w ręku podczas filmowania, nawet jeśli niektóre telefony komórkowe mają stabilizację obrazu. Gdy trzymasz telefon w ręku, trudno jest uzyskać stabilne filmy bez drżenia i szarpania. Potem nieprzyjemnie się to ogląda.
Nowy gimbal, Smooth 5 marki Zhiyun sprawia, że filmowanie smartfonem i kinowa jakość obrazu stają się możliwe.
Nowy Smooth 5 ma mniejszy rozmiar niż Smooth 4, ale ma znacznie większą moc dzięki zmodernizowanym silnikom ze stali magnetycznej i ulepszonym algorytmom, które ułatwiają kręcenie pod każdym kątem.
3-osiowa konstrukcja oferuje swobodne ruchy z każdej perspektywy, nawet w niskich i super-szerokich kątach. Szerszy zacisk na telefon zapewnia bezpieczniejsze i łatwiejsze filmowanie z większością smartfonów, a także łatwe przełączanie między trybem pionowym i poziomym.
Z tyłu gimbala znajduje się nowy, intuicyjnie zaprojektowany panel kontrolny all-in-one. Dzięki nowej konstrukcji łatwo jest kontrolować wszystkie ustawienia i ruchy gimbala i smartfona jedną ręką, nawet w locie.
Zacisk telefonu posiada dwa magnetyczne uchwyty do lamp LED, które można zamocować po obu stronach i razem mają jasność 600 lumenów (2×300) i CRI 95+. Diody LED są w pełni ściemnialne za pomocą pokręteł na panelu kontrolnym.
Podobnie jak w przypadku niedawno wydanego Crane M3, istnieje również możliwość nałożenia filtrów magnetycznych, które są dostępne w czterech kolorach i mogą nadać filmom fajny efekt oświetleniowy.
W połączeniu z aplikacją ZY Cami można uzyskać dostęp do kreatywnych ustawień, takich jak Gesture Control, która rozpoczyna nagrywanie, gdy wykonasz specjalny gest, SmartFollow, która podąża za obiektem w kadrze i tryb Vortex, który dodaje dodatkowy wymiar do twoich filmów.
W aplikacji znajdziesz jeszcze kilka innych kreatywnych ustawień i łatwych sposobów na edycję swoich ujęć.
Nowy Smooth 5 może udźwignąć ładunek do 320 g i ma 4-godzinny czas pracy na baterii z podłączonymi lampami LED i ustawioną maksymalną jasnością oraz 12 godzin w normalnym użytkowaniu bez podłączonych lamp LED. Czas ładowania wynosi 2 godziny.
Gimbal jest również dostępny w wersji Smooth 5 Combo (pakiet składa się z oświetlenia, filtrów, paska na nadgarstek i pokrowca) i będzie dostępny pod koniec listopada. Sugerowana cena detaliczna: Smooth 5 – 849,00 zł a Smooth 5 Combo – 1090,00 zł.

Specyfikacja:

  • Kompaktowa konstrukcja, jeszcze większa moc niż poprzednik
  • Udźwig 320 g (iPhone 13Pro Max waży 240 g)
  • Intuicyjny panel sterowania
  • Łatwość tworzenia kreatywnych ujęć w połączeniu z aplikacją ZY Cami
  • Magnetyczne uchwyty do lamp LED, które można przymocować po obu stronach
Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.