Nowość – SIGMA 50mm f/1.4 DG DN | Art

Nowy standard stałoogniskowych obiektywów „Art F1.4”

SIGMA 50mm
Fot. Elliot Aubin
Najnowszym uzupełnieniem serii obiektywów F1.4, która stała się synonimem linii Art, jest SIGMA 50mm F1.4 DG DN | Art, standardowy obiektyw zaprojektowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Zachowując koncepcję oryginalnego obiektywu SIGMA 50mm F1.4 DG HSM | Art, który zdefiniował reputację serii Art F1.4, SIGMA ponownie zbadała, co jest naprawdę ważne w standardowym obiekty-wie używanym w wielu różnych sytuacjach fotografowania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, obiektyw ten jest idealnym połączeniem między optymal-nym rozmiarem a szybkim autofokusem wymaganym w dzisiejszych systemach bez-lusterkowych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej klasy parametrów optycz-nych. Oprócz jasności F1.4 i dużego, pięknego efektu bokeh, różne aberracje zosta-ły optymalnie zniwelowane w dążeniu do jednolitej i zrównoważonej charakterystyki obrazu w całej szerokości kadru, od środka do jego krawędzi. Rezultatem jest nowy „Art F1.4 50mm”, obiektyw niezwykle wszechstronny pod względem wyrazistości, poręczności i użyteczności, który został zaprojektowany, aby pomóc fotografom w tworzeniu ich najlepszych prac.

Bezkompromisowe parametry optyczne

Fot. Elliot Aubin
Fot. Elliot Aubin
W oparciu o najnowszą technologię projektowania optycznego, obiektyw posiada 14 elementów optycznych skupionych w 11 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne i 1 element ze szkła SLD. Obiektyw skutecznie tłumi różne aberracje, takie jak astygma-tyzm, którego nie można skorygować w aparacie. Pomimo dużego otworu przysłony F1.4, udało się uzyskać wysoką jakość obrazu na brzegach kadru i zminimalizować komę do tego stopnia, iż obiektyw sprawdzi się nawet przy trudnych ujęciach gwiazd i nocy, z wymagającym ostrym źródłem światła punktowego. Oprócz wysokiej roz-dzielczości na przysłonie F1.4, obiektyw zapewnia piękny i naturalny efekt bokeh, który nie odwraca uwagi od wyeksponowanego na zdjęciu planu.

Błyskawiczny AF zapewniający szybkie i wygodne fotografowanie

50mm silnik AF (HLA)
SIGMA 50mm F1.4 DG DN | Art jest pierwszym aparatem z linii Art, przeznaczonym specjalnie do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, w którym zastosowano silnik liniowy „HLA”. Ponadto, dzięki zastosowaniu pojedynczej dwustronnej so-czewki asferycznej jako elementu ogniskującego, obiektyw zapewnia szybkie i ciche ustawianie ostrości oraz wysoką wydajność śledzenia. Dzięki maksymalnej przysło-nie F1.4 i wydajnemu systemowi AF, obiektywu można z powodzeniem używać w różnych sytuacjach, jak fotografowanie w ciemnych miejscach, fotografowanie po-ruszających się obiektów, a także nagrywanie wideo.

Wysokie osiągi i niewielkie gabaryty

Wysokie osiągi
Rozwój obiektywu SIGMA 50mm F1.4 DG DN | Art skupił się na odchudzeniu tubu-su obiektywu poprzez zmniejszenie wagi soczewki ogniskującej i zoptymalizowanie układu soczewek, aby osiągnąć „optymalny rozmiar” dla systemów bezlusterkowych bez uszczerbku dla koncepcji „maksymalnego nacisku na wydajność optyczną” linii SIGMA Art. Obiektywowi udało się osiągnąć zarówno najwyższą wydajność, jak i rozmiar wymagany dla lekkiego i mobilnego narzędzia fotograficznego.

Pełen zakres funkcji i wysoka jakość wykonana

Tubus obiektywu jest wyposażony w przełącznik trybu ustawiania ostrości, prze-łącznik włączenia i wyłączenia kliknięcia pierścienia przysłony, przełącznik blokady pierścienia przysłony, aby zapobiec niezamierzonemu działaniu, oraz przycisk AFL do przypisania dowolnej funkcji z aparatu. Te funkcje zostały zaprojektowane z my-ślą o intuicyjnej obsłudze podczas fotografowania. Obiektyw ma konstrukcję odpor-ną na kurz i zachlapania, a przednia soczewka obiektywu jest pokryta powłoką hy-drofobową i olejoodporną, dzięki czemu nadaje się do wielu różnych warunków fo-tografowania. Obiektyw jest kompaktowy, lekki i łatwy w użyciu, a jednocześnie za-pewnia wysoką jakość wykonania zapewnioną przez niezawodną technologię prze-twarzania fabryki Aizu „Made in Japan”.

Specyfikacja techniczna:

  • Konstrukcja obiektywu: 11 grup, 14 elementów (1 soczewka SLD i 3 soczewki asferyczne)
  • Kąt widzenia: 46.8°
  • Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona)
  • Minimalna przysłona: F16
  • Minimalna odległość ogniskowania: 45cm
  • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:6.8
  • Rozmiar filtra: 72mm
  • Wymiary (średnica × długość): 78.2 mm × 109.5mm
  • Waga: 670g
  • Kraj produkcji: Japonia

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Sigma 50mm f/1.4 DG DN Art Sony E

Sigma 50mm f/1.4 DG DN Art L-mount

Potrzebujesz pomocy?Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.