Nowy obiektyw Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S

Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S

Firma Nikon ma przyjemność poinformować o nowym superteleobiektywie stałoogniskowym NIKKOR Z 400m f/4.5 VR S, zaprojektowanym z myślą o niezwykle łatwym przenoszeniu. Jest to lekki i idealny dla podróżników obiektyw o ogniskowej 400 mm i zapierającej dech w piersiach jakości zdjęć, charakteryzującej serię S.
Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S
Dzika przyroda, sport, szybka akcja, portrety wykonywane z dużej odległości. Dzięki długiej ogniskowej, doskonałej rozdzielczości i wygodnej obsłudze ten wytrzymały, a jednocześnie kompaktowy i lekki superteleobiektyw pozwala na uchwycenie tak wielu ujęć. Niezwykle poręczna konstrukcja, masa zaledwie (około) 1245 g i łączna długość tylko 234,5 mm sprawiają, że obiektyw NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S jest niewątpliwie klasą sam dla siebie. Ten superteleobiektyw można stale mieć zamocowany na aparacie, co ułatwia wędrówkę do najlepszych punktów obserwacyjnych.
Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S
Zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania wyjątkowa zdolność rozdzielcza tego superteleobiektywu z serii S umożliwia uzyskanie pięknego efektu bokeh oraz doskonałych kolorów, kontrastu i ostrości. Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań firmy Nikon gwarantuje stabilność obrazu, a gdy obiektyw jest połączony z aparatem Z 9, synchroniczny VR pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 6 stopni. Maksymalny otwór względny f/4,5 zapewnia twórczą swobodę fotografowania w świetle zastanym, a autofokus działa szybko, precyzyjnie i wyjątkowo cicho. Ponadto ten superteleobiektyw współpracuje z telekonwerterami Z, które wydłużają ogniskową do 560 mm lub 800 mm.
Dobrze wyważona konstrukcja sprawia, że środek ciężkości tego obiektywu znajduje się bliżej korpusu aparatu, co ułatwia płynne śledzenie, panoramowanie i zatrzymywanie. Podczas fotografowania z ręki można wygodniej trzymać obiektyw i szybciej przyjąć pozycję, która umożliwia uchwycenie ulotnych chwil. Funkcje elementów sterujących są w pełni konfigurowalne, a zaawansowane zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi chroni zarówno obiektyw, jak i aparat.

Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Ten ekscytujący nowy superteleobiektyw 400 mm pozwala osiągnąć nowy poziom płynności i szybkości reakcji podczas fotografowania. Niezależnie od fotografowanego obiektu, takie wyważenie i łatwość obsługi pozwalają uchwycić każde ujęcie. Ponadto obiektyw nie obciąża nadmiernie podczas długich wędrówek w poszukiwaniu najlepszego miejsca lub obiektu”.

Podsumowanie najważniejszych cech: Nikkor Z 400 mm f/4.5 VR S

  • Superporęczny superteleobiektyw: ogniskowa 400 mm. Waży zaledwie (około) 1245 g i ma łączną długość tylko 234,5 mm.
  • Idealnie wyważony: środek ciężkości tego obiektywu znajduje się bliżej korpusu aparatu, co ułatwia płynne śledzenie, panoramowanie i zatrzymywanie.
  • Maksymalny otwór względny f/4,5: piękny efekt bokeh i ekspresyjna głębia ostrości pozwalają wyodrębniać obiekty z ruchliwego tła. Szybka akcja jest łatwa do uchwycenia.
  • Doskonałe parametry optyczne: Powłoka nanokrystaliczna firmy Nikon znacznie redukuje refleksy i flarę. Soczewki Super ED, ED i SR niwelują aberrację chromatyczną od środka do krawędzi kadru.
  • Szybkie, ciche ustawianie ostrości: AF działa szybko, precyzyjnie i wyjątkowo cicho — śledzenie przebiega płynnie, niezależnie od tego, czy fotografujesz wyścigi samochodowe, czy ptaki i dziką przyrodę.
  • Imponująca stabilność: Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań firmy Nikon pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,5 stopnia.¹ Gdy obiektyw jest używany z aparatem Z 9, synchroniczny VR umożliwia wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 6 stopni.²
  • Konfigurowalne elementy sterujące: do wygodnie rozmieszczonych przycisków L-Fn oraz bezgłośnego pierścienia sterującego można przypisywać różne funkcje. Do zapisywania odległości zdjęciowych można użyć przycisku pamięci.³
  • Zaawansowane zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi: uszczelnienie chroniące przed czynnikami atmosferycznymi oraz gumowa uszczelka zabezpieczają wszystkie ruchome elementy przez kurzem, brudem i wilgocią. Powłoka fluorowa firmy Nikon ułatwia czyszczenie przedniej soczewki obiektywu.⁴
  • Współpracuje z telekonwertrem: ogniskową można wydłużyć do 560 mm stosując TELEKONWERTER Z TC-1.4x lub do 800 mm stosując TELEKONWERTER Z TC-2.0x

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.