Nowy, wszechstronny hybrydowy aparat bezlusterkowy wyewoluował z modelu GH5: LUMIX GH5M2 z 10 bitowym nagrywaniem wideo 4K 60p 4:2:0 oraz bezprzewodowym przesyłaniem strumieniowym.

Firma Panasonic z dumą przedstawia nowy aparat bezlusterkowy LUMIX GH5M2, który spełni oczekiwania wszystkich twórców:

  • Młodszy brat wydajnego GH5 – LUMIX GH5M2 osiąga C4K*1 / 4K 60p 4: 2: 0 10-bitowe*2 nagrywanie wideo i może jednocześnie przesyłać 4K 4: 2: 2 10-bit przez HDMI.
  • Zainstalowana fabrycznie funkcja V-Log L, która umożliwi łatwe dopasowanie tonacji kolorów do materiałów nagranych przy pomocy V-Log S1H / S1 i V-Log L GH5/GH5S.
  • 20,3-megapikselowy przetwornik Digital Live MOS z powłoką AR (antyrefleksyjną) rejestruje wszelkie szczegóły i umożliwia doskonałe działanie obiektywu. Procesor obrazu został również udoskonalony, aby pozwolić urządzeniu na korzystanie z najnowszego, szybkiego i wydajnego silnika Venus.
  • LUMIX GH5M2 oferuje szybki i precyzyjny autofokus, dzięki zaawansowanej technologii Deep Learning, która wykrywa określone przedmioty – zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Podczas fotografowania ludzi, oprócz rozpoznawania oczu, twarzy i ciała, aparat rozpoznaje również głowę wykorzystując technologię wykrywania w czasie rzeczywistym, co pozwala na dokładne ustawienie ostrości.
  • Aby uzyskać stabilne wykonywanie zdjęć podczas trzymania aparatu w dłoniach, aparat LUMIX GH5M2 został wyposażony w stabilizator obrazu – Body I.S. Teraz będzie możliwe użycie dłuższego o 6,5 stopnia czasu otwarcia migawki*3. Dzięki zastosowaniu najnowszego algorytmu opracowanego dla S1H nagrywanie wideo jest płynne i stabilne, nawet gdy aparat jest w ruchu.
  • 3,0 calowy, odchylany ekran LCD o proporcjach 3:2 i wysokiej rozdzielczości 1840K pozwala na sterowanie dotykowe. W porównaniu z GH5, wyświetlacz jest teraz jaśniejszy oraz charakteryzuje się doskonałą reprodukcją kolorów.
  • LUMIX GH5M2 umożliwi zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe, przy pomocy aplikacji LUMIX Sync. Nadchodząca aktualizacja oprogramowania doda możliwość przesyłania strumieniowego IP RTP/RTSP*4, które pozwoli na przesyłanie stabilnego obrazu oraz dźwięku*5.
  • Stworzony do intensywnego użytkowania w terenie – GH5M2 jest wykonany ze stopu magnezu i jest odporny na zachlapanie*6, pył oraz mróz do nawet -10 stopni Celsjusza.
  • LUMIX GH5M2 jest także wyposażony w Bluetooth 4.2 oraz Wi-Fi 5GHz (IEEE802.11.ac)*7 i 2,4GHz (IEEE802.11b/g/n).

Wideo wysokiej jakości do użytku bez wcześniejszej edycji lub zaawansowanego przetwarzania.

Seria LUMIX GH zapewnia wyjątkową jakość wideo dla profesjonalnego nagrywania. LUMIX GH5M2 umożliwia nieograniczone nagrywanie wideo w różnych ustawieniach. Nawet w rozdzielczości 4K/ 60p cały obszar czujnika GH5M2 jest w ciągłym użyciu, co pozwala użytkownikowi nagrywanie wideo bez cropa.

Aby zapewnić wysoki zakres dynamiczny i szerokie spektrum kolorów, GH5M2 posiada fabrycznie zainstalowany V-Log L, który renderuje bardzo płaski obraz, zachowując przy tym wszystkie informacje o kolorach. Zainteresowani użytkownicy mogą za darmo pobrać 35 kompatybilnych LUT dla kamer VariCam. Inne praktyczne narzędzia, takie jak WaveForm Monitor I V-Log View Assist, również będą częścią podstawowego wyposażenia aparatu.

Podobnie jak flagowy aparat do nagrywania wideo S1H z serii S, model GH5M2 oferuje dwa ustawienia wyjściowe dla gamma Cinelike w menu Photo Style. Tryby te oferują imponujący obraz, dzięki ciepłym odcieniom kolorów oraz idealnej grze cieni oraz światła, bez gradacji kolorów na materiałach V-Log. Ustawienie Cinelike D2 nadaje priorytet zakresowi dynamiki, a Cinelike V2 priorytetowo traktuje kontrast. Dodano także L.Monochrome S i L.Classic Neo. Wszystkie te ustawienia będą także dostępne w trybie anamorficznym.

