Nowy Tamron 35–150 mm F2.0 z mocowaniem Sony E. Idealny towarzysz podróży!

Firma TAMRON ogłasza wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie bezlusterkowego obiektywu zmiennoogniskowego o maksymalnej przysłonie F2.0

Nowy Tamron 35–150 mm F2.0–2.8 to obiektyw typu zoom, który umożliwia zarówno fotografowanie szerokich kadrów (35 mm), jak i przybliżanie odległych obiektów (150 mm) i dlatego świetnie sprawdzi się w podróży!

To pierwszy obiektyw typu zoom do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych marki Sony z mocowaniem E, który umożliwia maksymalne otwarcie przysłony do F2. Dzięki takiemu zakresowi ogniskowych możesz fotografować majestatyczne widoki i duże budynki z ogniskową 35 mm oraz wykonywać dynamiczne zbliżenia przy użyciu ogniskowej 150 mm.
Podróżujący fotografowie mogą z łatwością uchwycić piękne wschody i zachody słońca, fotografować wyjątkowe fasady budynków i ich wnętrza, np. restauracje, oraz wykonywać zdjęcia o zmierzchu i w nocy. Dzięki dużej wydajności pracy w wielu różnych warunkach fotografowania ten nowy szybki obiektyw idealnie sprawdzi się podczas wypraw, których celem jest wykonanie pięknych zdjęć. Ponadto dzięki zastosowaniu liniowego mechanizmu ostrzenia VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) autofokus obiektywu działa wyjątkowo szybko i bardzo precyzyjnie jak na obiektywy z szybko regulowaną przysłoną. Ponadto aby zwiększyć łatwość i wygodę obsługi obiektywu, zastosowano w nim nowy design.
Obiektyw umożliwia korzystanie z pełnego spektrum często używanych kątów widzenia, w tym szerokiego kąta, kąta standardowego, średniego teleobiektywu i teleobiektywu, dzięki czemu z łatwością wykadrujesz perfekcyjne zdjęcie bez potrzeby zmiany pozycji w stosunku do fotografowanego obiektu.
Nowy obiektyw 35-150mm F2-2.8 umożliwia uzyskanie lepszego, pięknego stylu bokeh nawet na końcu szerokokątnego zakresu ogniskowych obiektywu. Krótsza przysłona F2 pozwala na stosowanie krótszych czasów otwarcia migawki i niższych ustawień ISO, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się mniejszymi potencjalnymi drganiami aparatu i redukcją szumów obrazu o wysokiej czułości ISO.
Wszechstronny zakres zoomu zapewnia płynne fotografowanie od szerokokątnego 35 mm do teleobiektywu 150 mm. Zakres ogniskowych nowego modelu A058 jest idealny do fotografii podróżniczej. Możesz robić zdjęcia pod szerokim kątem 35 mm lub standardowym 50 mm, portrety z bliska przy 85 mm i ujęcia teleobiektywem przy 150 mm. Czuły pierścień zoomu umożliwia kontynuowanie fotografowania, gdy przechodzisz z trybu szerokokątnego do teleobiektywu płynnie i bez konieczności zmiany obiektywu, co jest wygodne w przypadku filmów i fotografii.
Dzięki najnowszej konstrukcji optycznej wyposażonej w cztery optymalnie rozmieszczone elementy LD (niska dyspersja) i trzy GM (szkło asferyczne), obiektyw 35-150 mm F2-2,8 zapewnia doskonałe parametry optyczne w całym zakresie ogniskowych. Nawet w połączeniu z dzisiejszymi aparatami cyfrowymi o bardzo wysokiej rozdzielczości, konsekwentnie zapewnia wysoką jakość obrazu aż do krawędzi kadru i redukuje efekt bokeh (koncentryczne okręgi), jednocześnie prezentując piękny, miękki efekt bokeh, który można uzyskać tylko dzięki szybkim otworom przysłony.
Wszechstronny zakres zoomu umożliwia fotografom swobodne wyrażanie siebie podczas robienia zdjęć o znanych im ogniskowych, w tym 35 mm, 50 mm (uważane za „normalne” lub standardowe), 85 mm (średnia długość teleobiektywu powszechnie używana do portretów), 100 mm lub 135 mm , a także maksymalną ogniskową teleobiektywu 150 mm i dowolną ogniskową pomiędzy nimi. To jak sześć obiektywów w jednym!
 • Wyjątkowe możliwości kreatywnego fotografowania z bliska dzięki minimalnej odległości od fotografowanego obiektu równej 0,33 m przy szerokim kadrze
 • Kompaktowa obudowa z zoomem w zakresie od 35 do 150 mm i szybka przysłona F2
 • Nowy design to lepszy uchwyt i bardziej intuicyjna obsługa
 • Konstrukcja odporna na wilgoć, powłoka fluorowa i osłona z blokadą dla większej wygody
 • Kompatybilność z wieloma cechami i funkcjami aparatów, w tym technologiami Fast Hybrid AF i Eye AF

Dane techniczne:

 • Ogniskowa: 35-150mm
 • Maksymalna przysłona: F2-2.8
 • Kąt widzenia (przekątna): 63゜26′- 16゜25′ (dla pełnoklatkowego formatu bezlusterkowego)
 • Konstrukcja optyczna: 21 elementów w 15 grupach
 • Minimalna odległość ostrzenia: 0,33 m/13 cali (WIDE), 0,85 m/33,5 cala (TELE)
 • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:5,7 (WIDE)/ 1:5,9 (TELE)
 • Rozmiar filtra: 82mm
 • Maksymalna średnica: 89,2 mm
 • Długość*: 158mm (6,2 cala)
 • Waga: 1165 g
 • Listki przysłony: 9 (przesłona okrągła)**
 • Standardowe akcesoria: osłona „tulipan” (z mechanizmem blokującym), osłony obiektywu
 • Mocowanie: mocowanie Sony E


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.