Canon XF605 – nowa, zaawansowana kamera do zastosowań reporterskich

Profesjonalna kamera XF605 do zastosowań transmisyjnych, stworzona z myślą o pracy w terenie

Canon Europe poinformował dzisiaj o wprowadzeniu na rynek nowej kamery reporterskiej. Kamera XF605 jest niewielka, ale ma szeroką gamę elementów sterujących i złączy, a ponadto można ją bezproblemowo zintegrować z systemami produkcji na żywo i w trybie offline. Duża matryca CMOS (wielkość 1,0 cala) i procesor DIGIC DV7 pozwalają tworzyć profesjonalne materiały o rozdzielczości 4K UHD 60P/50P w formatach XF-AVC i MP4 (10-bitów, 4:2:2), co przekłada się na wyjątkową jakość obrazu i elastyczność w postprodukcji. XF605 to pierwsza kamera z serii XF z funkcją AF śledzącą oczy i inteligentną technologią EOS iTR AF X, która śledzi głowę obiektu i zapewnia jej stałe wyostrzenie – nawet wtedy, gdy nie jest ona skierowana w stronę kamery.

Materiały filmowe w jakości telewizyjnej

Matryca CMOS o wielkości 1,0 cala i procesor DIGIC DV7 współpracują w harmonijny sposób, zapewniając materiały o rozdzielczości 4K UHD 60P/50P w formatach XF-AVC i MP4 (10-bitów, 4:2:2), a także HFR o rozdzielczości FHD 120P, co przekłada się na wyjątkową jakość obrazu i elastyczność w postprodukcji.

Profesjonalna optyka i kontrola

Możesz rejestrować najdrobniejsze szczegóły dzięki obiektywowi z serii L, który obsługuje rozdzielczość 4K i 15-krotny zoom optyczny, a ponadto ma niezależne pierścienie do sterowania zoomem, ostrością i przysłoną. Mamy tu także trzy tryby stabilizacji obrazu oraz wbudowane filtry szare i filtry podczerwieni, które zapewniają jeszcze większą kontrolę nad sposobem pracy.

Zaawansowany autofokus

Dbaj o idealne wyostrzanie oczu filmowanej osoby dzięki funkcjom Eye Tracking AF i inteligentnego śledzenia głowy przy użyciu EOS iTR AF X, czyli innowacyjnej technologii wykorzystującej tzw. uczenie głębokie. W ten sposób możemy śledzić głowę obiektu nawet wtedy, gdy nie jest ona skierowana w stronę kamery.

Profesjonalna łączność i transmisja strumieniowa

Model XF605 płynnie integruje się ze środowiskami transmisji na żywo i przekazu offline – wszystko dzięki złączu 12G-SDI, łączności Wi-Fi i obsłudze sieci Ethernet (przesyłanie strumieniowe przy użyciu protokołu IP). Aplikacja Content Transfer Mobile umożliwia edycję metadanych w standardzie News ML-G2, przesyłanie nagrań do iPhone’a oraz bezpośrednie przesyłanie nagrań na serwery FTP.

Intuicyjne sterowanie i dostosowywanie

Zachowuj kontrolę i dostosowuj parametry pracy modelu XF605 do swoich potrzeb, korzystając z niezależnych elementów sterujących i 11 programowanych przycisków. Udoskonalony interfejs ekranu dotykowego umożliwia szybkie i intuicyjne konfigurowanie ustawień na ekranie, nawigowanie po menu i sterowaniem odtwarzaniem. Nowa, wielofunkcyjna gorąca stopka obsługuje dodatkowe akcesoria o rozszerzonych możliwościach.

Wszechstronność nagrywania

Rejestruj rozszerzony zakres dynamiczny dzięki profilowi Canon Log 3, aby móc elastycznie pracować w postprodukcji, lub nagrywaj bezpośrednio w gotowych do emisji formatach PQ lub HLG HDR. Jednoczesny zapis na dwóch kartach SD w różnych formatach zapewnia maksymalną wygodę działań produkcyjnych.

Spójny sposób przetwarzania kolorów

Model XF605 obsługuje te same matryce kolorów, co modele z serii Cinema EOS i EOS R firmy Canon. Skraca to czas poświęcany w postprodukcji na dopasowywanie kolorów nagrań zarejestrowanych kamerami z różnych serii.

Zamów już teraz Canon XF605 w naszym sklepie:

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.