FOKUSER TYTAN Polska optyka filmowa – webinar 25.03.2021

Zapraszamy na webinar w dniu 25 marca 2021.

TYTAN to rozwijający skrzydła startup optyczny stworzony oraz marka obiektywów krajowych produkcji tejże firmy. Firma jest odpowiedzią na niszę rynkową – w końcu mamy polską szkołę filmową o światowej renomie, targi branżowe, oraz wspaniałą historię produkcji apartury optycznej. Fokuser do anamorfotów projekcyjnych TYTAN to pierwsze od parudziesięciu lat (możemy się mylić) urządzenie zaprojektowane i stworzone od zera w Polsce przeznaczone do rejestracji obrazu. To ukłon debiutanta w stronę historii, swoisty kamień filozoficzny transmutujący glinę w złoto: nasadki projekcyjne do panoramicznej projekcji z taśmy filmowej trafiły do lamusa, nieraz lądując dosłownie na śmietniku. Jednak w połączeniu z obiektywem bazowej wysokiej klasy oraz fokuserem, takie nasadki mogą stawać w konkury z wielokrotnie droższymi obiektywami filmowymi takich marek jak Cooke, Zeiss, czy Kowa. Fokuser TYTAN to urządzenie specjalistyczne dla wąskiej grupy pasjonatów i zawodowych operatorów. Kolejne produkty będą bardziej przystępne. Webinar BEIKS to debiut firmy i urządzenia.
Webinar poprawdzi Alex Stępień, założyciel startupy TYTAN produkującego polskie obiektywy. Wykład zacznie się od wstępu – 15 minut o fokuserze i jego możliwościach, potem 30 minut o historii optyki anamorfotycznej, potem 20 minut o historii polskiej optyki, i na koniec o firmie tytan, testach urządzenia i dalszych planach firmy.

Webinar odbędzie się 25 marca 2021 roku o godzinie 13:00 na naszym profilu na Facebook.

Prowadzący webinar

alex stępień
Alex Stępień, założyciel TYTANa, to doświadczony producent TV (COMEDY CENTRAL, MIDNIGHT PICTURES) i kierownik ostprodukcji (TV PROMOTION DIRECT). Po zgłębieniu tajników cyfrowo generowanego obrazu, wpadł jak śliwka w kompot w kolekcjonowanie niedocenionych nasadek projekcyjnych – posiada największą na świecie kolekcję, które w połączeniu z fokuserem TYTAN dają fantastyczną plastykę i flary. Zafascynowany historią polskiej produkcji optycznej, postanowił sam napisać jej następny rozdział…

dr Michał Wróblewski na co dzień projektuję profesjonalne studia nagraniowe, wyposażam telewizję w sprzęt filmowy, oraz przeprowadzam szkolenia z obsługi mikserów video. Doświadczenie zdobyłem współpracując ze stacjami telewizyjnymi, współtworząc telewizje internetowe, przeprowadzając wielokamerowe realizacje online, także przy wykorzystaniu kamer zrobotyzowanych. Jestem certyfikowanym szkoleniowcem z zakresu obsługi mikserów video marki Roland. Uzyskałem certyfikat Canona potwierdzający profesjonalną znajomość obsługi najnowszych systemów bezlusterkowych. Od lat uczestniczę w międzynarodowych targach Foto-Video IBC odbywających się w Amsterdamie, Swoim doświadczeniem miałem sposobność dzielić się w trakcie BEIKS Roadshow.

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.