Sony powiększa ofertę produktów do vlogowania o aparat ZV-1F

Nowy aparat do vlogowania – Sony ZV-1F

Sony ZV-1F
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu aparatu do vlogowania ZV‑1F. Nowy model jest zoptymalizowany do tworzenia wideoblogów i odznacza się dużym potencjałem twórczym. Łączy łatwość użycia z kieszonkowymi wymiarami, rozbudowanym zestawem łączy i proekologicznymi rozwiązaniami, a dzięki najnowszym technologiom firmy Sony umożliwia rejestrację znakomitego, przyciągającego uwagę materiału. Z tego powodu będzie oczywistym wyborem dla vlogerów i innych twórców pragnących uzyskać znakomite fotografie i filmy.

Najważniejsze cechy aparatu ZV-1F:

 • Niewymienny, stałoogniskowy obiektyw superszerokokątny 20 mm[i] ƒ/2.0 do autoportretów
 • Funkcja rozmycia tła (bokeh) i tryb AE z priorytetem twarzy umożliwiające wyeksponowanie głównego motywu
 • Optymalizacja odcieni karnacji, między innymi z użyciem efektu gładkiej skóry
 • Dokładne nastawianie ostrości i funkcja Eye AF do zdjęć ludzi i zwierząt[ii]
 • Stabilizacja obrazu Active Mode (elektroniczna) podczas nagrywania filmów[iii]
 • Ustawienia „Twórczy wygląd” do wzmacniania ekspresji wizualnej
 • Tryby zapisu w zwolnionym i przyspieszonym tempie rozszerzające zakres możliwości twórczych
 • Ustawienie „Prezentacja produktu” do recenzowania produktów
 • Dodatkowe funkcje ekranu dotykowego: regulacja zoomu i zaprogramowane ustawienia zoomu[iv]
 • Nagrywanie wyraźnego głosu dzięki mikrofonowi z trzema kapsułami i osłoną przeciwwiatrową
 • 4K 30p / FHD 120p
 • Łatwość łączenia się ze smartfonem w celu przesłania materiału na platformy społecznościowe
 • Proekologiczne rozwiązania ograniczające wpływ na środowisko

— Kieszonkowy aparat do vlogowania ZV-1F powstał z myślą o twórcach — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Ponieważ widzowie kreują popyt na treści o wysokiej jakości, twórcy potrzebują uniwersalnego rozwiązania łączącego funkcje aparatu i kamery, zapewniającego wysoką jakość i twórcze możliwości, a zarazem łatwego w użyciu i zaprojektowanego do bezprzewodowego udostępniania materiałów. Jesteśmy ponadto dumni z proekologicznych rozwiązań w aparacie ZV-1F, będących świadectwem troski firmy Sony o zrównoważony rozwój.

Dodatkowy potencjał twórczy

Aparat ZV-1F umożliwia atrakcyjne pokazanie głównej postaci w każdej scenie. Stałoogniskowy obiektyw superszerokokątny 20 mm jest optymalny do nagrywania autoportretów, a dzięki rozległemu polu widzenia pozwala pokazać więcej tła. Aparat umożliwia ponadto eksponowanie głównego obiektu i zmiękczanie obrazu za pomocą efektu bokeh, miękko rozmywającego tło.

Wygląd odcieni skóry można zoptymalizować za pomocą „efektu gładkiej skóry”, który wygładza i maskuje zmarszczki na filmach i zapewnia naturalną kolorystykę karnacji na fotografiach. Tryb AE z priorytetem twarzy automatycznie koryguje jasność rejestrowanego obrazu, by zapewnić optymalne naświetlenie twarzy nawet w niestabilnym oświetleniu. Aparat ZV-1F jest także wyposażony w dokładny system ustawiania ostrości oraz funkcję Eye AF rozpoznającą oczy ludzi i zwierząt. Niezawodnie utrzymuje ostrość na twarzy i oczach mimo pojawiania się w kadrze innych obiektów. Dzięki dotykowemu ekranowi użytkownik może z łatwością zmienić śledzony obiekt.

Podczas filmowania można skorzystać ze stabilizacji Active Mode[v] (elektronicznej). Zapewnia ona płynność i stabilność obrazu, nawet jeśli użytkownik idzie.

