Canon wprowadza na rynek pięć wszechstronnych kamer 4K

Znajdź doskonałe ujęcie i opowiedz swoją historię dzięki kamerom XA65/XA60, XA75/XA70 i LEGRIA HF G70.

Warszawa, Polska, 7 września 2022: Firma Canon Europe wprowadza dziś na rynek modele XA65, XA60, XA75 i XA70, czyli kamery przeznaczone dla profesjonalistów, oraz model LEGRIA HF G70, opracowany z myślą o kreatywnych użytkownikach. Nowe kamery nadają się do tworzenia filmów dokumentalnych, materiałów edukacyjnych czy rejestracji eventów i wydarzeń. Dzięki możliwości rejestrowania treści w jakości 4K i streamingu HD UVC przez USB-C modele te, wyposażone w zaawansowane funkcje autofokusa i wykrywania twarzy, gwarantują wydajność, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wszystkie prezentowane kamery umożliwiają filmowanie w formacie MP4, a cztery modele profesjonalne wspierają także format XF-AVC, ułatwiając tym samym realizację transmisji wideo.

Rejestrowanie obrazu w wysokiej jakości 4K

Za pomocą kompaktowych kamer Canon twórcy treści z łatwością stworzą materiał 4K w dowolnym otoczeniu. Modele XA65/XA60 i XA75/XA70, wyposażone w procesor DIGIC DV6 oraz matrycę typu CMOS (odpowiednio 1/2,3” i 1,0”), rejestrują obraz w jakości 4K UHD i Full HD, a w przypadku rozdzielczości HD zapewniają większą ostrość dzięki wykorzystaniu nadpróbkowania. Sprawdzają się przez to doskonale w każdych warunkach zdjęciowych. Kolejną mocną stroną urządzeń jest zoom w lekkiej obudowie, który udało się uzyskać dzięki inteligentnemu układowi optycznemu opracowanemu przez firmę Canon. Modele XA65/XA60 oferują 20-krotny zoom optyczny, a XA75/XA70 – 15-krotny, co stanowi odpowiednik ogniskowej 35mm. Wszystkie modele przeznaczone do zastosowań profesjonalnych obsługują 40-krotny zoom cyfrowy, który rozszerza się do 800x w kamerach XA65/XA60 i do 600x w modelach XA75/XA70. Funkcjonalność omawianych kamer przemyślano również pod kątem udoskonalenia obsługi, którą ułatwia nowy, duży, 3,5-calowy monitor LCD z panelem dotykowym i elektroniczny wizjer o wysokiej rozdzielczości.

Precyzyjna ostrość, stabilny obraz

Dzięki precyzyjnym systemom AF firmy Canon użytkownicy modeli XA65/XA60 i XA75/XA70 bez trudu uchwycą filmowanie obiekty i nadążą za akcją. Kamery XA75/XA70 wyposażone w technologię Dual Pixel CMOS AF szybko i dokładnie regulują ostrość, co w połączeniu z funkcją Dual Pixel Focus Guide ułatwia jej ręczne ustawianie na obiekcie. Seria XA65/XA60 wykorzystuje zaawansowany system hybrydowego AF zapewniający precyzyjną regulację ostrości nawet przy słabym oświetleniu. Wszystkie modele oferują regulowaną prędkość ustawiania ostrości dla szybkiego lub płynnego AF. Można ją kontrolować także za pomocą 3,5-calowego wyświetlacza LCD. By ustawić ostrość, wystarczy, że operator dotknie pojedynczego punktu AF na wyświetlaczu. Jeszcze większą dokładność i wygodę zapewniają funkcje wykrywania i śledzenia twarzy, przydatne szczególnie, gdy operator musi utrzymać obiekt w kadrze w dynamicznym środowisku. Prezentowane kamery umożliwiają także ręczne ustawianie ostrości. Służy do tego pierścień regulacji ostrości/zoomu lub – w przypadku modeli XA75/XA70 – pierścień sterowania na obiektywie. W uzyskaniu pozbawionego drgań materiału wideo pomaga system 5-osiowej stabilizacji obrazu.

Wszechstronne formaty nagrywania

Opcje nagrywania w modelach XA65/XA60 i XA75/XA70 są bardzo elastyczne. Kamery te można bez przeszkód włączyć do różnego typu profesjonalnych procesów roboczych, niezależnie od tego, czy chodzi o transmisję w formacie XF-AVC w 4K UHD 160Mbps przy 25P, czy o nagrywanie z użyciem mniejszego i łatwiejszego w obsłudze kodeka MP4 4K w UHD 150Mbps przy 25P. Specjalistyczne opcje nagrywania, takie jak zwolnione i przyspieszone tempo, wyświetlanie nagrywanego materiału na ekranie z datą i godziną umieszczoną na obrazie, oraz tryb podczerwieni umożliwiający filmowanie w ciemności powodują, że prezentowane kamery wywiążą się z każdego zadania. Można je także łatwo zintegrować z systemem wielokamerowym. Menu „Obraz niestandardowy” pozwala użytkownikom dopasować kolorystykę materiału filmowego do ustawień innych kamer Canon. Jeśli zaś chodzi o profesjonalną rejestrację dźwięku, modele XA65/XA60 i XA75/XA70 mają dwa wejścia audio XLR i wspierają 4-kanałowe liniowe kodowanie PCM do ustawiania poziomu nagrywanego dźwięku i czułości wejściowej.

