Kompaktowy, lekki obiektyw LUMIX S 35 mm F/1.8 (S-S35) do aparatów LUMIX serii S

Panasonic z przyjemnością przedstawia nowy, jasny obiektyw stałoogniskowy, LUMIX S 35 mm F1.8 (S-S35), jako czwarty element serii czterech obiektywów F1,8 opartych na systemie L-Mount. Cztery obiektywy stałoogniskowe F1,8 z serii LUMIX S, w tym 85 mm (S-S85), 50 mm (S-S50), 24 mm (S-S24) i nowy 35 mm (S-S35) mają wspólne rozmiar i położenie części sterujących, aby zapewnić praktyczne korzyści podczas użytkowania. Środek ciężkości tych obiektywów jest prawie taki sam, dzięki czemu łatwo jest szybko wymienić obiektywy przy minimalnej regulacji balansu, gdy aparat jest na gimbalu. Dzięki tej samej średnicy można również stosować filtry o tym samym rozmiarze. Oddawany obraz z soczewek tych obiektywów również jest spójny.
LUMIX S 35 mm F1,8 składa się z jedenastu elementów w dziewięciu grupach, w tym trzech soczewek asferycznych i trzech soczewek ED (o super niskiej dyspersji). Zastosowanie trzech soczewek asferycznych zapewnia zarówno wysoką jakość, jak i piękny efekt bokeh, które są wspólnymi zaletami wszystkich obiektywów tej serii. Soczewki ED skutecznie tłumią aberrację chromatyczną. Obiektyw nadaje się do wykorzystania w każdej sytuacji, krajobrazów, zdjęć z wykorzystaniem naturalnego kąta widzenia, a także portretów. Sprawdzi się także podczas zdjęć z bliska dzięki minimalnej odległości ostrzenia 0,24m.
LUMIX S 35 mm F1,8 zapewnia płynną i cichą pracę, współpracując z szybkim, precyzyjnym kontrastowym systemem AF i napędem matrycy przy maks. 240 kl./s. Czułość (ilość przesunięcia ostrości na kwant obrotu) można wybrać w zakresie od 90 do 360 stopni o 30 stopni, aby umożliwić zamierzone działanie pierścienia ostrości. LUMIX S 35 mm F1,8 wyróżnia się również wydajnością nagrywania filmów dzięki mechanizmowi, który tłumi „oddychanie” ostrości, co było ogromnym problemem wszystkich wymiennych obiektywów zaprojektowanych do robienia zdjęć. Wraz z mikrokrokową regulacją przysłony, która zapewnia płynną zmianę ekspozycji, można nagrywać wideo o profesjonalnej jakości.

Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze około 295 g LUMIX S 35 mm F1,8 oferuje oszałamiającą mobilność, która pasuje do S5, najmniejszego pełnoklatkowego modelu LUMIX. Wytrzymała konstrukcja odporna na kurz i zachlapania wytrzymuje użytkowanie w trudnych warunkach, nawet w temperaturze 10 stopni poniżej zera, zapewniając wysoką wszechstronność. Średnica filtra wynosi 67 mm.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić system obiektywów serii S, trwają prace nad nowym ultraszerokokątnym obiektywem stałoogniskowym 18 mm z przysłoną F1,8. Oprócz opracowywania nowych obiektywów dostępne są również programy do aktualizacji oprogramowania dla konwencjonalnych obiektywów S-R70200, S-E70200, S-R70300 i S-R24105 w celu poprawy wydajności stabilizatora obrazu podczas nagrywania wideo. Ponadto wydajność stabilizacji obrazu Dual I.S. 2 została zwiększona z 6,5 do 7,5 stopni w przypadku sesji zdjęciowych, w przypadku gdy S-R24105 jest zamontowany na LUMIX S1H, S1R lub S1.

Sojusz systemów Panasonic i L-Mount jest zaangażowany w dalszą ekspansję linii obiektywów L-Mount, a także poprawę ich wydajności, aby zaspokoić potrzeby i zmaksymalizować satysfakcję klientów.
LUMIX S-S50 to produkt kwalifikujący się do programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO został zaprojektowany, aby wspierać użytkowników LUMIX, gdy najbardziej tego potrzebują, oferując szereg korzyści dostępnych dla członków nie tylko w ich własnych krajach, ale także w krajach, które odwiedzają w pracy..
Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.