BEIKS Media Show – największe marki foto-film-video w stolicy

Ponad 30 godzin prelekcji, blisko 60 światowych producentów i dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla środowiska foto-video-audio, przeszło 300 uczestników. Mnóstwo wartościowych rozmów oraz nawiązanych kontaktów biznesowych – tak wyglądała tegoroczna edycja BEIKS Media Show, która odbyła się 5 listopada w hotelu Sound Garden w Warszawie. Firma BEIKS Machulski Sp.j. – istnieje na rynku od 1997 roku i jest znanym pośrednikiem sprzedaży szerokiej gamy sprzętu do produkcji video. BEIKS Media Show organizowany przez Krzysztofa Machulskiego to największe wydarzenie dla branży foto-video-film, organizowane w województwie mazowieckim. W związku z tym, że Next77 jest długoletnim partnerem handlowym BEIKS, nie mogło zabraknąć nas na wydarzeniu!

Rozwiązania fotograficzno-filmowe dla każdego

Osoby związane ze światem filmu jak i fotografii, poznały najnowsze oferty produktowe oraz innowacyjne rozwiązania dla amatorów oraz profesjonalistów z branży. Wśród marek reprezentowanych przez dystrybutora Next77, znalazły się obiektywy filmowe Irix Cine oraz rozwiązania oświetleniowe marki Quadralite oraz Godox, które znajdą zastosowanie w domowym studiu streamera, jak również w profesjonalnej przestrzeni filmowej.

Obiektywy filmowe – dlaczego warto w nie inwestować?

O tym, że warto zainwestować w obiektyw filmowy oraz dlaczego ręczne ostrzenie jest istotne w filmie, opowiedział brand manager marki Irix, Mateusz Gugałka. Największą zaletą obiektywów manualnych jest całkowita kontrola nad kadrem. Kamera nie zawsze wie, co w danym ujęciu chcemy mieć w polu ostrości, dlatego robiąc to samodzielnie mamy pewność, że niekorzystne światło nie unieruchomi autofokusa. Dzięki płynnemu ruchowi pierścienia przysłony możemy niezauważalnie zmienić jasność obrazu i w płynny sposób dopasować się do warunków oświetleniowych. Dodatkowo seria obiektywów Irix to prawdziwi mistrzowie bokehu! Więcej o obiektywach manualnych będziecie mogli zobaczyć już niebawem na kanale YT marki Irix.

Jak oświetlić domowe studio filmowe oraz studio streamera

W obecnych czasach odbiorcy coraz rzadziej są w stanie zaakceptować słabą jakość obrazu. Nawet
jeżeli przekazujemy wartościowy content na swoim kanale, w przypadku źle oświetlonych kadrów,
możemy zniechęcić do dalszego oglądania filmu. Aby nasz kanał wyglądał profesjonalnie, trzeba
pamiętać o podstawowych zasadach trzypunktowego oświetlenia, CRI oraz temperaturze barwowej o
których w swojej prelekcji mówił Kuba Urban, współtwórca domu produkcyjnego Klik Film. Na
praktycznych przykładach Kuba pokazał, jak krok po kroku zbudować setup oświetleniowy, który
wzbogacony oświetleniem kreatywnym, daje świetny efekt końcowy, dostosowany do pracy w
domowym studio.

Podczas kręcenia należy również pamiętać, aby wybrać ciche lampy, które nie będą zakłócały pracy na
planie. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj nowość od marki Godox, lampa UL150. To bezgłośna lampa
LED, o temperaturze światła dziennego (5600K) i mocy 150W, oferująca bezgłośny system chłodzenia.
Sprawdza się podczas transmisji video, kręcenia filmów, czy streamingu – wszędzie tam, gdzie istotna
jest cisza podczas nagrania.

Wyposażając domowe studio warto również pamiętać o świetle kontrowym i wypełniającym. Jako kontra świetnie sprawdzi się Flexible LED Godox FL60. Elastyczne lampy LED z serii FL są lekkie i przenośne. Dzięki ich giętkości można je z łatwością wykorzystać w małych pomieszczeniach i dopasować do kształtu danej ściany.
Jako światło wypełniające możemy użyć lampy o mniejszej mocy, np. Quadralite Videoled 1000, która idealnie wypełni cienie na twarzy.
Świetnym sposobem na urozmaicenie kadru jest również stosowanie świateł kreatywnych, które wzbogacą naszą scenkę o dodatkowe kolory. Polecamy panele LEDowe Quadralite Thea 160 czy MiLED RGB 198 oraz miecze świetlne marki Godox.

Quadralite Thea 160 panel LED jest źródłem światła
zaprojektowanym z myślą o zastosowaniu mobilnym. Jego
kluczową cechą jest duża powierzchnia świecenia przy
zachowaniu kompaktowego rozmiaru. Dzięki temu zawsze można
zabrać go ze sobą. Panel gwarantuje miękkie studyjne światło na
nagraniu, bez potrzeby stosowania dodatkowych modyfikatorów.

Tuba Godox zapewnia mnóstwo kolorów, które tylko czekają na ich kreatywne wykorzystanie. Akcesoria takie jak złączki, wodoodporna torba czy kratka skupiająca światło – pozwalają na jeszcze szersze możliwości w zakresie formy i zastosowań oświetleniowych.

Świetna frekwencja i nowe kontakty biznesowe

BEIKS Media Show był świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów, które mamy nadzieję zaowocują w przyszłości. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i zorganizowanie świetnej imprezy. Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy tłumnie przybyli na nasze stoisko. Dziękujemy również prelegentom, którzy wystąpili z naszego ramienia. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie już niebawem!
Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku oraz odwiedzenia stron naszych marek i partnerów:
Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.