Nowe obiektywy Tamron dla fotografów krajobrazu i dzikiej przyrody!

tamron

Tamron jest jednym z najbardziej precyzyjnych i renomowanych producentów, jeśli chodzi o produkcję obiektywów do aparatów marki Sony z mocowaniem typu E. Teraz kolej na dwa nowe obiektywy, Tamron 150–500 mm F/5–6.7 Di III VC VXD dla pełnej klatki i Tamron 11–20 mm F/2.8 Di III-A RXD dla APS-C.

Obiektyw 150–500 mm posiada wszechstronny zakres przybliżenia, który pozwala fotografom na wykonywanie zdjęć dzikiej przyrody, ale równie dobrze przybliża widok na otaczający krajobraz. Obiektyw posiada kompaktową konstrukcję i świetnie nadaje się do fotografowania dzikiej przyrody, natury i sportu. 11–20 mm to świetny i kompaktowy ultraszerokokątny obiektyw do fotografowania wszystkiego, od krajobrazu po fotografię uliczną.

tamron pasek

Tamron 150–500 mm F/5-6.7 Di III VC VXD

Nowy ultra-teleobiektyw typu zoom 150–500 mm F5–6.7 został zaprojektowany dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony z mocowaniem typu E i skonstruowany z naciskiem na kompaktowe rozmiary i użyteczność bez pogorszenia jakości obrazu.

Obiektyw ma zaledwie 209,6 mm długości i maksymalną średnicę 93 mm, co jest niewiarygodnie małym rozmiarem jak na ultra-teleobiektyw typu zoom 500 mm przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Nawet przy ogniskowej 500 mm, obiektyw jest nadal niezwykle kompaktowy: 283 mm długości i 1725 g masy bez mocowania statywu.

tamron 150-500
W nowym obiektywie znajdziesz wiele ekscytujących funkcji, takich jak mechanizm Flex zoom lock, uchwyt na pasek i wbudowaną płytę szybkiego uwalniania Arca-Swiss.

Mechanizm Flex zoom lock pozwala fotografowi na natychmiastowe zablokowanie obiektywu w dowolnej pozycji zoomu poprzez przesunięcie pierścienia zoomu w przód i w tył.

Zapobiega to niezamierzonym ruchom obiektywu spowodowanym jego ciężarem. Zainstalowany jest również konwencjonalny przełącznik blokady zoomu, który zapobiega zsuwaniu się obiektywu pod własnym ciężarem podczas przenoszenia.

Płyta szybkiego uwalniania jest kompatybilna z systemem Arca-Swiss, a kształt uchwytu został zaprojektowany dla łatwego trzymania. Obiektyw wykonany jest z magnezu, aby zmniejszyć wagę, co z kolei zmniejsza obciążenie rąk. Posiada on także otwór do mocowania paska.

tamron obiektyw

Obiektyw 150–500 mm wyposażono w cieszący się dużym uznaniem liniowy mechanizm ustawiania ostrości VXD AF, który zapewnia wyjątkowo szybkie i precyzyjne ruchy oraz niezwykle czułe działanie.

Nawet podczas fotografowania na końcu zakresu teleobiektywu, 150–500 mm zapewnia szybkie, wygodne i dokładne ustawianie ostrości na wszystkich odległościach, od bliskich do dalekich.

Śledzenie ostrości zostało znacznie ulepszone, aby ułatwić fotografowanie szybko poruszających się obiektów, na przykład wydarzeń sportowych, ptaków i fotografii lotniczej. Gwarantuje to, że nie przegapisz dramatycznych, pełnych akcji momentów, zarówno w przypadku zdjęć, jak i nagrań wideo. Ponadto silnik liniowy redukuje hałas napędu i wibracje powstające podczas ustawiania ostrości, dzięki czemu idealnie nadaje się do robienia zdjęć i nagrań wideo w cichym otoczeniu.

Obiektyw posiada popularny tryb VC marki Tamron, który kompensuje do 4 ustawień F-Stop i pozwala na przełączanie pomiędzy trzema ustawieniami (Tryb 1: Standard, Tryb 2: Włącznie do panoramowania, Tryb 3: Priorytet na stabilizację obrazu). Funkcjonalność ta zapewnia doskonałe działanie stabilizacji obrazu, umożliwiając skuteczną redukcję rozmycia obrazu spowodowanego drganiami aparatu.

