Samyang wprowadza pierwsze na świecie obiektywy filmowe AF!

Samyang V-AF 75mm

Nowa seria V-AF to pierwsze na świecie obiektywy dla twórców wideo zaprojektowane tak, aby tworzenie treści wideo było wygodniejsze.

Branża tworzenia treści rozwija się jak nigdy dotąd. Niezależnie od tego, czy chodzi o tutoriale dotyczące urody, recenzje produktów czy po prostu poradniki, to właśnie treści wideo chcemy oglądać, gdy poszukujemy nowych informacji lub szukamy rozrywki.

Samyang odpowiada na te trendy wprowadzając na rynek nową linię obiektywów dedykowanych do tworzenia treści wideo – serię obiektywów filmowych Samyang V-AF.

Seria składa się z modeli: 20 mm T1.9, 24 mm T1.9, 35 mm T1.9, 45 mm T1.9 oraz 75 mm T1.9, który jest pierwszym obiektywem w ramach nowej linii, który zostanie wprowadzony na rynek. Pozostałe cztery obiektywy będą dostępne w latach 2022-2023

Nowe obiektywy są wyposażone w mocowanie Sony E i mają kilka ekscytujących oraz ważnych funkcji i udogodnień, takich jak pierścienie do trybu follow focus, lampka tally i ujednolicony współczynnik kształtu w całej linii.

Dzięki jednolitej masie i rozmiarom, łatwiej jest używać obiektywów z akcesoriami takimi jak gimbale czy drony, ponieważ nie trzeba zmieniać wyważenia, co czasami może być czasochłonne.

Nowa seria V-AF obsługuje rozdzielczości do 8K. Całość zamknięta w małej i lekkiej formie, która dobrze nadaje się do użycia z ręcznymi gimbalami i dronami, a także do studiów i produkcji w plenerze. Wszystkie obiektywy w ramach nowej serii są skalibrowane kolorystycznie a więć nie ma potrzeby dodatkowych ustawień podczas wymiany obiektywów a 9 ostrzy przysłony pozwala uzyskać naturalnie wyglądający bokeh.

Z przodu znajduje się również lampka, która pokazuje, kiedy kamera nagrywa. Funkcja, która jest bardzo pożądana między innymi przez YouTuberów.

Z boku obiektywu znajduje się przycisk indywidualnych ustawień, które można przypisać do obsługi ręcznego ustawiania ostrości lub umożliwić regulację przysłony poprzez obrót pierścienia ostrości.

Poniżej tego przełącznika znajduje się przycisk trzymania ostrości, który pozwala na zablokowanie ostrości w określonej odległości. Użytkownik może również przypisać inne pożądane funkcje poprzez aktualizację firmware.

Konstrukcja nowego obiektywu V-AF 75 mm T1.9 składa się z 10 elementów w 9 grupach i posiada 2 soczewki specjalne ED i 2 HR, które zapewnią ostry i filmowy wygląd materiału wideo. Ostrość jest obsługiwana przez liniowy silnik STM firmy Samyang, który zapewnia cichy i płynny autofokus, który minimalizuje wibracje i hałas.

Konstrukcja 9-listkowej okrągłej przysłony tworzy gładki bokeh z rozmytym tłem, który sprawia, że obiekty wyróżniają się głębokim wymiarem.

Specyfikacja:

  • Ujednolicony współczynnik kształtu w całej linii
  • AF napędzany przez liniowy silnik ustawiania ostrości STM firmy Samyang
  • Lampa tally z przodu
  • Pierścień do systemu follow focus
  • Płynny obrót ostrości
  • Wszystkie obiektywy skalibrowane kolorystycznie
  • Pełna klatka

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Samyang V-AF 75mm T1.9 Sony FE

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.