Aktualizacja zbliża do siebie kamere Sony FX6 i NINJA V / V+

Umożliwienie nagrywania w ProRes RAW przez HDMI za pomocą NINJA V/V+ na FX3 Sony stało się bardzo popularne i ugruntowało swoją pozycję w świecie filmowców. Do tej pory FX6 firmy Sony był w stanie nagrywać ProRes RAW tylko zewnętrznie przez SDI.

Atomos wprowadza tę samą funkcjonalność ProRes RAW przez HDMI do Sony FX6 za pomocą Ninja V i Ninja V+, co jest możliwe dzięki aktualizacji firmware’u Sony (V.2.00, dostępna od końca stycznia 2022).

Użytkownicy mogą teraz wybrać między nagrywaniem przez HDMI w rozdzielczości 4.2K i z prędkością do 60 klatek na sekundę a nagrywaniem przez SDI w rozdzielczości 4K i z prędkością do 120 klatek na sekundę w rekorderze NINJA V / V+, aby nagrywać ProRes RAW z Sony FX6.

Aktualizacja z powodzeniem wypełnia lukę technologiczną i zapewnia filmowcom możliwość maksymalnego wykorzystania kamer Sony Cinema Line. Wykorzystuje ona elastyczność NINJA V i NINJA V+ i stwarza filmowcom możliwości łączenia i dopasowywania zapisu ProRes RAW między różnymi konfiguracjami kamer, aby sprostać potrzebom każdej produkcji.

  • Dotychczasowi użytkownicy FX3 i FX6 firmy Sony zobaczą, jak łatwo można pracować z ProRes RAW i jak przesuwa to granice ich treści.
  • NINJA V i NINJA V+ stanowią punkt wyjścia dla FX3 i FX6 firmy Sony do korzystania z HDMI w rozdzielczości do 4,2K i z prędkością do 60 klatek na sekundę.
  • Zestaw NINJA V+ Pro Kit/ NINJA V+ i moduł SDI z aktywacją SDI RAW jeszcze bardziej rozszerza wsparcie dla 4K do 120 kl/s.

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

SONY PXW-FX6 (ILME-FX6)

ATOMOS NINJA V+

ATOMOS NINJA V+ 8K PRO KIT

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.