Canon EOS C400 – Światowa Premiera Nowej Kamery: Wszystko, Co Musisz Wiedzieć

Canon-EOS-C400-kamera-wideo

Nowa kamera Canon EOS C400

Firma Canon zaprezentowała nową kamerę z serii Cinema EOS o symbolu C400. Ta nowa wersja wpasuje się między obecnie dostępne modele C300mkIII i C500mkII i w zamyśle jest bardzo uniwersalna – sprawdzi się zarówno w produkcji filmowej, relacjonowaniu newsów, jak i w produkcji na żywo. Poniżej garść informacji o jej najbardziej istotnych cechach.
Kamera Canon C400

6K Full Frame BSI CMOS Sensor

Nowy przetwornik w innej technologii. 16 stopni zakresu dynamicznego oraz 4K skalowane z 6K daje obraz znakomitej jakości.

Dual Pixel CMOS AF II

Ulepszony, szybszy autofocus, pokrywający 100% kadru, wyposażony w rozbudowane funkcje, takie jak wykrywanie oczu, twarzy lub całego ciała (ludzi oraz zwierząt). Do tego funkcja EOS iTR AF X, pozwalająca na śledzenie szybko poruszających się obiektów.

New Compact Design

Bardziej kompaktowa, zwarta konstrukcja (body mniejsze niż w C500mkII), z wbudowanymi wszystkimi potrzebnymi złączami, bez konieczności korzystania z kłopotliwych adaptorów. Ethernet, Wi-Fi, Time Code, Genlock, USB-C, mini XLR, HDMI, port do metadanych – wszystko, co potrzebne, w jednym korpusie. Do tego komplet użytecznych akcesoriów: obrotowy monitor LCD, zaawansowana górna rączka i nowy uchwyt na dłoń. Wszystko to oznacza, że kamera może być używana w realizacjach filmowych, reporterskich i teledyskowych, oraz w różnych stylach pracy: z ręki, na gimbalu, na rigu czy na dronie.

Professional Recording Formats

Profesjonalne formaty nagrywania RAW w różnych kompresjach oraz kodeki H.264 i H.265. Nagrywanie na kartach CFexpress oraz SDXC.

RF Mount Technology

C400 to trzecia kamera (po C70 i R5) z mocowaniem bagnetowym RF. Wraz z adapterem na PL i na EF daje to ogrom możliwości zastosowania różnych rodzajów obiektywów. Oczywiście, najlepsze efekty (najlepszą stabilizację) daje zastosowanie obiektywów z mocowaniem RF. Ponadto, adapter PL-RF wyposażono w dodatkowe zabezpieczenia mocujące go do korpusu kamery, tak aby ciężki obiektyw PL nie wyłamał gniazda w korpusie.
Jeśli chodzi o stabilizację, Canon oferuje coś, co nazywa Combination IS, czyli połączenie stabilizacji obrazu w kamerze i obiektywach RF (stabilizacja optyczna na obiektywie + stabilizacja cyfrowa w kamerze).

Three Base ISO Levels (Triple Base ISO)

Kamera oferuje trzy podstawowe poziomy ISO: 800, 3200 i 12800.

Live Production Support

Kamera posiada szereg funkcji przydatnych w produkcji na żywo, takich jak protokół XC czy Return / Genlock / Sync Out. Przystosowana jest też do produkcji wielokamerowej – posiada wsparcie dla lamp tally, funkcję „return picture” (informacja zwrotna dla operatorów kamer), wbudowany Wi-Fi i Ethernet oraz IP streaming. Do tego wsparcie do kontroli zdalnej po Wi-Fi lub Ethernecie oraz aplikacja na telefon do zarządzania wszystkimi kamerami (do 5 grup, każda po 4 kamery). Kamerami można zarządzać też z poziomu przeglądarki. Firma Canon pomyślała również o ułatwieniu pracy dziennikarzom pracującym w terenie – dzięki nowej aplikacji pn. Content Transfer Professional możliwa jest wysyłka zdjęć i filmów do macierzystej redakcji wraz z opisem, co znacznie upraszcza i przyspiesza relacjonowanie wydarzeń.

Virtual Production Support / VFX workflow

Wyprzedzając wciąż rosnące zainteresowanie produkcją wirtualną, kamera C400 oferuje nowe funkcje wspierające taką produkcję, np. In-camera distortion correction oraz metadane potrzebne do Unreal Engine.
Do tego wszystkiego warto wspomnieć o nowej formule nazywania plików (nowe, dłuższe nazwy zawierające większą ilość informacji) oraz bardziej przejrzystej strukturze folderów do zarządzania plikami.

Cena i Przedsprzedaż

Wedle zapowiedzi firmy Canon, kamera dostępna będzie w sprzedaży we wrześniu tego roku w cenie 39 000,00zł.
Możesz dokonać zakupu przedsprzedaży już teraz, kontaktując się z nami na adres sklep@beiks.pl

Tak prezentuje się nowa kamera Canon EOS C400Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.