Pierwszy obiektyw stałoogniskowy NIKKOR do aparatów bezusterkowych od marki Nikon

Nikon poszerza ofertę obiektywów NIKKOR Z DX, wprowadzając pierwszy obiektyw stałoogniskowy formatu DX. NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 jest jasny, zapewnia dużą ostrość, umożliwia fotografowanie z bliska i doskonale sprawdza się w słabym świetle. Ze względu na kompaktowe wymiary oraz wszechstronność jest idealny do codziennej fotografii.

Nikon Nikkor Z DX 24mm f/1.7

Lekki i wygodny do noszenia

NIKKOR Z DX 24 mm f/1,7 waży około 135 g, co oznacza, że w połączeniu z aparatami z serii Nikon Z formatu DX tworzy superkompaktowy zestaw, który jest wygodny do noszenia i daje szereg możliwości użytkownikowi. Stała ogniskowa 24 mm daje szeroki, ale nie „za szeroki” kąt widzenia, który odpowiada obiektywowi o ogniskowej 36 mm w formacie pełnoklatkowym (FX). Użytkownicy aparatów z serii Z formatu DX firmy Nikon zyskają tym samym perspektywę niezwykle zbliżoną do zapewnianej przez obiektywy o klasycznej ogniskowej 35 mm. Dodatkowo gwarantuje to doskonałą elastyczność kadrowania oraz znakomicie sprawdza się w fotografii krajobrazowej, ulicznej, portretowej oraz podczas filmowania.
Nikon Nikkor Z DX 24mm

Stworzony dla artystów

Ze względu na maksymalny otwór względny f/1,7, minimalną odległość zdjęciową wynoszącą 0,18 m oraz wyraźny, naturalny efekt bokeh, obiektyw oferuje imponujące możliwości twórcze. Użytkownicy mogą łatwo wykonywać ostre zdjęcia w słabym świetle lub używać krótszych czasów otwarcia migawki, aby uchwycić ruch. Mogą też uzyskać efekt prawdziwej głębi obrazu uwydatniając wyraźne obiekty na rozmytym tle. Obiektyw zapewnia ostrość ujęć z bliska – nawet od 12,4 cm od obiektu. W połączeniu z małą głębią ostrości przy otworze względnym f/1,7, można wtedy rejestrować urzekające ujęcia detali oraz filmy.

„Niezmiernie cieszymy się, że do rodziny Nikon Z dołącza pierwszy obiektyw stałoogniskowy formatu DX. NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 zapewnia idealne połączenie jakości obrazu z wszechstronnością użytkowania. Będzie doskonały do codziennej kreatywnej fotografii i pozwoli na szersze możliwości twórcze w stosunku do standardowego obiektywu zmiennoogniskowego” – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z DX 24mm f/1.7

Obiektyw stałoogniskowy 24 mm do aparatów bezlusterkowych formatu DX: doskonały do fotografii krajobrazowej, ulicznej, portretowej i nie tylko. Zapewnia kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej 36 mm w formacie pełnoklatkowym (FX). Można podejść, aby obiekt wypełnił kadr lub pozostać w miejscu, aby pokazać elementy tła i zdjęcia obrazu z szerszym kontekstem.

Duży maksymalny otwór względny f/1,7: w połączeniu z mocowaniem Nikon Z sprawia, że do matrycy aparatu dociera więcej światła: można utrzymać niską czułość ISO i wykonywać ostre zdjęcia w słabym świetle lub używać krótszych czasów otwarcia migawki, nie tracąc jasności.

Wyraźny i naturalny efekt bokeh: pełen otwór przysłony f/1,7 uwydatni obiekty na rozmytym tle, nadając zdjęciom i filmom prawdziwą głębię.

Szybki, bezgłośny autofokus: napędzany cichym silnikiem krokowym.

Doskonała ostrość ujęć z bliska: minimalna odległość zdjęciowa wynosząca tylko 0,18 m pozwala fotografować nawet, gdy przód obiektywu znajduje się zaledwie 12,4 cm od obiektu.

Świetny do filmowania: zapewnia perspektywę zbliżoną do preferowanej przez filmowców, uzyskiwanej przy klasycznej ogniskowej 35 mm. Jego atutami są też cicha praca i zredukowane „oddychanie” podczas ustawiania ostrości.

Lekki, kompaktowy i odporny: waży zaledwie 135 g (około) i ma kompaktową konstrukcję odporną na pył i zachlapanie .

W zestawie osłona przeciwsłoneczna, która umożliwia stosowanie filtrów: osłona przeciwsłoneczna Nikon HN-42 pomaga zapobiegać refleksom i flarze. Do osłony przeciwsłonecznej można też mocować filtry o średnicy 46 mm.

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Nikon Nikkor Z DX 24mm f/1.7
Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.