Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Zobacz kamerę PXW-X70 w akcji i poznaj jej najważniejsze cechy


 

Prezentowany materiał przedstawia walory użytkowe kamery PXW-X70. Film został zarejestrowany w mieście Otaru na wyspie Hokkaido w Japonii, które jest znane z produkcji szkła. Za pomocą kamery PXW-X70 sfilmowano proces produkcji szkła na przykładzie pracy trzech rzemieślników, a także ich wyroby.

PXW-X70 do kompaktowa i lekka kamera XDCAM o cechach urządzeń profesjonalnych, wśród których należy wskazać czuły przetwornik obrazu CMOS o przekątnej 1,0 cala. Zapewnia ona wysoką rozdzielczość nagrywania oraz doskonałą jakość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia. Urządzenie umożliwia zapis w różnych formatach, takich jak HD XAVC Long GOP (z 10-bitowym próbkowaniem typu 422), AVCHD oraz DV®, w zależności od konkretnych potrzeb użytkownika.

Obiektyw został wyposażony w 12–krotny zoom optyczny, który dzięki technologii Clear Image Zoom można zwiększyć do 24x przy zachowaniu pełnej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu przetwornika CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli oraz opracowanej przez firmę Sony zaawansowanej funkcji Digital Extender, zoom można zwiększyć do 48x. Pozwala to wyjść naprzeciw wymaganiom zawodowców, którzy chcą rejestrować ujęcia od szerokiego kąta, aż do znacznych zbliżeń. Bogaty zestaw funkcji obejmuje 4-pozycyjny przełączany filtr ND, interfejs 3G-SDI, moduł uchwytu XLR, wbudowany interfejs Wi-Fi, a także dostępna w przyszłości funkcja rejestracji obrazów w jakości 4K Ultra High Definition*, która będzie dostępna w każdej sytuacji, rozszerzając możliwości twórcze użytkownika.

 

Zdjęcie Kamera Sony PXW-X70

Kamera dostępna w ofercie sklepu

Cena: 9600zł

PXW-X70 posiada 1-calowy sensor EXMOR R CMOS z rozdzielczością 10Mp. Rejestruje HD w XAVC Long GOP, umożliwiając 10-bitowe próbkowanie 4:2:2 z prędkością 50Mbit/s.

To pierwsza kamera Sony , którą można sterować przez Wi-Fi używając aplikacji Content Browser Mobile na smartfonie lub tablecie. W najbliższych miesiącach ukaże się aktualizacja do X70, dzięki której możliwe będzie nagrywanie w 4K UHD (3840x2160), transfer plików oraz streaming wideo na żywo

1-calowy sensor Exmor R CMOS z obiektywem Carl Zeiss Vario Sonnar T zapewnia wysoką jakość zdjęć. Duża czułość i rozdzielczość z 14.2mln pikseli umożliwia uzyskanie obrazu bogatego w detale i barwy nawet w warunkach ze słabym oświetleniem. 12-krotny zoom optyczny może być zwiększony do Clear Image Zoom 24-krotnego zachowując pełną rozdzielczość (dzięki technologii Super Resolution). W każdym momencie możliwe jest podwojenie zoomu do 48-krotnego z Digital Extender.

Lekki, kompaktowy XDCAM kamkorder ma profesjonalne, dostosowywalne funkcje. PXW-X70 waży poniżej 1.4kg, włącznie z modułem XLR, baterią (NP-FV70), osłoną obiektywu i osłoną okularu. Posiada profesjonalny interfejs z wyjściami 3G-SDI i HDMI oraz 2 modułami XLR z dźwignią zoomu. Kolejne profesjonalne własności to pierścień ręcznej kontroli obiektywu z intuicyjną kontrolą zoomu i fokusu, duża dźwignia zoomu umożliwia ergonomiczny chwyt dłonią, dwa sloty na karty pamięci SD dla jednoczesnego tworzenia kopii zapasowej i przełączanie nagrywania oraz 3-poziomowy wymienny filtr ND.

PXW-X70 posiada możliwość nagrywania w wielu formatach, w zależności od wymaganej aplikacji, włącznie z nagrywaniem opartym na plikach XAVC, AVCHD i DV. PXW-X70 używa formatu pliku MXF rejestrując w XAVC z kompresją w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) w kodeku MPEG-4 AVC/H.264. Umożliwia 10-bitowe próbkowanie 4:2:2 z kompresją Long-GOP z prędkością 50 Mbps, 35 Mbps i 25 Mbps.

Występuje możliwość zdalnej kontroli poprzez funkcję Near Field Communication. Dzięki aplikacji Content Browser Mobile na smartfonie lub tablecie połączeniu Wi-Fi i bezprzewodowemu LAN można sterować ustawieniami kąta, fokusu i przesłony.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE