Panasonic Connect prezentuje na targach ISE 2023 nową generację platformy produkcyjnej KAIROS

Platforma o zwiększonej mocy, redundancji i systemie wejść/wyjść jest przystosowana do realizacji jeszcze większych i bardziej złożonych produkcji

KAIROS
Podczas targów ISE 2023 Panasonic Connect Europe zaprezentował nową generację Kairos, najnowocześniejszej platformy do produkcji video na żywo. Nowa wersja rozszerza ekosystem Kairos dodając dwa nowe, ciche i wydajne mainframe’y. Udoskonalają one innowacyjne przetwarzanie GPU w celu obsługi większych i bardziej złożonych produkcji oraz umożliwiają dostarczanie zawartości na większą liczbę ekranów.

Kairos ułatwia produkcje – od studiów transmisyjnych po zdalną produkcję oraz transmisję strumieniową wydarzeń sportowych i koncertów na żywo – wirtualizując tradycyjne funkcje miksera. Dzięki innowacyjnej architekturze CPU / GPU oraz wykorzystaniu wieloformatowej funkcji Agile I/O eliminuje on również wiele ograniczeń sprzętowych starszych mikserów i usuwa ograniczenia przełączników SDI. Elastyczna platforma do obsługi produkcji KC100 umożliwia wykorzystanie miksera transmisji 3ME. KC1000 podwaja moc obliczeniową dla większych i bardziej złożonych monitorów. AT-KC200 i AT-KC2000 rozszerzają ekosystem Kairos oferując nowe możliwości.

Nowy KC200 rozszerza opcje łączności i moc obliczeniową KC100. KC2000 oferuje największą jak dotąd pojemność, podwajając możliwości KC1000 pod względem liczby źródeł i wyjść, zwiększając wydajność przetwarzania o minimum 30 proc. i pojemność odtwarzacza klipsowego o 500 proc., co daje łącznie 900 GB.

Nowa obudowa 4RU dla obu modeli charakteryzuje się wysokim przepływem powietrza przy niższych prędkościach wentylatora co znacznie redukuje hałas i umożliwia umieszczenie platformy w dowolnej lokalizacji. Platforma Kairos natywnie wspiera przejście na IP i pracę w chmurze z jednoczesną obsługą SDI, ST 2110 oraz przesyłania strumieniowego. Obsługa ST 2110 usprawnia podłączanie najnowszych kamer Panasonic zgodnych z ST 2110, AW-UE160 PTZ i kamery studyjnej AK-PLV100GJ Cinelive – idealnych do produkcji wielokamerowych.

Nowe mainframe’y będą dostępne w 2023 r., a nowe oprogramowanie zapewni większą funkcjonalność, w tym ulepszoną obsługę dźwięku, obsługę dzienników systemowych i ulepszenia operacyjne GUI.

„Najnowsza generacja przenosi Kairos na wyższy poziom i podkreśla nasze zaangażowanie w rozszerzanie zakresu funkcjonalności z korzyścią dla naszych użytkowników z mediów, a także z rynku wynajmu scen” – powiedział Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wideo w Panasonic Connect Europe. „Kairos to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą przejść na platformę nowej generacji IT/IP dla nieograniczonej kreatywności produkcyjnej, niezależnie od formatu i treści.”

Najnowsze innowacje opierają się na takich osiągnięciach ekosystemu Kairos, jak Kairos Compact Control zapewniający łatwą kontrolę produkcji wielu scen / wielu wyjść z obsługą 12XPT, sterowanie grafiką Ross XPression i modułami sterującymi oprogramowaniem.

Potrzebujesz pomocy?Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.