Firma Nikon wprowadza najlepszy w swojej historii aparat dla vlogerów – Z30

Nikon Z30 idealny aparat do vlog-owania

Firma Nikon ma przyjemność poinformować o aparacie Nikon Z30, który pozwala osiągnąć wyższy poziom jakości wideoblogów. Mały, bardzo łatwy w użyciu aparat bezlusterkowy Z30 ma ogromny potencjał i jest przeznaczony dla każdego, kto chce zerwać z ograniczeniami smartfona i tworzyć wideoblogi o wyższej jakości obrazu oraz dźwięku — a także, dzięki zdjęciom o bogatych szczegółach, zafascynować oglądających profil społecznościowy.

aparat-nikon-z30-vlogger

Od rozpakowywania produktów po przepisy, od podróży po parkour, aparat Z30 pozwala łatwo nagrywać energetyczne wideoblogi o profesjonalnym wyglądzie, z wyraźnym obrazem, głębią ostrości i czystym dźwiękiem, jakich można oczekiwać od najwyższej klasy vlogerów i streamerów. Aparat jest wyposażony w matrycę formatu DX (znacznie większą od matrycy smartfona), pozwalającą na nagrywanie materiałów wideo z ostrym, bogatym w szczegóły obrazem, którego po prostu nie można zarejestrować smartfonem. Vlogerzy mogą swobodnie rejestrować długie ujęcia, ponieważ aparat pozwala na nagranie nawet 125 minut nieprzerwanego materiału wideo w rozdzielczości 4K UHD (30p). Ponadto podczas filmowania jest dostępny ciągły autofokus. Aparat Z30 wykorzystuje całą szerokość matrycy, aby zapewnić (w przybliżeniu) 100% pola widzenia — a wbudowany mikrofon stereofoniczny, lub mikrofon zewnętrzny, gwarantuje doskonałą jakość dźwięku.

Tworzenie treści, które robią wrażenie bez dodatkowej edycji nigdy nie było tak łatwe, a możliwości opowiadania historii przy użyciu aparatu Z 30 i szybko poszerzającej się gamy obiektywów NIKKOR Z są nieograniczone. Ruchomy monitor dotykowy ułatwia rejestrowanie ujęć pod dowolnym kątem, a głęboko wyprofilowany uchwyt umożliwia stabilne fotografowanie z ręki nawet przy wyciągniętym ramieniu. Zmiana wyglądu wideobloga jest tak łatwa, jak zmiana obiektywów, a aparat Z30 jest wyposażony w zaawansowane funkcje automatyczne, które zapewniają jeszcze większą twórczą swobodę. Niezależnie od tego, jak vlogerzy chcą doskonalić swoje treści, aparat Z30 gwarantuje im szerokie możliwości urzeczywistniania pomysłów.

aparat dla vlogerów – Z30

Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że możemy przedstawić najmłodszego członka rodziny Nikon Z. Ten aparat dla vlogerów jest mały a jednocześnie ma wielki potencjał, przez co pozwala osiągnąć jakość wideoblogów znacznie przewyższającą możliwości smartfona. Użytkownicy otrzymują nie tylko znacznie większą matrycę, która jest niezbędna do rejestrowania wyróżniających się materiałów, ale mogą też swobodnie rozbudowywać swój zestaw, w miarę rozwijania umiejętności lub gdy zechcą tworzyć treści w nowym stylu”.

Podsumowanie najważniejszych cech: Nikon Z30

 • Wyższa jakość wideoblogów: możliwość nagrania nawet 125 minut nieprzerwanego materiału wideo w rozdzielczości 4K UHD (30p). Filmy poklatkowe i płynne spowolnione nagrania w rozdzielczości Full HD (120p), urzekające obserwujących profil społecznościowy.
 • Oszałamiająca jakość obrazu: duża matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 mln pikseli pozwala na rejestrowanie filmów i zdjęć o bogatych szczegółach. Elektroniczna redukcja drgań (e-VR) firmy Nikon pozwala rejestrować materiały wideo z wyraźnym i stabilnym obrazem.
 • Czysty, wyraźny dźwięk: aparat jest wyposażony we wbudowany mikrofon stereofoniczny o dużej czułości i może współpracować z opcjonalnym mikrofonem zewnętrznym. Funkcja redukcji szumu wiatru umożliwia kontrolowanie wpływu otoczenia.
 • Ruchomy monitor dotykowy: pozwala na wyjątkowo łatwe nagrywanie wideoblogów z perspektywy pierwszoosobowej i wykonywanie autoportretów.
 • Tryb wideo AF: wykorzystuje ciągły autofokus, aby niezawodnie ustawiać ostrość. Idealnie sprawdza się przy rejestrowaniu akcji lub nagrywaniu w ruchu wideoblogów z perspektywy pierwszoosobowej.
 • Tryb autoportretu: wystarczy obrócić monitor do przodu, a aparat natychmiast przełączy się w tryb autoportretu i usunie z ekranu zbędne informacje, zapewniając pełną widoczność kadru.
 • AF z wykrywaniem oczu i z wykrywaniem zwierząt: dostępny zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Utrzymuje ostrość na oczach ludzi, kotów i psów, nawet jeśli na chwilę odwrócą się od aparatu.
 • 11 kl./s: tryb szybkich zdjęć seryjnych z pełnym śledzeniem AF/AE pozwala w samym środku akcji uchwycić ujęcia idealne na Instagrama.
 • Łatwe rejestrowanie: przycisk nagrywania wideo na korpusie aparatu jest łatwo dostępny niezależnie od orientacji kadru. Ponadto aparat umożliwia zapisywanie oddzielnych ustawień dla filmów i zdjęć, a następnie przełączanie się między nimi w razie potrzeby.
 • Kreatywne ustawienia Picture Control: 20 filtrów dostępnych w aparacie zarówno podczas filmowania, jak i fotografowania. Ustawienia wszystkich filtrów można indywidualnie dostosowywać, a ich efekty są widoczne w czasie rzeczywistym podczas rejestrowania obrazu.
 • Łatwe nawiązywanie połączeń i udostępnianie: Bluetooth i Wi-Fi umożliwiają łatwe nawiązywanie połączenia niemal wszędzie. Aplikacja SnapBridge firmy Nikon umożliwia natomiast przesyłanie filmów i zdjęć do urządzenia inteligentnego.
 • Kabel USB typu C w zestawie: zapewnia stałe zasilanie aparatu Z 30, pozwalając na jednoczesne transmitowanie na żywo wideoblogów i ładowanie akumulatora aparatu.
 • Wymienne obiektywy: można stosować wszystkie obiektywy NIKKOR Z lub podłączyć opcjonalny adapter do mocowania FTZ II i używać obiektywów do lustrzanek cyfrowych z mocowaniem F firmy Nikon.
 • Akcesoria do nagrywania wideoblogów: aparat współpracuje z wieloma popularnymi akcesoriami dla vlogerów. Firma Nikon oferuje też specjalnie dobrane zestawy dla vlogerów, zawierające cały sprzęt, który jest potrzebny do osiągnięcia nowej jakości wideoblogów.

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Nikon Z30

Nikon Z30 + Nikon Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR

Nikon Z30 + Nikon Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR + NIKKOR Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR

Nikon Z30 Vlogger Kit

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.