Nowy aparat fp L powiększa rodzinę fp do 2 modeli

sigma fp l

Nowy aparat fp L powiększa rodzinę fp do 2 modeli

Do aparatu SIGMA fp, koncepcyjnego modelu serii, dołączył właśnie fp L, który w pełni wykorzystuje wysoką rozdzielczość, poszerzając ofertę najmniejszej i najlżej-szej na świecie serii „kieszonkowych pełnoklatkowców”.

sigma fp l

4 nowe cechy aparatu SIGMA fp L

61 Megapikseli. Najwyższa rozdzielczość zaprezentowana przez SIGMA. Wykorzystanie naszego know-how przy obróbce obrazu z matryc Foveon.

SIGMA fp L posiada matrycę typu Bayer o rozdzielczości ok 61 Mpix, większej niż jakikolwiek inny aparat SIGMA w historii. Dzięki nabytemu doświadczeniu w kon-strukcji aparatów wyposażonych w matrycę Foveon, fp L jest w stanie tworzyć obrazy nie tylko o niespotykanej szczegółowości ale także bogatej kolorystyce. Dodatkowo, ze względu na stawiany priorytet odnośnie jakości obrazu wolną od kolorowych arte-faktów, w aparacie SIGMA fp L został zastosowany filtr dolnoprzepustowy, niwelują-cy efekt mory występujący w aparatach o wysokiej rozdzielczości.

Crop Zoom. Wysoka rozdzielczość. Większa wolność.

Wysoka liczba pikseli oznacza, iż obraz można swobodnie powiększać lub przyci-nać. Ta jedna z zalet aparatu u wysokiej rozdzielczości skłoniła inżynierów SIGMA do stworzenia funkcji „Crop zoom”, która działa zarówno w trybie STILL (Foto) jak i CINE (wideo). Dzięki dużej ilości (ok 61 milionów) pikseli, fp L może nagrywać w ja-kości Full HD nawet przy maksymalnym 5-krotnym zbliżeniu, bez wykorzystania cy-frowych algorytmów poprawiających jakość obrazu. Aby korzystać z trybu crop zoom w sposób intuicyjny, jego działanie obsługuje się jak w znanych nam smartfonach tj. poprzez „szczypanie” dwoma palcami.

Hybrydowy Autofocus. Nigdy nie przegapisz okazji.

Oprócz znanego z fp systemu AF opartego o detekcje kontrastu, SIGMA fp L została wyposażona w szybki AF oparty o detekcję fazy. Ten hybrydowy system AF pozwala użytkownikom cieszyć się zarówno płynnym, szybkim i precyzyjnym działaniem AF, także wobec ruchomych obiektów, zarówno w trybie fotografowania jak i wideofil-mowania.

Nieograniczone zasilanie. Wiele godzin bezproblemowego nagrywania za pomocą przewodu USB-C.

SIGMA fp L wspiera ładowanie poprzez port USB-C, podczas gdy aparat jest włą-czony. Możesz fotografować lub filmować bez przerwy, ładując aparat za pomocą powerbanka, wszędzie tam gdzie nie masz dostępu do gniazdka. Używając go jako kamery internetowej (audio i wideo), wystarczy podłączyć aparat fp L do komputera przez USB, a będzie on pobierał zasilanie z komputera. Oznacza to iż możesz uży-wać go przez wiele godzin, bez obawy iż rozładuje się jego bateria.

Nowe akcesoria i funkcjonalności wspólne dla całej serii fp

Lista nowych akcesoriów i funkcjonalności, które będą dostępne* zarówno w aparacie fp jak i fp L
*W aparacie SIGMA fp, dostępne poprzez planowaną aktualizację firmware.

Zewnętrzny wizjer elektroniczny EVF-11

sigma evf-11
Zewnętrzny wizjer elektroniczny EVF-11 (sprzedawany oddzielnie) zaprojektowany wyłącznie do użytku z serią SIGMA fp. 0,5 calowy panel OLED o wysokiej jakości i rozdzielczości 3,68 mln pikseli pomoże użytkownikom jeszcze głębiej zanurzyć się w fotografii i sprawi, że tworzenie zdjęć będzie jeszcze przyjemniejszym doświadcze-niem. Dbałość firmy SIGMA o szczegóły jest widoczna w mechanizmie odchylania EVF-11, możliwości rozbudowy za pomocą akcesoriów zewnętrznych i wysoce funkcjonalnym interfejsie użytkownika, który został zaprezentowany tak, aby za-pewnić wygodę i komfort podczas użytkowania.

Zapisywanie / Ładowanie ustawień nigdy nie było tak proste. Dziel się swoją wizją. Dziel się swoim światem.

Teraz możesz w łatwy sposób zapisać ustawienia swojego aparatu. Ustawienia są trzymane jako zdjęcie kodu QR*, dzięki czemu możesz bardzo szybko załadować różne wzory ustawień. Pozwala to użytkownikom w szybki i prosty sposób (np. po-przez social media) na udostępnianie sobie nawzajem niestandardowych ustawień aparatu, na którym zrobili swoje fascynujące zdjęcia.
* QR Code to zastrzeżony znak towarowy firmy Denso Wave Inc.

Nowe barwy. Nowa przygoda.

sigma kolory
Powder Blue to tryb kolorów o jasnym i wyraźnym odcieniu, charakteryzujący się świeżym niebieskim kolorem, podczas gdy Duotone zamienia kolory obrazu w ude-rzający, dwukolorowy gradient. Po dodaniu tych dwóch nowych trybów do szerokie-go wachlarza trybów kolorystycznych SIGMA występujących pierwotnie w serii fp, dostępnych jest teraz 15 trybów kolory do wyboru. Z pewnością zapewni to większą swobodę tworzenia zdjęć i filmów dzięki serii fp.
Planowane rozpoczęcie sprzedaży: koniec kwietnia 2021

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Sigma fp L + EVF-1

Sigma fp L

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.