Firma Nikon wprowadza dwa uniwersalne teleobiektywy o zmiennej ogniskowej

Firma Nikon poszerza ofertę teleobiektywów o zmiennej ogniskowej NIKKOR Z, wprowadzając na rynek obiektywy NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 i NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR. Teleobiektywy te są zaskakująco lekkie, zapewniając tym samym wszechstronność i uniwersalność entuzjastom i pasjonatom fotografii.

Efektowne zdjęcia z bliska i daleka

NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 to uniwersalny teleobiektyw o zmiennej ogniskowej, który pozwala wykonywać wyjątkowe zdjęcia, zarówno z bliska, jak i z daleka. Duży, stały maksymalny otwór względny f/2,8 sprawia, że obiektyw ten dobrze sprawdza się przy wykonywaniu zdjęć między innymi portretowych, sportowych, lifestylowych, krajobrazowych, a także przy rejestrowaniu pejzaży miejskich i wydarzeń — nawet w słabym świetle. Małe minimalne odległości zdjęciowe umożliwiają rejestrowanie zbliżeń o doskonałej ostrości. Ponadto stosując TELEKONWERTER Z TC-2.0x, który podwaja skalę odwzorowania, można wykonywać zdjęcia w stylu makro w niemal rzeczywistym rozmiarze – z powiększeniem 0,96x.

Wyjątkowe ujęcia obiektów w ruchu

Superteleobiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR pozwala na korzystanie z jeszcze dłuższych ogniskowych, najczęściej używanych podczas fotografowania dzikiej przyrody, ptaków i samolotów. Pozostawia także dużą elastyczność w przypadku fotografii sportowej i krajobrazowej. Skuteczna wbudowana w obiektyw redukcja drgań zapewnia stabilność obrazu, a wewnętrzne ustawianie ogniskowej zapewniają dobre wyważenie podczas fotografowania z ręki. Umożliwia zmianę ogniskowej, a następnie panoramowanie lub przechylanie obiektywu bez konieczności użycia statywu. Dodatkowo po podłączeniu do obiektywu TELEKONWERTER Z TC-2.0x, można uzyskać niesamowitą ogniskową 1200 mm, wciąż fotografując z ręki!

Dla wymagających fotografów podróżników

Dzięki lekkiej konstrukcji i dokładnemu zabezpieczeniu przed czynnikami atmosferycznymi oba teleobiektywy zmiennoogniskowe idealnie spełniają wymagania podróżników. Obiektyw NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 waży zaledwie (około) 795 g, a ze względu na tylko 151 mm długości jest również kompaktowy. Superteleobiektyw NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR waży (około) 1955 g.

Z przyjemnością wzbogacamy serię obiektywów NIKKOR Z o dwa teleobiektywy o zmiennej ogniskowej. Oba są świadectwem sposobu, w jaki poszerzamy ofertę, dostosowując ją do coraz szerszego zakresu potrzeb i możliwości finansowych naszych Klientów. Te obiektywy o długich ogniskowych pozwalają przybliżyć się do fotografowanego obiektu i wykonywać zdjęcia bliższe ideałowi. Dlatego stanowią znakomitą propozycję dla osób, które chcą zwiększyć swój potencjał twórczy bez ponoszenia wysokich kosztów zakupu profesjonalnej optyki – podsumowuje Zurab Kiknadze, Product Manager w Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech:
NIKKOR Z 70-180mm f/2.8

Uniwersalny teleobiektyw o zmiennej ogniskowej: zakres ogniskowych 70 – 180 mm. Idealny do fotografowania różnorodnych obiektów.

Kompaktowy i lekki: waży zaledwie (około) 795 g i ma tylko 151 mm długości.

Duży stały otwór względny f/2,8: zapewnia spójną ekspozycję w całym zakresie ogniskowych. Wykonuj kontrastowe, ostre zdjęcia w słabym świetle przy niższych czułościach ISO, używaj krótszych czasów otwarcia migawki, aby zatrzymać ruch, uzyskaj miękkie rozmycie tła, aby wykonywać efektowne portrety.

Doskonała ostrość ujęć w zbliżeniu: minimalna odległość zdjęciowa ostrości wynosi zaledwie 0,27 m przy najkrótszej ogniskowej (70 mm) oraz 0,85 m przy ogniskowej 180 mm.

Telekonwertery Z: TELEKONWERTER Z TC-2.0x zwiększa maksymalną ogniskową do 360 mm i podwaja skalę odwzorowania obiektywu, umożliwiając wykonywanie zdjęć w niemal rzeczywistym rozmiarze.

Kinowa jakość materiałów wideo: ciche ustawianie ostrości i zredukowane „oddychanie” obiektywu. Wygodnie filmuj z oddali lub wykaż się kreatywnością dzięki zbliżeniom i niekonwencjonalnemu kadrowaniu.

Zabezpieczony: niezawodne uszczelnienie pomaga chronić obiektyw przed kurzem i wilgocią.

Przystępny cenowo, jeden z trzech niezbędnych obiektywów: może stanowić część lekkiego zestawu optyki o maksymalnym otworze względnym f/2,8, składającego się z teleobiektywu zmiennoogniskowego NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 oraz obiektywów NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 i NIKKOR Z 28-75mm f/2.8.

Podsumowanie najważniejszych cech:
NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR

Wszechstronny superteleobiektyw zmiennoogniskowy: szeroki zakres ogniskowych 180 – 600 mm do między innymi fotografowania dzikiej przyrody, ptaków, samolotów, sportu.

Doskonała poręczność: waży zaledwie (około) 1955 g. Aby zmienić ogniskową od minimalnej 180 mm do maksymalnej 600 mm, wystarczy lekko obrócić pierścień zoomu. Dzięki wewnętrznemu ustawianiu ogniskowej, nie wpływa to na wyważenie obiektywu.

Ostre zbliżenia: minimalna odległość zdjęciowa wynosi 2,4 m przy ogniskowej 600 mm i 1,3 m przy ogniskowej 180 mm.

Precyzyjny autofokus: zoptymalizowany pod kątem fotografowania i filmowania szybko poruszających się obiektów oraz wyjątkowo cichy.

Redukcja drgań 5,5 stopnia: wbudowany w obiektyw system optycznej redukcji drgań kompensuje drgania spowodowane fotografowaniem z ręki. Tryb SPORT zapewnia stabilizację obrazu w wizjerze.

Filmowanie z dużej odległości: ciche ustawianie ostrości i zredukowane „oddychanie” obiektywu. Z łatwością nagrywaj materiały wideo z pięknie skompresowaną perspektywą.

Zabezpieczony: niezawodne uszczelnienie pomaga chronić przed kurzem i wilgocią, ponadto korpus nie porusza się podczas zmiany ogniskowej, więc jest mniej miejsc, w których zbiera się kurz. Na przednią soczewkę została naniesiona powłoka fluorowa firmy Nikon.

Telekonwertery Z: wydłuż ogniskową do 1200 mm, stosując TELEKONWERTER Z TC-2.0x, albo do 840 mm, stosując TELEKONWERTER Z TC-1.4x.

Potrzebujesz pomocy?
– Nasi specjaliści służą pomocą!Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.