Nowa funkcja „Twórczy wygląd” umożliwia nadawanie żądanego klimatu fotografiom i filmom poprzez wybór 10 wstępnie zaprogramowanych ustawień, zmieniających odwzorowanie przejść tonalnych, jasność, głębię koloru i inne właściwości. Tryby te wspomagają kreatywność, a ponadto pozwalają udostępnić obraz natychmiast po nagraniu, bez potrzeby edycji.

Aparat ZV-1F może pracować w trybie S&Q[vi]. Pozwala wówczas wprowadzać różne efekty poprzez zmianę szybkości obrazu: spowolnienie go do 5 razy[vii] lub przyspieszenie do 60 razy[viii].

Na doskonały materiał składa się nie tylko obraz, ale i dźwięk. Mikrofon kierunkowy z trzema kapsułami i osłoną przeciwwiatrową umożliwia nagranie wyraźnego głosu i osłabia zakłócenia podczas zdjęć na wietrze.

Proste w użyciu, kompaktowe urządzenie do vlogowania

Aparat ZV-1F został zaprojektowany z myślą o maksymalnej łatwości użycia, aby korzystający z niego vlogerzy mogli skupić się na rejestracji materiału. Waży zaledwie 229 g[ix], a dzięki kompaktowej konstrukcji można go używać na co dzień i wszędzie zabierać. Otwierany na bok wyświetlacz LCD umożliwia, intuicyjne dotykowe zmienianie funkcji i ustawień, między innymi zoomu[x].

Aparat jest wyposażony w przycisk „przełącznik bokeh”, który pozwala szybko rozmyć tło i wyeksponować twarz albo zachować ostrość całego kadru. Funkcja ta działa również w czasie nagrywania filmu. Ustawienie „Prezentacja produktu” zapewnia natomiast bezproblemowe przejścia ostrości między twarzą a produktami, co bardzo ułatwia tworzenie recenzji.

Dodatkowymi ułatwieniami podczas filmowania są samowyzwalacz[xi] i lampka nagrywania.

Podłączanie i akcesoria

Aparat ZV-1F został zoptymalizowany do współpracy ze smartfonami. Nowa aplikacja na smartfon Sony Imaging Edge Mobile Plus™[xii] pozwala podłączyć aparat przez łącze Bluetooth lub Wi-Fi i z łatwością przesyłać zdjęcia i filmy, na przykład w celu zamieszczenia ich na platformach społecznościowych. Użytkownik może oznaczać ujęcia do publikacji za pomocą znaczników ujęć[xiii], dodając je podczas rejestracji lub sprawdzania obrazów. Dostępna jest również funkcja tworzenia i przesyłania do smartfona wycinków filmu o długości 15, 30 lub 60 sekund[xiv]. Pozwala ona publikować materiał w mediach społecznościowych bez ręcznego dostosowywania jego długości do wymogów platformy.

Aplikacja Imaging Edge Mobile Plus™ zapewnia dostęp do różnych ustawień aparatu, w tym daty, godziny i strefy czasowej, jak również do przewodników i aktualizacji oprogramowania. Umożliwia również zdalną obsługę urządzenia oraz wyświetlanie stanu akumulatora i ilości wolnej pamięci.

Aparat ZV-1F może służyć do prowadzenia transmisji strumieniowych na żywo o wysokiej jakości[xv], a w połączeniu z odpowiednim programem do wideokonferencji lub podobnym będzie pełnił funkcję zaawansowanej kamery internetowej. W tym przypadku wymagane jest podłączenie urządzenia do portu USB[xvi] smartfona lub komputera.

Aparat ZV-1F jest zgodny z bezprzewodowym pilotem do zdjęć GP-VPT2BT[xvii]. Pilot ten pozwala bezprzewodowo regulować zoom, sterować nagrywaniem i obsługiwać inne funkcje. Może także pełnić rolę ministatywu stabilizującego obraz i uwalniającego ręce. Wyposażenie aparatu obejmuje też stopkę akcesoriów[xviii], w której można zainstalować zewnętrzny mikrofon.

Troska o zrównoważoną ekologicznie przyszłość

W trosce o zrównoważoną ekologicznie przyszłość projektanci aparatu ZV-1F wykorzystali rozwiązania i technologie przyjazne dla środowiska. W korpusie i nowo opracowanej osłonie przeciwwiatrowej użyto tworzyw z recyklingu[xix], w tym tworzywa SORPLAS™[xx]. Nowa osłona jest również bardziej ekologiczna[xxi], zachowuje jednak wymagane właściwości. Aby ograniczyć stosowanie plastikowych opakowań, torby na produkt wytwarzane są z włóknin pochodzenia roślinnego.

