SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | CONTEMPORARY

Nowy standard w dziedzinie obiektywów zmiennoogniskowych F2.8

 

SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary wyznacza na nowo standardy w kategorii standardowych obiektywów zmiennoogniskowych do bezlusterkowców, łącząc doskonałą jakość optyczną ze stałą przysłonę F2.8, zamkniętą w lekkiej i niewielkiej obudowie. Konstrukcja obiektywu oparta jest na istniejącym modelu 24-70mm F2.8 DG DN | Art lecz z zakresem ogniskowych zaczynających się od 28mm, dzięki czemu obiektyw jest znacznie mniejszy i lżejszy, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów optycznych. To najmniejszy obiektyw w swojej klasie*

*W kategorii standardowych zmiennoogniskowych obiektywów pełnoklatkowych do bezlusterkowców, o stałej przysłonie F2.8. Wg. źródeł SIGMA na dzień 24.02.2021

Konstrukcja oparta na linii Art, z tą samą bezkompromisową jako-ścią

Konstrukcja obiektywu SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary oparta jest na obiektywie 24-70mm F2.8 DG DN | Art, który jest już znany ze swojej świetnej jakości optycznej w całym zakresie ogniskowych. Wierny podstawowej koncepcji Contemporary, obiektyw 28-70mm F2.8 DG DN zapewnia idealną równowagę pomiędzy doskonałą wydajnością porównywalną z serią Art, a niezwykłą kompaktowością, dzięki czemu będzie on idealnym wyborem do codziennego fotografowania. Na jego zaawansowaną konstrukcję optyczną składają się m.in. 3 soczewki asferyczne, 2 soczewki FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) i 2 soczewki SLD (o niskiej dyspersji). Pomimo zastosowania łącznie mniejszej ilości soczewek niż w 24-70mm F2.8 DG DN | Art, obiektyw ten charakteryzuje się bardzo zaawansowaną korekcją aberracji chromatycznych oraz komy, których nie można skompensować z poziomu aparatu, zapewniając dzięki temu równą jakość zarówno w centrum jak i na brzegach kadru. Wraz z konstrukcją zoptymalizowaną pod kątem redukcji odblasków, wykorzystanie zarówno powłok Super Multi-Layer Coating oraz Nano Porous Coating zapewniają kontrastowe zdjęcia także pod światło, z dobrze kontrolowanymi flarami i blikami.

Porównanie specyfikacji dwóch standardowych zoom’ów SIGMA o przysłonie F2.8:

28-70mm F2.8 | Contemporary Ogniskowa i przysłona 24-70mm F2.8 | Art
16 elementów w 12 grupach, z 2 soczewkami FLD, 2 SLD i 3 Asferycznymi Konstrukcja obiektywu 19 elementów w 15 grupach, z 6 soczewkami FLD, 2 SLD I 3 asferycznymi
19-38cm, 1:3.3(W) – 1:4.6(T) Minimalna odległość ostrzenia, Maksymalne powiększenie 18-38cm, 1:2.9(W) – 1:4.5(T)
Super Multi-Layer Coating, Nano Porous Coating, Water and oil repellent coating Powłoki Super Multi-Layer Coating, Nano Porous Coating, Water and oil repellent coating
AF/MF Przyciski/Przełączniki AF/MF, Przycisk AFL , Blokada Zoom
Uszczelka wokół bagnetu Uszczelnienia W pełni bryzgoszczelna i pyłoszczelna obudowa
Tulipanowa osłona przeciwsłoneczna Osłona przeciwsłoneczna Tulipanowa osłona przeciwsłoneczna z blokadą
φ67mm Średnica filtra φ82mm
470g, φ72.2mm×101.5mm
※dla L-Mount
Waga, Wymiary (średnica x długość) 835g, φ87.8mm×122.9mm
※dla L-Mount

Lekki i kompaktowy – idealny do codziennego fotografowania

Posiadanie nieco mniejszego pola widzenia niż obiektyw 24-70mm F2.8 DG DN | Art pozwoliło na znacznie zmniejszenie rozmiaru obiektywu 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary. Aby dopasować się do koncepcji projektowej linii Contemporary, która łączy wydajność z poręcznością, nowy obiektyw ma prostsze uszczelnienia przeciw pyłom i zachlapaniu oraz mniejsze przełączniki. To wszystko sprawiło iż na chwilę obecną jest to najmniejszy obiektyw w swojej klasie*.

Obiektyw posiada tylko jeden element ogniskujący, dzięki czemu jednostka AF jest niewielka. To, wraz z cichym i szybkim silnikiem krokowym zapewnia responsywny i niemal bezgłośny autofocus.

Obiektyw SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary waży jedynie 470g, a po podłączeniu go do aparatu SIGMA fp, cała konfiguracja ma raptem 890g. Daje to fotografom ogromną swobodę i elastyczność w realizacji ich kreatywnych wizji. Jest to również idealne połączenie dla filmowców poszukujących wydajnego, lekkiego i łatwego w obsłudze systemu, który dobrze współpracuje z gimbalem i innymi akcesoriami.

Doskonała jakość wykonania z wyjątkową dbałością o szczegóły, która zapewnia niezwykłą przyjemność użytkowania

trudniejsze niż dla części metalowych, jednakże w przypadku konstrukcji SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary nie było miejsca na żadne kompromisu pod kątem jakości wykonania. Jednym z powodów jest to, iż wykorzystaliśmy rodzaj naszego autorskiego poliwęglanu o nazwie TSC (Termicznie Stabilny Kompozyt), który ma porównywalny do aluminium poziom kurczliwości termicznej. Pomogło to zmniejszyć różnice miedzy kurczliwością elementów metalowych niemetalowych, zapewniając stabilny poziom wydajności nawet w środowisku o ekstremalnych zmianach temperatury.

Osiągnięcie tak precyzyjnie spasowanych elementów wraz z bardzo przyjemną estetyką, możliwe było jedynie dzięki nowoczesnemu standardowi technologii produkcji oraz rygorystyczna kontrola jakości, którą prowadzimy w naszej fabryce SIGMA w miejscowości Aizu.

Specyfikacja

Konstrukcja obiektywu: 16 elementów w 12 grupach (2 soczewki FLD, 2 SLD i 3 asferyczne)
Kąt widzenia: 75.4 – 34.3 stopnia
Liczba listków przysłony: 9 (przysłona kołowa)
Maksymalna wartość przysłony: F22
Minimalna odległość ostrzenia: 19cm (szeroki kąt) – 38cm (tele)
Skala odwzorowania: 1:3.3 (szeroki kąt) – 1:4.6 (tele)
Średnica filtra: 67mm
Maksymalne wymiary : 72.2mm x 101.5mm
Waga: 470g

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 15 marca 2021
Sugerowana cena detaliczna: 3 790zł.

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary Sony E

SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary L-mount

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.