SIGMA Art 50mm f/1.2 – najwyższa jakość optyczna połączona z przysłoną f/1.2

SIGMA A 50mm f/1.2 DG DN L-mount

Najwyższa jakość optyczna połączona z przysłoną f/1.2

Niezwykle zaawansowana technologia produkcji zakładu SIGMA w Aizu sprawiła, iż SIGMA 50mm F1.2 DG DN Art cechuje się wybitnie wysoką rozdzielczością obrazu już od przysłony F1.2, zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegu. Dodatkowo, zastosowanie systemu „Floating focus” pozwoliło na utrzymanie wysokich parametrów optycznych zarówno podczas ostrzenia na minimalnych odległościach, jak i tych bliskich nieskończoności.
Najwyższa jakość optyczna połączona z przysłoną f/1.2
Optymalizacja układu optycznego, wykorzystująca m.in. 4 soczewki aferyczne zaowocowała zminimalizowaniem efektu oddychania obiektywu (tzw. „Focus breathing”), co znajdzie uznanie wśród użytkowników nagrywających materiały wideo. Zaawansowany układ optyczny skutecznie tłumi wszelkiego rodzaju aberracje, a zastosowanie po raz pierwszy w obiektywach SIGMA, 13-listkowej konstrukcji przysłony w połączeniu z minimalną jej wartością F1.2 z powoduje, iż obiektyw generuje niezwykle przyjemny dla oka efekt bokeh.

Najlżejszy w swojej klasie*. Idealny do szerokiego rodzaju zastosowań

SIGMA Art 50mm
W swoim bezkompromisowym dążeniu do uzyskania wysokiej jakości połączonej z niezwykłą kompaktowością, SIGMA 50mm F1.2 DG DN Art jest najlżejszym na świecie* obiektywem AF 50mm F1.2, dedykowanym do pełnoklatkowych bezlusterkowców. Niezwykle zaawansowana technologia produkcji w zakładzie SIGMA w japońskiej miejscowości Aizu, umożliwiła zastosowanie w tym obiektywie niezwykle cienkich soczewek o wysokim współczynniku załamania światła. To w połączeniu z 4 soczewkami asferycznymi, zaowocowało nie tylko wysoką jakością obrazu ale także wpłynęło na ograniczenie rozmiarów oraz wagi samego obiektywu. Wykorzystanie systemu „Floating focus” również wpłynęło na ograniczenie jego rozmiarów.

*Jako obiektyw AF 50mm F1.2 dedykowany do pełnoklatkowych bezlusrekowców (stan na Marzec 2024, wg SIGMA)

Nowy poziom ekspresji dzięki pięknemu efektowi bokeh

Fot. Dariusz Breś
Fot. Dariusz Breś

Dzięki wysoce zoptymalizowanej konstrukcji optycznej obiektywu, eliminującej wszelkiego rodzaju aberracje chromatyczne czy też komę, udało się osiągnąć niezwykle przyjemne dla oka rozmycia obrazu w obszarach poza płaszczyzną ostrości. To, w połączeniu z otworem względnym obiektywu F1.2 oraz 13-listkową konstrukcją przysłony (wykorzystaną po raz pierwszy w obiektywach SIGMA) zapewnia wyjątkowo piękny i naturalny efekt bokeh.

Cichy, precyzyjny i błyskawiczny autofocus

Cichy, precyzyjny i błyskawiczny autofocus

SIGMA 50mm F1.2 DG DN Art jest drugim w historii obiektywem SIGMA (po 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports), w którym wykorzystano podwójny liniowy napęd HLA (High-response Linear Actuator), dzięki czemu ostrość ustawiana jest błyska-wicznie, precyzyjnie i przy tym niezwykle cicho. Zastosowanie systemu „Floating focus” nie tylko przyśpieszyło działanie systemu AF ale także umożliwiło zachowa-nie bardzo wysokiej jakości obrazu zarówno na ostrzeniu z minimalnej odległości jak i na dalszych planach.

Bogactwo funkcji wspomagające wymagających fotografów

Jak każdy aktualny obiektyw z serii Art DG DN, SIGMA 50mm F1.2 DG DN wyposa-żona jest w manualny pierścień przysłony, który może obracać się płynnie lub z cha-rakterystycznym efektem „click”, a w razie potrzeby możemy go zablokować w pozycji Auto. Przyciskowi AFL, można przypisać szereg funkcji za pośrednictwem menu wybranych aparatów. W konstrukcji mechanicznej obiektywu zastosowano liczne uszczelnienia zapobiegające dostawianiu do środka obiektywu kurzu lub kropelek wody*.

*Obiektyw nie jest wodoszczelny, przy dużym natężeniu działania wody, lub kurzu może dojść do przeniknięcia zanieczyszczeń.

Specyfikacja techniczna :

  • Konstrukcja obiektywu: 12 grup, 17 elementów (4 elementy asferyczne)
  • Kąt widzenia: 46.8°
  • Liczba listków przysłony: 13 (przesłona zaokrąglona)
  • Minimalna przysłona: F16
  • Minimalna odległość ogniskowania: 40cm
  • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:6.2
  • Rozmiar filtra: 72mm
  • Wymiary (średnica × długość): 81 mm × 108,8mm
  • Waga: 745g
  • Kraj produkcji: Japonia

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 18 kwietnia 2024.

Zamów obiektyw w przedsprzedaży już teraz!

Tylko teraz kupując obiektyw w przedsprzedaży obowiązującej do 17.04.2024 r. otrzymasz rabat w wysokości 600zł oraz 5 letnią gwarancję po rejestracji zakupu.

Obiektywy można zamówić na naszym sklepie internetowym: www.beiks.com.plDziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.