[i] W przeliczeniu na format 35 mm.

[ii] Tylko fotografie. System nie rozpoznaje oczu pewnych zwierząt.

[iii] W trybie „Active Mode” zachodzi nieznaczne przycinanie obrazu. Tryb Active Mode nie działa, gdy w normalnym trybie nagrywania format zapisu ustawiony jest na 120p (100p) lub gdy w trybie S&Q liczba klatek na sekundę ustawiona jest na 120 (100).

[iv] Aby szybko zmienić kąt widzenia, użytkownik może wybrać ustawienie 1,0×, 1,5×, 2,0× lub 4,0×. W przypadku rozdzielczości FHD wybór zoomu 1,5× lub 2,0× włącza funkcję Clear Image Zoom, a 4,0× — zoom cyfrowy; w przypadku rozdzielczości 4K wybór zoomu 1,5× włącza funkcję Clear Image Zoom, a 2,0× lub 4,0× — zoom cyfrowy.

[v] W trybie „Active Mode” zachodzi nieznaczne przycinanie obrazu. Tryb Active Mode nie działa, gdy w normalnym trybie nagrywania format zapisu ustawiony jest na 120p (100p) lub gdy w trybie S&Q liczba klatek na sekundę ustawiona jest na 120 (100).

[vi] Zapis w trybie S&Q odbywa się w formacie XAVC S HD. Nie można nagrywać dźwięku. Wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta UHS klasy 3 lub wyższej.

[vii] Rejestracja obrazu w trybie S&Q w tempie 120 klatek na sekundę, w formacie 24p (odtwarzanie 24 klatek na sekundę).

[viii] Rejestracja obrazu w trybie S&Q w tempie 1 klatki na sekundę, w formacie 60p (odtwarzanie 60 klatek na sekundę).

[ix] Sam korpus. Około 256 g z akumulatorem i kartą pamięci.

[x] Aby szybko zmienić kąt widzenia, użytkownik może wybrać ustawienie 1,0×, 1,5×, 2,0× lub 4,0×. W przypadku rozdzielczości FHD wybór zoomu 1,5× lub 2,0× włącza funkcję Clear Image Zoom, a 4,0× — zoom cyfrowy; w przypadku rozdzielczości 4K wybór zoomu 1,5× włącza funkcję Clear Image Zoom, a 2,0× lub 4,0× — zoom cyfrowy.

[xi] Niedostępny w przypadku rozpoczynania nagrywania filmu poprzez naciśnięcie przycisku MOVIE w trybie fotografowania.

[xii] Aplikację Imaging Edge Mobile Plus można pobrać z poniższej witryny. Należy użyć aplikacji Imaging Edge Mobile Plus w wesji 1.0 lub nowszej. www.sony.net/ca/

[xiii] Dwa rodzaje znaczników ujęć: Shot Mark1 i Shot Mark2.

[xiv] W zależności od miejsca dodania znacznika ujęcia długość wycinka materiału może być mniejsza od ustawionej.

[xv] Transmisja strumieniowa przez łącze USB odbywa się w rozdzielczości 1280 × 720, z szybkością 30 kl./s.

[xvi] Warunkiem użycia tej funkcji jest zgodność systemu operacyjnego komputera lub smartfona ze standardem UVC/UAC. Wymagana jest najnowsza wersja systemu operacyjnego. W przypadku podłączania urządzenia mobilnego z portem USB Type-C® należy użyć dostępnego w handlu przewodu USB lub adaptera złącza.

[xvii] Do nabycia oddzielnie.

[xviii] Stopka akcesoriów w tym modelu nie ma styków elektronicznych, nie obsługuje więc zewnętrznej lampy błyskowej, funkcji wejścia audio itp.

[xix] Okresowo produkcja może się odbywać bez użycia tworzyw z recyklingu.

[xx] „SORPLAS” jest znakiem towarowym Sony Group Corporation. „SORPLAS” to zrównoważone ekologicznie tworzywo sztuczne opóźniające zapłon opracowane i dostarczane przez firmę Sony Semiconductor Solutions Corporation.

[xxi] Włoski na osłonie przeciwwiatrowej są wytwarzane wyłącznie z poliestru z recyklingu. Okresowo produkcja może się odbywać bez użycia poliestru z recyklingu.

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Sony ZV-1F

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.