Canon XA45 już dostępny w regionie EMEA – kompaktowa kamera 4K o profesjonalnych możliwościach

Warszawa, 1 lutego 2021 – W odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na treści 4K, zarówno ze strony biznesu, edukacji, związków wyznaniowych, jak również niezależnych dokumentalistów i branży filmowej, Canon Europe ogłasza, że kamera XA45 dostępna jest już w regionie EMEA. Ta profesjonalna kamera o 20-krotnym zoomie i sensorze CMOS 1⁄2,3” może realizować nagrania w 4K UHD lub Full HD XF-AVCᶦ oraz kodekach MP4, zapewniając użytkownikom pełną swobodę twórczą. Kamera XA45 jest następczynią XA40 (wprowa¬dzonej w 2019) z dodanym wyjściem 3G-SDI, pozwalającym na podłączenie standardowego sprzętu transmisyjnego w rodzaju koderów do streamingu na żywo – odzwierciedla to rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne złącza IP.

Kompaktowa i mocna

Przy masie 730 g (sam korpus), kamera XA45 jest bardzo kompaktowa jak na urządzenie 4K UHD. Pomimo niewielkich rozmiarów, połączenie matrycy CMOS 4K UHD 1/2,3” z procesorem obrazu DIGIC DV6 zapewnia ostry obraz 4K UHD oraz niewiarygodnej jakości zapis Full HD dzięki nadpróbkowanemu przetwarzaniu HD, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na kontent w dobrej jakości.

Kamera XA45 jest modelem wyższym w stosunku do XA15 i XA11, wspierającym profesjonalny format nagrywania XF-AVC, który pozwala profesjonalnym użytkownikom na wykorzystanie dodatkowych metadanych, a tym samym na większą kreatywność w postprodukcji. Kamera obsługuje formaty 4K UHD XF-AVC lub Full HD z maksymalną transmisją 160 Mb/s przy 25,00P i 45 Mb/s przy jakości Full HD. Chociaż XA45 pozwala użytkownikom realizować nagrania w nowoczesnym i zdobywającym coraz większą popularność formacie 4K, format Full HD jest nadal bardzo powszechnie wykorzystywany. W trybie Full HD kamera XA45 oferuje szybkości klatek 25,00P, 50,00P i 50,00i.

Użytkownikom, którym się spieszy, lecz nie chcą rezygnować z jakości, XA45 oferuje możliwość nagrywania w jakości 4K/UHD na karty SD z wykorzystaniem kodeku MP4.

Doskonałe uzupełnienie zestawu do streamingu

Rok 2020 przyniósł wzrost popularności streamingu na żywo w wielu obszarach. W sektorach takich jak edukacja czy biznes wiele instytucji zaczęło przenosić swą działalność do Internetu. Coraz bardziej potrzebny stał się niezawodny sprzęt wideo, który pozwalałby przesyłać strumieniowo materiał wysokiej jakości. Dzięki wyjściu 3G-SDI kamera XA45 jest bezpośrednią odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Obecność zarówno wyjścia SDI, jak i HDMI, XA45 pozwala na bezproblemową integrację z różnymi zestawami do transmisji na żywo.

Optyczna perfekcja XA45

Dzięki wysokiej jakości obiektywowi z 20-krotnym zoomem optycznym XA45 cechuje się imponującym zakresem ogniskowych jak na niewielką kamerę – od 29,3 mm (odpowiednik formatu 35 mm) dla szerokiego kąta po aż do 601 mm dla teleobiektywu. Zoom optyczny 20x można dodatkowo powiększyć za pomocą wbudowanego konwertera cyfrowego x2. Korzystając z dostępnej opcji zoomu cyfrowego do 400x użytkownicy mogą robić zdjęcia także z większych odległości. Gdy potrzebna jest stabilizacja obrazu, XA45 oferuje trzy zaawan­so­wane tryby stabilizacji: standardowy, dynamiczny i zasilany, zapewniając pozbawione drgań i nieporuszone obrazy – niezależnie od warunków.

W grudniu 2020 firma Canon udostępniła aktualizację oprogramowania sprzętowego dla swoich kamer, w tym modeli XF405, XF400, XA40, XA45, XA55, XA50 oraz LEGRIA HF G60 i HF G50. Aktualizacja zapewnia obsługę funkcji Custom Picture (umożliwiającej dostosowy­wanie ustawień obrazu, takich jak ostrość, nasycenie, detale skóry i redukcja szumów) przez XA45, pozwalając użytkownikom na jeszcze większą swobodę twórczą przy tworzeniu filmów. Dostosowywanie ustawień jest ułatwione dzięki możliwości przypisania funkcji, takich jak zebra, podbicie czy znaczniki, do wybranych przycisków.

Wszechstronne opcje audio

Kamera XA45 gwarantuje również profesjonalne nagrywanie dźwięku. Odłączany uchwyt wyposażono w dwa standardowe 3-pinowe złącza XLR dla mikrofonów zewnętrznych, pozwalające na dwu- lub czterokanałowe nagrywanie dźwięku. Posiada również wejścia liniowe, mikrofonowe i Phantom 48V, wbudowany mikrofon stereofoniczny oraz standardowe wejście stereofoniczne jack 3,5 mm, przez które można również zasilać mikrofon zewnętrzny.
Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.