Funkcje kinowe dla obiektywów Samyang V-AF

Samyang V-AF MF adapter ręcznego ustawiania ostrości

Firma Samyang kontynuuje tworzenie innowacyjnych produktów dla twórców treści. Jesienią ubiegłego roku marka zaprezentowała zupełnie nową linię obiektywów do wideo i filmu – Samyang V-AF Series.

Samyang V-AF MF Adapter
Samyang V-AF MF Adapter
Teraz do oferty dodano adapter do ręcznego ustawiania ostrości, aby dać filmowcom jeszcze większą kontrolę nad procesem tworzenia filmu.
Nawet w przypadku ruchomego obiektu wielu kamerzystów preferuje ręczne ustawianie ostrości w przypadku szybko poruszających się sekwencji – chcą oni wybrać miejsce, w którym obiektyw ustawia ostrość, a nie pozostawiać to do wyłącznej decyzji aparatu.
Adapter łatwo mocuje się w przedniej części każdego obiektywu V-AF dając filmowcom i wideofilmowcom pełną kontrolę nad ostrością.
Adapter do ustawiania ostrości posiada podwójną skalę ze stopami i metrami a precyzyjna regulacja ostrości może być dokonywana przy płynnym obrocie o 300°. Pierścień ostrości ma standard przemysłowy 0,8 mod i może być połączony z dowolnym follow focusem.
Po założeniu adaptera, pierścień MF po stronie obiektywu może być używany jako pierścień przysłony. Lampka kontrolna z przodu pozwala fotografowi lub obiektowi zorientować się, czy aparat jest w stanie nagrywania czy czuwania, a 95 mm średnica frontu ułatwia dołączenie matte boxu.
Obiektywy kinowe są zazwyczaj dość ciężkie i mają nieporęczną konstrukcję. Dzięki nowemu adapterowi ręcznej regulacji ostrości możliwe jest posiadanie wszystkich funkcji konwencjonalnego obiektywu kinowego, ale w kompaktowym formacie. W połączeniu z obiektywem serii V-AF całkowita waga zestawu wynosi tylko 430 g, w porównaniu z obiektywem kinowym, który zwykle waży dwa razy więcej.

Kluczowe dane techniczne:

  • Standardowa średnica 95mm zapewnia kompatybilność z matte box
  • Standard branżowy 0,8 Mod na pierścieniu ostrości
  • Wbudowana lampa Tally
  • Podwójna skala z stopami i metrami
  • 95mm średnica frontu
  • Płynny kąt obrotu 300°
  • Mechaniczny MF

Sprawdź produkty w naszym sklepie:

Samyang V-AF MF adapter

Potrzebujesz pomocy?
– Nasi specjaliści służą pomocą!Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.