Czytnik Angelbird w praktyce – test Andrzeja Batko

czytnik kart pamięci

Każdy z nas będąc fotografem, wykonuje pewna czynność, do której przywiązujemy mniejsza lub większą wagę, a mam na myśli zgrywanie materiału. Większość z nas nie skupia się za bardzo na tej czynności, może wynika to z tego, że jest to oczywista czynność. Sam od dłuższego czasu walczyłem z moim czytnikiem oraz prędkością zapisywania plików na moich dyskach — ona po prostu przyprawiała mnie o zawrót głowy…. Ok, ale czego można było się spodziewać po czytniku z marketu? Pewnego dnia rozmawiałem z Michałem z Foto-techniki, który wspomniał mi o czytniku Angelbird . Długo biłem się z myślami czy jest sens inwestowania 300 zł na czytnik kart gdzie czytniki innych producentów kart pamięci, są w dużo przystępniejszej cenie…

Ale chyba decydującym argumentem przemawiającym za tym urządzeniem był post mojego kolegi Pawła Leśniaka, który wrzucił screna z prędkością zgrywanych plików – 64gb x2 w 5min – pomyślałem WTF ??? – to się tak da!?!?. Wykonałem od razu telefon do Pawła i porozmawialiśmy chwile o tym czytniku – stwierdziłem muszę go mieć! Zdawałem sobie jednak sprawę, że mój komputer to nie najnowszy sprzęt a w porównaniu z Pawła stacją, nigdy nie osiągnę takich wyników … ale decyzja zapadła! Kupuje go!

Przyszła paczka — i…. bardzo wielkie pozytywne zaskoczenie! Czytnik wykonany z aluminium, wszystko spasowane idealnie — powiem nie skromnie, ale czułem trochę jak bym odpakowywał nowego iPhone – tam też tak wszystko świetnie zapakowane i dobrze przemyślane 😀

czytnik angeld bird

Specyfikacja czytnika Angelbird Dual Card Reader

Angelbird Dual SD Card Reader to profesjonalny i modułowy czytnik przeznaczony do obsługi kart SD. Dzięki dwóm portom SDXC UHS II może przesyłać dane jednocześnie z dwóch kart SD z nieograniczoną prędkością. Czytnik wyróżnia się modułową konstrukcją i może w prosty sposób połączyć się z innymi czytnikami Angelbird tworząc jednolitą i gustowną całość.
Czytnik komunikuje się z urządzeniem macierzystym za pomocą portu USB-C lub interfejsu Thunderbolt 3. Angelbird wyposażył czytnik w złącze Solid Connect, które chroni stabilność transferu danych i zabezpiecza kable przed uszkodzeniem. Aluminiowa obudowa wyróżnia się eleganckim wyglądem a konstrukcja Solid Stack zabezpiecza dane przed skokami energii oraz chroni urządzenie w trudnych warunkach atmosferycznych. Idealnie nadaje się do mobilnej pracy poprzez swoją wysoką energooszczędność i jest zasilany bezpośrednio z portu USB-C lub Thunderbolt unikając w ten sposób dodatkowych kabli.

Test pod wieloma wariantami

Postanowiłem że sprawdzę czytnik pod różnymi konfiguracjami zgrywania materiału na komputer. W moim teście wykorzystywałem nośniki danych:
 • Dysk SSD SAMSUNG EVO – SATA
 • Dysk HDD WD – SATA
 • Dysk HDD WD PASSPORT – USB 2.0
 • Dysk HDD WD PASSPORT – USB 3.0

Oczywiście podpięcie czytnika odbywało się w portach:

 • USB 2.0
 • USB 3.0

Zgrywany materiał również pochodził z rożnych nośników:

 • Karta SDXC – Sandisk Extreme 90/40 mb/s
 • Karta SDXC – Sandisk Ultra 80/40 mb/s
 • Karta SDXC – Kingston Canvas React 100/40 mb/s
 • Karta SDXC – Kingston Canvas GO 170/70 mb/s
 • Karta SDXC – Toshiba Exceria 90 mb/s
Oczywiście by test miał jakiś sens zainicjowałem parę wariantów transferu danych a wyglądały one następująco:
statystyka 1
Karta SDXC – Sandisk Ultra 80/40 mb/s – Zgrywany na SSD – PORT USB2.0 – WYNIK: 27,8 mb/s
statystyka 1
Karta SDXC – Sandisk Ultra 80/40 mb/s – Zgrywany na HDD – PORT USB3.0 – WYNIK: 77,8 mb/s
statystyka 1
Karta SDXC – Sandisk Ultra 80/40 mb/s – Zgrywany na SSD – PORT USB2.0 – WYNIK: 27,8 mb/s
Jeśli chodzi o karty Kingston i Toshiba – nie wiem z czego to wynika – może wielkości kopiowanego pliku ale uzyskałem wyniki 90mb/s kopiując pliki na dysk SSD , natomiast kopiując pliki na dysk HDD wynik najwyższy to 56,5mb/s.
statystyka 1
Karta SDXC – Kingston Canvas GO 170/70 mb/s – Zgrywany na SSD – PORT USB3.0 – WYNIK: 90,8 mb/s
statystyka 1
Karta SDXC – Kingston Canvas React 100/40 mb/s – Zgrywany na SSD – PORT USB3.0 – WYNIK: 73,2 mb/s
statystyka 1
Karta SDXC – Kingston Canvas GO 170/70 mb/s – Zgrywany na HDD – PORT USB3.0 – WYNIK: 56,5 mb/s
statystyka 1
Karta SDXC – Kingston Canvas React 100/40 mb/s – Zgrywany na HDD – PORT USB3.0 – WYNIK: 31,5 mb/s
czytnik kart pamięci

Wygoda, jakość, bezpieczeństwo

Muszę przyznać, że czytnik jest świetny! I mogę go polecić każdemu kto ceni sobie jakość, wygodę i bezpieczeństwo. Wielkim plusem jest dla mnie, że transfer danych odbywa się bardzo szybko i płynnie mimo tego, że nie pracuje jeszcze na najnowszych dyskach o wysokim taktowaniu pod M2.

To, co wyróżnia na tle konkurencji to fakt możliwości zgrywania dwóch kart równocześnie — to olbrzymi atut! Transfer materiału z wesela, z którego przynoszę Ok. 4 kart dużo przyspiesza mój Workflow. Solid Connect, które chroni stabilność transferu danych i zabezpiecza kable przed uszkodzeniem. No i wykonanie ze stopu aluminium — nie mamy do czynienia ze słabej jakości plastikiem! Angelbird nie jest tanim czytnikiem to fakt, jednak uważam ze jest wart każdej złotówki!

Jest to bardzo trafiona inwestycja zwłaszcza z moje strony gdzie chce uciec z Windowsa i klasycznego PC na system OS, gdzie Apple od lat użytkownika oferuje innowacyjne technologie.

Angeldbird Dual Card Reader Czytnik kart pamięci USB C (SDD31PK)

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.