W trybie nagrywania VFR (Variable Frame Rate) dostępne są takie ustawienia jak C4K / 4K 60fps, Anamorficzne 50fps i FHD 180fps. AF można ustawić przed rozpoczęciem nagrywania VFR.

Optymalne osiągi we wszystkich warunkach

Matryca Digital Live MOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela szczegółowo rejestruje obraz dostarczony przez obiektyw i minimalizuje wszelkie odblaski oraz artefakty.

Szybki i precyzyjny AF wykrywa twarz oraz oczy 2 razy szybciej względem GH5. Aparat będzie teraz śledził obiekty z łatwością oraz wykryje je nawet wtedy, gdy będą się znajdowały dwukrotnie dalej. Ulepszenie technologii DFD i AFC pozwolą użytkownikom na precyzyjne śledzenie z wyraźną ostrością po zwolnieniu migawki.

Zaawansowany ekran dotykowy LCD, pozwoli na korzystanie z funkcji Frame Maker. Posłuży ona do sprawdzania kompozycji podczas nagrywania w różnych proporcjach, takich jak 16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4, 9:16.

Przewodowe oraz bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe

Aby przesyłać obraz strumieniowo wystarczy minimalne wyposażenie – smartfon z aplikacją LUMIX Sync i GH5M2. Zgodnie z protokołem RTMPS używającym kodeka H264, obsługiwana jest maksymalna rozdzielczość oraz liczna klatek na sekundę FHD / 60p przy 16Mb/s*2. W przypadku przewodowego przesyłania strumieniowego możliwe jest bezpłatne pobranie aplikacji kamery internetowej LUMIX.

Niezawodny sprzęt dla profesjonalistów

Wszystkie złącza i przyciski w aparacie LUMIX GH5M2 są uszczelnione, co pozwala na bezpieczne użytkowanie na zewnątrz. Migawka zachowa swoją trwałość na około 200 000 cykli. Aparat posiada także wytrzymałą baterię o pojemności 2200 mAh, zgodną z USB PD i może być ładowana przez AC lub USB. GH5M2 jest wyposażony także w podwójne gniazdo kart pamięci SD, zgodne z szybkimi kartami UHS-II klasy V90.

Funkcje łączności oraz akcesoria odziedziczone po GH5

Bluetooth 4.2 oraz Wi-Fi 5GHz (IEEE802.11ac) / 2.4GHz (IEEE802.11b/g/n)

Dla elastycznych wrażeń oraz możliwości natychmiastowego udostępniania zdjęć LUMIX GH5M2 posiada Bluetooth oraz Wi-Fi®. Dzięki aplikacji Lumix Sync, istnieje możliwość podłączenia telefonu do aparatu oraz zdalnego przeglądania i udostępniania zdjęć oraz filmów.

Dwuzakresowe Wi-Fi zapewnia bezpieczne i stabilne połączenie z urządzeniem korzystającym z pasma 2,4 GhZ lub 5 GhZ. Dzięki temu, urządzenie zapewni połączenie ze smartfonem, routerem i innymi urządzeniami sieciowymi.

Adapter mikrofon XLR DMW-XLR1 (kompatybilny z GH5)

Jest to adapter do nagrywania dźwięku w wysokiej rozdzielczości 96 kHz /24 bit, który jest idealny do nagrywania z synchronizacją ruchu warg. Dedykowane przełączniki zapewnią szybki dostęp do elementów sterujących. MIC, Line i Condenser / Phantom Power można przełączać.

Zdalne sterowanie migawką (kompatybilny z GH5)

Zdalne sterowanie migawką DMW-RS2 minimalizuje niepożądane ruchy i ułatwia robienie serii zdjęć przez długi czas.

Uchwyt baterii DMW-BGGH5 (kompatybilny z GH5)

LUMIX GH5M2 obsługuje dwie baterie, jedną w aparacie, a drugą w uchwycie do baterii DMW-BGGH5. To rozwiązanie wydłuża działanie aparatu i sprawia, że jego użytkowanie jest wygodniejsze, nawet podczas fotografowania pod kątem. Samym aparatem można łatwo sterować za pomocą joysticka, a jego konstrukcja jest odporna na kurz oraz zachlapanie.

Statyw DMW-SHGR1 (kompatybilny z GH5)

Statyw DMW-SHGR1 ułatwia trzymanie aparatu podczas korzystania z aparatu w ruchu. Sprawdza się także jako kompaktowy statyw w podróży. Po podłączeniu przez USB statyw umożliwia rozpoczęcie i zatrzymanie nagrywania, zwolnienie migawki, a także włączenie trybu uśpienia.

Aplikacja LUMIX Tether (kompatybilny z GH5)

Dzięki aplikacji LUMIX Tether, użytkownik może sterować aparatem przez komputer, po podłączeniu go przez USB. Aplikacja obsługuje także zdjęcia 6K i 4K oraz pozwala na wybranie miejsca zapisu nagrywanych treści.

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.