Nowy obiektyw NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR. Idealny do filmowania, znakomity do fotografowania

W portfolio produktów Nikon pojawił się pierwszy obiektyw zmiennoogniskowy z silnikiem do zoomu z serii Z: ultraszerokokątny NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR. Kompaktowy i dobrze wyważony model, zoptymalizowano pod kątem filmowania i fotografowania. Jego wszechstronny zakres ogniskowych sprawia, że nowość od Nikon stanowi idealne rozwiązanie dla użytkowników aparatów formatu DX, którzy potrzebują lekkiego obiektywu zmiennoogniskowego o kącie widzenia wygodnym do nagrywania wideoblogów.

NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR

Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych 12–28 mm nowy obiektyw marki Nikon stanowi świetną propozycję dla vlogerów, filmowców i fotografów, którzy chcą zmieścić w kadrze całą scenę lub siebie. Osoby nagrywające własne wideoblogi lub używające gimbala do nagrywania filmów docenią także napęd silnikowy zoomu, który umożliwia zdalne ustawianie ogniskowej. Nowość daje także szerokie możliwości wyboru spośród 11 różnych zoomów szybkości. Wszystko po to, aby dostosowywać nagrania do różnorodnych intencji twórczych: od budowania atmosfery przez powolne zmiany kąta widzenia, po szybkie zbliżenie w celu podkreślenia czyjejś reakcji. Nowy Nikkor Z sprawdzi się też podróżnikom – waży zaledwie 205 g, dzięki czemu jest łatwy do przenoszenia i wystarczająco lekki do stosowania z większością gimbali. Tubus obiektywu nie zmienia długości ani podczas ustawiania ostrości, ani podczas zmiany ogniskowej, co zapewnia optymalne wyważenie podczas fotografowania z ręki. Sam gimbal również nie wymaga ponownego wyważania po zmianie ogniskowej. Wbudowany mechanizm redukcji drgań zapewnia wyraźny, pozbawiony rozmycia obraz, niezależnie od tego, czy filmujemy chodząc i mówiąc, czy panoramujemy z ręki. Ponadto minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,19 m umożliwia wykonywanie ostrych zbliżeń, a co za tym idzie, gwarantuje świetne rezultaty przy kreatywnych ujęciach szerokokątnych!

NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR
NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR

– Nasz nowy, ultraszerokokątny obiektyw formatu DX to wielka szansa dla początkujących vlogerów i filmowców, którzy pragną poszerzać wizję twórczą i patrzeć na pewne rzeczy na wiele sposobów. Napęd silnikowy zoomu sprawia, że kadrowanie ujęć w ruchu jest bardzo łatwe i stanowi świetny sposób na eksperymentowanie ze wzbogacaniem materiałów filmowych o kreatywne techniki zmieniania kąta widzenia – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR

Dynamiczny zakres ogniskowych 12–28 mm: obejmujący kąty widzenia od ultraszerokiego do szerokiego. Znakomity do rejestrowania rozległych ujęć, które przykuwają uwagę widzów, lub do zapewniania poczucia przestrzeni podczas nagrywania w ciasnych pomieszczeniach.

Napęd silnikowy zoomu: umożliwia płynne przejście przez cały zakres ogniskowych 12–28 mm w 36 sekund lub szybkie przejście przez cały zakres w nieco ponad pół sekundy. 11 pośrednich ustawień zapewnia precyzyjną kontrolę nad szybkością zoomowania.

Zmienianie ogniskowej bez dotykania obiektywu: ustawianie ogniskowej przy użyciu programowalnych przycisków aparatu lub zdalnie za pomocą pilota ML-L7 firmy Nikon lub aplikacji SnapBridge.

Doskonała ostrość ujęć w zbliżeniu: minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,19 m umożliwia fotografowanie aparatem oddalonym o zaledwie 19 cm od obiektu.

Wyjątkowo lekki: obiektyw waży zaledwie 205 g, jest łatwy do przenoszenia i wystarczająco lekki do stosowania z większością gimbali.

Dobrze wyważony: wewnętrzne ustawianie ogniskowej i ostrości oznacza, że tubus obiektywu nie porusza się, a środek ciężkości obiektywu pozostaje stabilny, co zapewnia optymalne wyważenie zarówno podczas filmowania z ręki, jak i przy użyciu gimbala.

Pełna stabilność: wbudowany mechanizm redukcji drgań o skuteczności nawet 4,5 stopnia zapewnia wyraźny, pozbawiony rozmyć obraz.

Bezgłośny pierścień sterujący: płynnie obracany, konfigurowalny pierścień sterujący doskonale sprawdza się podczas nagrywania filmów. Można go używać do płynnego sterowania przysłoną, dostosowywania czułości ISO i nie tylko.

Zabezpieczony: tubus i wszystkie ruchome elementy obiektywu są uszczelnione w celu ochrony przed kurzem i wilgocią.

Przystosowany do mocowania filtrów: przystosowany do filtrów 67 mm, które można wymieniać, także wtedy, gdy na obiektywie jest zamocowana osłona przeciwsłoneczna Nikon HB-112.

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Nikon Nikkor Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR

Potrzebujesz pomocy?
Nasi specjaliści służą pomocą!Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.