Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatu ZV-1 umożliwia streaming na żywo obrazu i dźwięku w wysokiej jakości

Firma Sony opublikowała nową wersję wewnętrznego oprogramowania aparatu cyfrowego ZV-1. To bezpłatne uaktualnienie umożliwi streaming na żywo obrazu i dźwięku o wysokiej jakości poprzez proste podłączenie aparatu do komputera[i].

Aparat ZV-1 z zainstalowaną aktualizacją można połączyć przez port USB[ii] z komputerem, by wykorzystywać rejestrowany obraz o wysokiej jakości i kryształowo czysty dźwięk z wbudowanego mikrofonu do transmisji na platformy mediów społecznościowych, podczas wideokonferencji itp. Podłączenie aparatu do jednego ze smartfonów Sony Xperia™[iii] umożliwi natomiast transmisję na żywo z dowolnego miejsca i użycie smartfona Xperia jako dodatkowego monitora do czytania komentarzy i podglądu obrazu na żywo[iv].

Ostatni okres przyniósł wzrost zainteresowania strumieniowymi transmisjami na żywo. Zwiększyły się też oczekiwania dotyczące jakości obrazu i dźwięku. Nowo wydana aktualizacja wewnętrznego oprogramowania pozwala w pełni wykorzystać doskonałe możliwości audiowizualne aparatu ZV-1 podczas strumieniowych transmisji w standardzie UVC/UAC[v] i połączeń wideo, a także w innych zastosowaniach wymagających wysokiej jakości. W przyszłości możliwość ta zostanie wprowadzona w kolejnych zgodnych aparatach.

Nowe aktualizacja wewnętrznego oprogramowania jest już dostępna pod następującymi adresami:

Uwagi:

[i] Windows 10, Windows 8.1 / macOS 10.13–10.15, macOS 11.0 / Android.

[ii] Micro USB typu B.

[iii] Smartfon Xperia 1 II lub Xperia 5 II z systemem zaktualizowanym do wersji Android™ 11. Dostępność aktualizacji zależy od regionu (stan na luty 2021 r.).

[iv] Procedura wyboru ustawień zależy od wykorzystywanego serwisu. Szczegółowych informacji o ustawieniach należy szukać w dokumentacji dla użytkowników serwisu.

[v] UVC to standard komunikacji wykorzystywany głównie w kamerach wideo USB i kamerach internetowych. Umożliwia on przesyłanie danych Motion JPEG i YUV (nieskompresowanych). Standard UAC służy do przesyłania dźwięku ze źródeł cyfrowych. Jego specyfikacja jest zgodna ze standardem USB, co pozwala słuchać dźwięku z podłączonego urządzenia bez żadnych dodatkowych sterowników.

Sony ZV-1 aparat do wideoblogów

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.