Patrz Szerzej Dzięki Nowemu Obiektywowi Nikkor Z 17-28mm F/2.8

Opowiedz ciekawą historię z Nikon Nikkor Z 17-28mm f/2.8

Nikkor Z

Firma Nikon wprowadza na rynek nowy obiektyw NIKKOR Z 17-28mm f/2.8. Jest to najlżejszy z dotychczasowych pełnoklatkowych szerokokątnych modeli o zmiennej ogniskowej przeznaczony do aparatów bezlusterkowych. Jest idealny do fotografowania w podróży, a także w trakcie różnych wydarzeń, ponieważ daje fotografom i filmowcom możliwość uchwycenia wyjątkowych momentów, jest też bardzo poręczny i lekki.

NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 to obiektyw, dzięki któremu można opowiadać ciekawe historie z wyjątkowego punktu widzenia. Od malowniczych widoków, po zbliżenia wypełniające cały kadr przez krajobrazy, pejzaże miejskie, rozległe niebo, sceny uliczne, architekturę i wnętrza. Zakres ogniskowych 17–28 mm pozwala fotografom uchwycić ujęcia szerokokątne — lub eksperymentować ze skalą i uwydatnianiem perspektywy. Filmowcy mogą zainteresować widzów daną sceną, dzięki wprowadzeniu szerokich ujęć oraz stworzeniu poczucia przestrzeni podczas nagrywania w ciasnych pomieszczeniach.
Obiektyw NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 jest wszechstronny i łatwy w użyciu, ponieważ zaprojektowano go z myślą o kreatywnym i swobodnym wykonywaniu zdjęć szerokokątnych. Stały maksymalny otwór względny f/2,8 sprawia, że znakomicie sprawdza się przy fotografowaniu w świetle zastanym, pozwala na nieszablonowe wykorzystywanie czasu otwarcia migawki, a przy maksymalnie otwartej przysłonie zapewnia mocne i zachwycające rozmycie tła. Użytkownicy, którzy chcą uzyskać efektowne, ultraszerokokątne zbliżenia, docenią minimalną odległość ogniskowej wynoszącą zaledwie 0,19 m, umożliwiającą uzyskanie ostrych, wyraźnych zdjęć z bliska. Ponadto szeroki pierścień zoomu umożliwia wygodną obsługę obiektywu i stabilne kadrowanie. Szybko reagujący AF błyskawicznie ustawia ostrość niezależnie od tego, czy fotografowane obiekty znajdują się na pierwszym planie, czy w tle.

– Jeśli podróżujesz, fotografujesz wydarzenia lub po prostu lubisz opowiadać historie, obiektyw NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 sprawi, że intrygujące kompozycje i efektowne perspektywy będą w Twoim zasięgu. Ten ultraszerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej opracowano, aby był stale zamocowany na aparacie i towarzyszył Ci, gdy będziesz szukać nowych inspiracji lub ponownie odwiedzisz znajome miejsca i uwiecznisz je pod nowymi, odważnymi kątami – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech NIKKOR Z 17-28mm f/2.8

Lekki ultraszerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej 17–28 mm: znakomita ostrość i mniejsza dystorsja — nawet przy ustawieniu ultraszerokokątnym 17 mm.

Niewielka odległość zdjęciowa: minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,19 m umożliwia wykonywanie ostrych i wyraźnych zbliżeń.

Duży stały otwór względny f/2,8: zapewnia spójną ekspozycję w całym zakresie ogniskowych. Obiektyw znakomicie sprawdza się przy fotografowaniu w świetle zastanym, a także pozwala na kreatywne wykorzystywanie czasu otwarcia migawki i głębi ostrości.

Mocne, zachwycające rozmycie tła: mocowanie Z o dużej średnicy oraz dziewięciolamelkowa przysłona o otworze względnym f/2,8 zapewniają rozmycie tła z dużymi okręgami o łagodnych brzegach, a przy mniejszych odległościach efekt bokeh staje się silniejszy.

Świetny także do filmowania: odgłosy ustawiania ostrości nie zepsują już filmów. Znacznie zredukowane „oddychanie” obiektywu pozwala użytkownikom na płynne ustawianie ostrości bez zauważalnych zmian kadrowania.

Niezawodne ustawianie ostrości: AF działa szybko, płynnie, cicho i precyzyjnie.

Łatwe sterowanie: konfigurowalny, bezgłośny pierścień sterujący oraz szeroki pierścień zoomu, dający się łatwo obsługiwać bez odrywania oka od wizjera.

Idealny w podróży: obiektyw jest lekki — waży zaledwie (około) 450 g — oraz uszczelniony, aby zapewnić ochronę przed kurzem i wilgocią.

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Nikon Nikkor Z 17-28mm f/2.8

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.