Precyzja i prostota modelu Canon EOS R3 w kolejnych profesjonalnych aparatach fotograficznych

Warszawa, Polska, 18 listopada 2021 – Canon Europe zapowiada aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla aparatów EOS R5 (wersja oprogramowania: 1.50), EOS R6 (wersja: 1.50) i EOS-1D X Mark III (wersja: 1.60). Po niedawnej premierze modelu EOS R3, idealnie sprawdzającego się w fotografii sportowej i reportażowej, Canon udoskonala parametry profesjonalnych aparatów fotograficznych: ulepszone wykrywanie obiektów, płynniejsze przesyłanie plików i jeszcze lepsza obsługa obiektywów.

Niezrównane wykrywanie śledzonych obiektów

Aktualizacja zapewnia lepsze rozpoznawanie obiektów zarówno w aparatach EOS R5, jak i EOS R6. Użytkownicy tych aparatów mogą teraz wybierać pojazdy jako główny obiekt. Dzięki tej funkcji, zapożyczonej z modelu EOS R3, aparaty fotograficzne mogą śledzić samochody wyścigowe i motocykle. Aktualizacja poprawia również śledzenie osób przez autofocus, usprawniając wykrywanie oczu i twarzy – nawet gdy obiekt nosi maskę. Dodano także wykrywanie sylwetek. Oprogramowanie sprzętowe, opracowane z myślą o sportach zimowych, udoskonala funkcję wykrywania w aparacie EOS-1D X Mark III, jak również zapewnia lepszą detekcję głowy w przypadku osób noszących gogle i kaski.

Uproszczona obsługa to sprawniejsza praca

Profesjonalny fotograf i jego aparat stanowią jedność. Do dobrego ujęcia potrzebny jest funkcjonalny sprzęt, który działa intuicyjnie i bezproblemowo. Najnowsza aktualizacja daje użytkownikom aparatów EOS R5 i EOS R6 możliwość ustawienia niestandardowego balansu bieli w trybie Live View, usprawniając jego ręczną obsługę. We wszystkich modelach oprog-ramo¬wanie sprzętowe uniemożliwia fotografom omyłkowe przesłanie plików poprzez naciśnię¬cie multikontrolera, gdy funkcja transfer z przyciskiem SET ustawiona jest na przesyłanie przez FTP. Dotychczas w aparacie EOS-1D X Mark III do obsługi notatek głosowych i oceny zdjęć służyły oddzielne przyciski, ale dzięki nowo dodanym ustawieniom użytkownicy mogą używać jedne¬go przycisku do obsługi obu funkcji jednocześnie.

Ulepszona obsługa obiektywów

Coraz szersza oferta obiektywów RF powoduje, że przed fotografami i ich aparatami otwierają się nowe możliwości. Dzięki najnowszej aktualizacji aparat EOS R5 staje się zgodny z systemem EOS VR SYSTEM i obsługuje obiektyw RF 5,2mm F2,8L DUAL FISHEYE – to z kolei umożliwia twórcom treści łatwe rejestrowanie wciągającego materiału wideo na potrzeby wirtualnej rzeczywistości. Aktualizacja oferuje również pełną ręczną obsługę obiektywu RF 70-200mm F4L IS USM , nawet jeśli wybrano tryb AF.
Aktualizacje oprogramowania sprzętowego do aparatów EOS R5, EOS R6 i EOS-1D X Mark III będzie można pobierać od 2 grudnia 2021 z lokalnych centrów pomocy technicznej online:
NrAktualizacjaEOS R5EOS R6EOS-1D X Mark III
1Zmiana ustawień dla „równoczesnego nagrywania”
i „bieżącego napędu” podczas zdalnej obsługi
2Wyłączenie multikontrolera dla transferu FTP
3Zmiana domyślnego ustawienia trybu serwera FTP z Aktywny na Pasywny
4Ulepszone rozpoznawanie obiektów, w tym
wykrywanie pojazdów i ciał
 
5Ulepszone wykrywanie oczu/twarzy w masce 
6Dodany tryb przechwytywania bieli w trybie Live View (ręczny balans bieli) 
7Dodane wygładzanie EVF w przypadku niższej liczby klatek na sekundę w słabym świetle 
8Pełna obsługa ręcznego ustawiania ostrości dla RF 70-200 mm F4L IS USM 
9Obsługa RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE  
10Dodana możliwość jednoczesnej oceny zdjęcia i nagrania notatki głosowej  
11Zmiana domyślnych ustawień oszczędzania energii dla przesyłania danych przez FTP  
12Ulepszone wykrywanie głowy w przypadku osób uprawiających sporty zimowe w goglach  
Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.