TECHDAY by BEIKS – relacja z pokazów praktycznych sprzętu foto-video-film

TECHDAY by BEIKS: Praktyczne Podejście do Nowoczesnych Rozwiązań Foto-Wideo-Film

Klienci, którzy znają BEIKS, znają też naszą coroczną imprezę pod nazwą BEIKS MEDIA SHOW. Poszukując jednak wciąż nowych możliwości kontaktu z klientem postanowiliśmy postawić na inną formułę pokazania naszej oferty handlowej. Stąd też pomysł na TECHDAY – minimum słów, maksimum praktyki. Dlatego też 4 czerwca br. w siedzibie Digital Knowledge Village w Warszawie zorganizowaliśmy event mający na celu pokazanie, jak w praktyce działają rozwiązania proponowane przez naszą firmę.
Na dwóch poziomach obszernego budynku przy ulicy Puławskiej 457 można było znaleźć rozwiązania dla każdego profesjonalisty z branży foto-wideo-film (i nie tylko). Dzień zaczęliśmy od rozwiązań firmy Blackmagic i jej propozycji na rejestrację produkcji filmowej na żywo. W zależności od potrzeb danej produkcji (budżet, ilość kamer, jakość nagrywanego materiału, liczba osób zaangażowanych w produkcję) producent z Australii ma dla filmowców kilka kamer z serii Studio, miksery z serii ATEM, a także urządzenia typu Speed Editor czy Micro Color Panel do szybkiej edycji nagranego materiału z wykorzystaniem oprogramowania DaVinci Resolve. Po praktycznym pokazie wszyscy zainteresowani mogli zadawać ewentualne pytania specjalistom z Blackmagika na ich stoisku firmowym.
Podobne rozwiązanie pokazała firma Canon. Występ zespołu muzycznego na scenie sali głównej rejestrowany był przez siedem kamer tej firmy, włącznie z kamerami PTZ i kamerą poruszającą się po torze kamerowym. Nad całością produkcji czuwał jeden operator z odpowiednim mikserem i monitorem typu MultiView, również marki Canon. Cały setup umożliwia produkcję filmową na profesjonalnym poziomie przy minimalnym zaangażowaniu ze strony ekipy filmowej.
Największym chyba zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z korekcji koloru w programie DaVinci Resolve firmy Blackmagic. Do tego stopnia, że musieliśmy w trakcie dnia zmienić salę na większą by pomieścić chętne osoby. Fachowiec w tej dziedzinie, pan Tomasz Czech, miał pełne ręce roboty i mnóstwo pytań ze strony zainteresowanych uczestników. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku warsztatów z oprogramowania do edycji nieliniowej EDIUS firmy Grass Valley. Tutaj fachowcem od niuansów technicznych był znany w branży Dariusz Kukieła.
Sporym zainteresowaniem cieszyła się też sala z zielonym tłem („green”), przygotowana pod wirtualne studio marki Brainstorm. Ta technologia przyszłości umożliwia „zbudowanie” dowolnego studia telewizyjnego w przestrzeni wirtualnej komputera, co stwarza niezwykłe możliwości dla każdej stacji telewizyjnej. Jak zwykle, wielu odwiedzających interesowało się produkcją z wykorzystaniem kamer PTZ – specjalnie przygotowane mini-studio znajdowało się w podziemiach budynku DKV.
Oczywiście, na holu i w sali głównej budynku znalazło się miejsce na tradycyjne stoiska kilku firm z branży, oferujących swoje produkty i doradzających najlepsze rozwiązania potencjalnym klientom. Jednak ciekawsze były imprezy towarzyszące, na przykład niesamowity pokaz zdjęć i filmów fotografii podwodnej, zdjęć z powietrza czy warsztaty tworzenia dzieł sztuki z betonu i gliny rejestrowane aparatami firmy Nikon.

Sądząc po reakcjach uczestników naszego eventu oraz opinii samych wystawców, była to bardzo udana impreza. Już teraz zapraszamy na nasze doroczne wydarzenie pn. BEIKS MEDIA SHOW, tym razem pod koniec października.

Fotorelacja z wydarzeniaDziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.