Tamron 150-500
Konstrukcja optyczna składa się z 25 elementów w 16 grupach, w tym jednego XLD (ang. eXtra Low Dispersion), pięciu LD (ang. Low Dispersion) i dwóch hybrydowych elementów asferycznych, które dokładnie kontrolują aberracje, w tym osiowe aberracje chromatyczne. Obiektywy posiadają słynną powłokę BBAR-G2 marki Tamron, która tłumi efekty flary i zjawy do minimum i pomaga wzmocnić szczegóły w obrazie. Obiektyw posiada system MOD (ang. Minimum Object Distance) zapewniający zakresy: 0,6 m przy szerokokątnej ogniskowej 150 mm oraz 1,8 m przy ogniskowej 500 mm. Obiektyw posiada konstrukcję odporną na wilgoć i powłokę fluorową, która zapewnia użytkowanie nawet w surowych warunkach pogodowych. Obiektyw jest kompatybilny z wieloma popularnymi funkcjami w aparatach Sony, w tym z Fast Hybrid AF i Eye AF.

Specyfikacja:

 • Ultra-teleobiektyw typu zoom o kompaktowej budowie
 • Zachwycająca jakość zdjęć
 • Szybki autofocus
 • Tryb VC kompensuje do 4 ustawień F-Stop
 • Konstrukcja odporna na wilgoć
 • Kąt obrotu pierścienia zoom od 150 do 500 mm wynosi zaledwie 75º
 • Osłona obiektywu z elastycznym, ochronnym frontem.

Tamron 11–20 mm F/2.8 Di III-A RXD

Nowy obiektyw typu zoom 11–20 mm F2.8 to pierwszy na świecie ultraszerokokątny obiektyw dla aparatów bezlusterkowych Sony z mocowaniem typu E i matrycą APS-C, który charakteryzuje się przysłoną F/2.8. Pomimo szybkiej przysłony F/2.8, obiektyw jest bardzo mały (zaledwie 86,2 mm) i doskonale pasuje do kompaktowych korpusów aparatów bezlusterkowych Sony z matrycą APS-C.

Tamron 11-20mm

Dzięki zmiennej długości ogniskowej użytkownicy mogą cieszyć się potężnym światem fotografii ultraszerokokątnej przy ogniskowej 11 mm (odpowiednik 16,5 mm pełnej klatki), a jednocześnie dysponować obiektywem, który dobrze nadaje się do okazjonalnej fotografii, np. ulicznej przy ogniskowej 20 mm (odpowiednik 30 mm pełnej klatki).

Model 11–20 mm F/2.8 ma tylko 86,2 mm długości i waży zaledwie 335 g. Jak na ultraszerokokątny obiektyw typu zoom o szybkiej przysłonie F/2.8 jest on niezwykle kompaktowy i lekki.

Konstrukcja optyczna składa się z 12 elementów w 10 grupach. Dwa elementy soczewki GM (ang. Glass Molded Aspherical), które zapewniają wysoką rozdzielczość całego obrazu, od krawędzi do krawędzi. Jeden element XLD (ang. eXtra Low Dispersion) i dwa elementy LD (ang. Low Dispersion) zapewniają ostre obrazy z wysoce skorygowanymi aberracjami optycznymi.

Tamron 11-20mm f2.8 Di III-A RX

Obiektyw posiada również słynną powłokę BBAR-G2 marki Tamron, która tłumi efekty flary i zjawy do minimum i pomaga wzmocnić szczegóły obiektów nawet jeśli są one podświetlone. Dzięki połączeniu wszystkich tych cech, obiektyw daje ostry obraz od krawędzi do krawędzi, z naturalnymi kolorami i świetnym efektem bokeh.

Inne ciekawe cechy optyczne obiektywu 11–20 F/2.8 to doskonały system MOD (ang. Minimum Object Distance) z zakresami: 0,15 m przy 11 mm i 0,24 m przy 20 mm. Przy najszerszym ustawieniu 11 mm ma zdumiewający maksymalny współczynnik powiększenia 1:4!

Tamron 11-20

Obiektyw posiada konstrukcję odporną na wilgoć i powłokę fluorową, która zapewnia użytkowanie nawet w najsurowszych warunkach. Obiektyw kompatybilny z wieloma funkcjami, które można znaleźć w aparatach Sony, w tym Fast Hybrid AF, Eye AF. Posiada silnik krokowy RXD, który jest wyjątkowo cichy i po prostu idealny dla użytkowników wideo.

Specyfikacja:

 • Ultraszerokokątny obiektyw o kompaktowej budowie
 • Świetny system MOD
 • Zachwycająca jakość zdjęć
 • Konstrukcja odporna na wilgoć.

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Tamron 11-20mm f/1.8 Di III-A RXD Sony E

Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD Sony E

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.