Samyang wprowadza nowy obiektywu VDSLR – Samyang 14 mm T3.1 VDSLR MK2

Samyang Optics uzupełnia linię VDSLR o szeroki obiektyw 14 mm. Seria ta, wprowadzona w sierpniu 2020 r. to znana gama obiektywów filmowych wzbogacona o nowe funkcje.

MK2 obejmuje teraz 5 najczęściej używanych ogniskowych: 14 mm T3.1, 24 mm T1,5, 35 mm T1,5, 50 mm T1,5 i 85 mm T1,5.

T-stop, uwielbiana jakość obrazu i ulepszone, przyjazne dla użytkownika funkcje są teraz dostępne w 7 popularnych mocowaniach w tym Canon EF, Canon RF i Sony E z pokryciem całej klatki.

Uzupełnienie podstawowego zestawu obiektywów Cine z 5 najczęściej używanymi ogniskowymi

Zaktualizowana seria MK2 została opracowana jako podstawowy zestaw obiektywów filmowych dla operatorów. Seria dziedziczy słynną jakość obrazu z oryginalnej serii Samyang VDSLR z 2014 roku. Wówczas Samyang był pionierem w zakresie oferty obiektywów filmowych dla niezależnych operatorów.

Kompaktowy, profesjonalny obiektyw filmowy zakrywający całą klatkę

Przez te 6 lat Samyang poznał rynek i teraz wprowadza zaktualizowaną serię VDSLR MK2 z przydatnymi nowymi funkcjami. Kompaktowy rozmiar obiektywów VDSLR firmy Samyang sprawia, że ​​są one idealne do fotografowania z ręki i z gimbalem. Nowy VDSLR 14 mm T3.1 MK2 ma tylko 9,6 cm długości i waży zaledwie 650,2 g a ogłoszony w sierpniu 50 mm T1.5 MK2 jest jeszcze mniejszy – 7,47 cm i 525,8 g. W przeciwieństwie do swoich kompaktowych rozmiarów, obiektywy VDSLR MK2 obejmują pełnoklatkowe matryce (36x24mm) i są gotowe do pracy w wysokiej jakości środowisku wideo.

Najpopularniejsze ogniskowe – dostępne z 7 mocowaniami

Nowa seria VDSLR MK2 to 5 ogniskowych: 14 mm, 24 mm, 35 mm, 50 mm i 85 mm. Są to podstawowe ogniskowe dla wszelkich kreatywnych lub komercyjnych projektów.

Użytkownik ma do dyspozycji 5 obiektywów w pełni kompatybilnych z 7 mocowaniami: Canon EF, Sony E, Canon RF, Nikon F, Canon M, Fuji X i MFT. Szkła przeznaczone są zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i systemów bezlusterkowych.

W szczególności zestaw 5-cine-lens obsługuje najnowsze mocowanie Canon RF wyposażone w tylny uchwyt filtra.

Znakomita jakość obrazu od Master of Wide Anges

Samyang, znany jako Master of Wide Angles, stworzył 14 mm z 4 rodzajami specjalnych soczewek. Na początek zastosowano 1 soczewkę asferyczną, która redukuje aberrację sferyczną i optyczną, zapewniając wyraźne i żywe obrazy. Dostępne są również 3 inne rodzaje specjalnych soczewek – 3 soczewki o wysokim współczynniku załamania światła, 1 hybrydowa asferyczna i 2 soczewki o super niskiej dyspersji – wszystko to w niewielkiej obudowie.

Duży zakres ruchu pierścienia ostrości.

Mimo że seria VDSLR MK2 ma niewielkie rozmiary cechuje się profesjonalną konstrukcją i cichym działaniem pierścienia ustawiania ostrości. Szeroki zakres pracy pierścienia wynoszący ponad 130 ° umożliwia operatorom precyzyjne i dokładne ustawienie ostrości na fotografowanych obiektach, tworząc bardziej profesjonalne wrażenia na materiałach wideo niż w przypadku obiektywów fotograficznych z autofokusem.

Jasna przysłona idealna przy słabym oświetleniu

Dla niezależnych filmowców wszechstronny obiektyw oszczędza czas i budżet. Seria Samyang VDSLR MK2 została wyposażona w jasne przysłony T1.5 w zakresie 24 mm, 35 mm, 50 mm do 85 mm i T3.1 dla 14 mm, wspierając filmowców i pozwalając im bardziej skoncentrować się na scenie i kreatywności, bez martwienia się o jakość obrazu, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Uszczelnienie na niekorzystne warunki pogodowe

Nowa seria VDSLR MK2 została uszczelnienia i chroni przed warunkami atmosferycznymi. Uszczelnienie chroni najbardziej wrażliwą lukę między obiektywem a mocowaniem aparatu i zapobiega wnikaniu kurzu, lekkiego deszczu i śniegu. Pozwala na osiąganie oszałamiających obrazów w mniej niż idealnych warunkach.

Nowe listki przysłony zapewniające wyjątkowy efekt Bokeh i Starburst

Seria została wyposażona w zaprojektowane na nowo 9 listków przysłony co zapewnia jednolity, gładki i okrągły efekt bokeh. Dodaje trójwymiarową jakość i przyjemny efekt nieostrości.

Zaktualizowany projekt i poprawione oznaczenia

Modele Samyang VDSLR MK2 mają nowy, elegancki wygląd; czarne i matowe wykończenie podnosi użyteczność i profesjonalizm obsługi. Są lekkie, ale solidne. Skale odległości są czytelne z obu stron, podobnie jak ogniskowe. Czytelne oznaczenia są ważne dla operatorów dzięki czemu mogą działać bardziej intuicyjnie.


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.