Udoskonalona łączność

Nowe profesjonalne kamery firmy Canon oferują szereg opcji łączności, które umożliwiają proste i szybkie przesyłanie materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości. Modele XA65/XA60 i XA75/XA70 mogą przesyłać strumieniowo wideo HD w UVC przez USB-Ci za pośrednictwem komputera. Jest to rozwiązanie przydatne na przykład w edukacji lub podczas koncertów, które coraz częściej oferują obok usług bezpośrednich także wirtualne. Wszystkie modele wyposażone są w wyjście HDMI oraz oferują możliwość równoczesnego tworzenia kopii zapasowych i nieprzerwanego nagrywania z przełączaniem między dwiema kartami SD. Kamery XA65 i XA75 mają ponadto wyjście 3G-SDI.

Uwolnij swojego wewnętrznego filmowca

Zaprojektowana z myślą o ambitnych filmowcach i dokumentalistach, LEGRIA HF G70 to wielofunkcyjna kamera, która oferując zaawansowane funkcje jest łatwa w obsłudze, dzięki czemu każdy może tworzyć profesjonalne materiały. Wykorzystując matrycę CMOS typu 1/2,3 i wysokiej jakości obiektyw z 20-krotnym zoomem, urządzenie to rejestruje obraz zarówno w jakości 4K UHD w formacie MP4, jak i w jakości HD z nadpróbkowaniem, które zapewnia nieskazitelną rozdzielczość. Wyjścia HDMI i USB-C zamieniają LEGRIA HF G70 w kamerę internetową, która sprawdzi się świetnie w podczas konferencji wideo i jako narzędzie do udostępniania treści wideo online. Dostępne są również dodatkowe tryby scen (w tym tryb nocny), wyświetlanie nagrywanego materiału na ekranie i tryb scen audio, który dopasowuje ustawienia nagrywania dźwięku do otoczenia.

Udoskonalone produkty w portfolio Pro AV

Wraz z prezentowanymi kamerami firma Canon wprowadza na rynek pakiet produktów do transmisji i produkcji na żywo. W jego skład wchodzą modele CR-N700, CN8x15 IAS S E1/P1, EU-V3 i DP-V2730. Najnowsza urządzenie PTZ firmy Canon, CR-N700, to 10-bitowa kamera PTZ 4K60P 4:2:2 wyposażona w łączność 12G-SDI, przeznaczona do realizacji wysokiej klasy transmisji wideo. Obiektyw CN8x15 IAS S E1/P1, rozszerzenie EU-V3 oraz nowa aktualizacja oprogramowania sprzętowego dla linii Cinema EOS umożliwią bezproblemowe włączenie kamer filmowych EOS C300 Mark III i EOS C500 Mark II w procesy realizacji produkcji na żywo. Firma Canon wzbogaca dziś także swoją ofertę monitorów 4K i przedstawia DP-V2730, wszechstronny 27-calowy wyświetlacz referencyjny, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Główne cechy modeli XA65/XA60:

 • 1/2,3-calowa matryca CMOS i procesor DIGIC DV6 do nagrywania w jakości 4K UHD
 • 20-krotny zoom optyczny z 40-krotnym zoomem cyfrowym
 • Podwójne wejście audio XLR z 4-kanałowym nagrywaniem dźwięku
 • Nagrywanie w podczerwieni
 • Obsługa USB Video Class (UVC)
 • Wyjścia 3G-SDI (tylko XA65) i HDMI

Canon XA60 UHD 4K

Canon XA65 UHD 4K

Główne cechy modeli XA75/XA70:

 • 1-calowa matryca CMOS i procesor DIGIC DV6 do nagrywania w jakości 4K UHD
 • 15-krotny zoom optyczny z 40-krotnym zoomem cyfrowym
 • DUAL Pixel CMOS AF i śledzenie twarzy
 • Podwójne wejście audio XLR z 4-kanałowym nagrywaniem dźwięku
 • Nagrywanie w podczerwieni
 • Obsługa USB Video Class (UVC)
 • Wyjścia 3G-SDI (tylko XA75) i HDMI

Canon XA70 UHD 4K30

Canon XA65 UHD 4K

Główne cechy modelu LEGRIA HF G70:

 • 1/2,3-calowa matryca CMOS do nagrywania w jakości 4K UHD
 • Wysokiej jakości obiektyw z 20-krotnym zoomem
 • Wyjście USB-C do przesyłania strumieniowego
 • Hybrydowy AF
 • Przetwarzanie HD z nadpróbkowaniem

Canon Vixia HF G70 UHD 4K

Potrzebujesz pomocy? – Nasi specjaliści służą pomocą!


Dziękujemy że czytasz, Beiks.pl
Udostępnij artykuł swoim znajomym.