Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

V-WHITE to nowa seria lamp Akurat Lighting

V-WHITE to nowa seria lamp Akurat Lighting zbudowanych w oparciu o białe diody LED, w których jako emitery zastosowano chipy emitujące monochromatyczne światło o długości fali ok. 405nm, a więc światło fioletowe, podczas gdy chipy w zwykłych białych diodach LED emitują światło niebieskie, o długości fali 450-460nm. W związku z tym przesunięciem, poszerzone zostało znacznie widmo emitowanego białego światła, dzięki czemu wydatnie poprawiło się oddawanie nasyconych barw niebieskiej i czerwonej, a także uzyskano w znaczącym zakresie rozkład widma światła 3200K, niemal identyczny jak w widmie naturalnego światła żarowego. Równie dobre efekty osiągnięto w przypadku diod 5600K.

  

Diody V-WHITE emitują światło o perfekcyjnych parametrach. CRI Ra osiąga wartość 98. Wszystkie współczynniki CRI R1-R14 są nie mniejsze niż 95, najbardziej problematyczny R9 przekracza 96, a R12  wynosi niecałe 99, podczas gdy w naszych lampach high CRI, opartych na niebieskim chipie, R9 osiąga wartość 82, co i tak dla większości renomowanego sprzętu przeznaczonego dla filmu i telewizji jest poziomem nieosiągalnym. Dla porównania zachęcamy do zapoznania się z wynikami testów  przeprowadzonych na jednostkach oświetleniowych różnych producentów. W tej stawce nasze V-WHITE  w konkurencji najlepsza jakość światła pozostałyby niepokonane, ponieważ zbliżone parametry CRI mają tylko oprawy z tzw. "remote phosphor", ale te nie emitują tak szerokiego widma, zwłaszcza w zakresie koloru niebieskiego, co skutkuje niższą niż dla V-WHITE wartością współczynnika R12. 

 

Zdjęcie Lampa LED AKURAT LL2120hc3

Lampa LED AKURAT LL2120hc3 dostępna w ofercie sklepu.
Cena: 990zł
 

LL2120hc3 V-WHITE (very high CRI)

Lampa nakamerowa emitująca najwyższej jakości światło
 
V-WHITE LED o pełnym widmie, którego wszystkie współczynniki oddawania barw (ang. Color Rendering Index) R1-R14, w tym R9 i R12 są wyższe od 95 a Ra=98.
To prawdopodobnie pierwsza na rynku lampa nakamerowa o tak niezwykłej jakości światła LED. Perfekcyjne parametry światła uzyskano dzięki zastosowaniu diod LED V-WHITE, o obniżonej w stosunku do zwykłych białych diod LED długości fali chipu pobudzającego i wieloskładnikowego luminoforu, którego emisja wypełnia równomiernie całe widmo światła widzialnego. 
LL2120hc3 posiada wszystkie zalety swojej poprzedniczki lampy LL2120hc2. To kontynuacja typu "slim" marki Akurat Lighting, skonstruowana w oparciu o płaskie diody LED SMD (ang. Surface Mount Device) w technologii dual balance. Umożliwia przełączanie za pomocą przełącznika umieszczonego na tylnym panelu temperatury barwowej światła. Do dyspozycji operatora są dwie standardowe temperatury barwowe: dzienna (ok. 5600K) i sztuczna (ok. 3200K). To rozwiązanie zapewnia możliwość doświetlania planów zdjęciowych w każdych warunkach, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, bez konieczności użycia optycznych filtrów konwersyjnych, światłem nie odbiegającym jakością od naturalnych źródeł, takich jak światło żarowej lampy halogenowej czy światło słoneczne (Ra=100). Lampa jest niezastąpionym narzędziem wszędzie tam, gdzie liczy się jakość światła i pełne spektrum żywych kolorów w rejestrowanych materiałach.

Cechy
Lampa daje bardzo szeroki strumień miękkiego światła i jest doskonałym narzędziem wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wykonania zdjęć, w warunkach zastanego słabego oświetlenia. Kąt wiązki światła wynosi 120 stopni, co pokrywa całość kadru filmowanego nawet bardzo szerokim obiektywem, lub z użyciem nasadki szerokokątnej. Lampka LL2120hc3 umożliwia regulację jasności świecenia praktycznie bez zmiany temperatury barwowej. Strumień światła jest ciągły, nie występuje więc zjawisko migotania, czy interferencji z częstotliwością skanowania kamery.

LL2120hc2

Do zamocowania lampy LL2120h3 do kamery przewidziano tradycyjne jarzmo, które umożliwia regulację kierunku lampy w dwóch osiach. Jarzmo wyposażone jest w śrubę 1/4", umożliwiającą przymocowanie lampy do kamer wyposażonych w tego typu gniazdo oraz adapter służący do zamocowania lampy do typowej stopki fotograficznej. 

LL2120hc2

Trwałość lampy gwarantuje solidny, wykonany z anodowanego aluminium korpus, który jest jednocześnie radiatorem odprowadzającym ciepło wydzielające się w diodach LED. Grafika na korpusie wykonana jest techniką grawerowania laserowego, co wyklucza możliwość jej starcia. W tylnej części lampy znajduje się panel sterujący na który składa się włącznik zasilania, będący jednocześnie przełącznikiem temperatury barwowej światła, potencjometr jasności oraz gniazdo zasilania. Do budowy lampy zastosowano podzespoły renomowanych japońskich i europejskich producentów. Na szczególną uwagę zasługują niezawodny przełącznik wykonany w klasie szczelności IP67 oraz nowoczesny, bardzo trwały potencjometr, ze ścieżką oporową wykonaną z przewodzącego plastiku.
Opcje zasilania
Niezwykła funkcjonalność lampy LL2120hc3 wynika z możliwości jej zasilania dowolnym napięciem z zakresu 6-20 V. To pozwala wykorzystywać zarówno typowe gniazda zasilania D-Tap w kamerach broadcastowych (14,4V), jak i akumulatory stosowane powszechnie do zasilania kamer (7,4V), baterie żelowe (6 i 12V), instalację elektryczną samochodu, motocykla, zasilacze sieciowe czy inne źródła DC. Lampa, bez względu na napięcie, pobiera maksymalnie ok. 10W mocy, dostosowując pobór prądu do napięcia zasilania. 


Główne zalety lamp

 • bardzo wysokiej jakości światło V-WHITE o współczynniku oddawania barw CRI Ra=98 R9=96+
 • możliwość przełączania temperatury barwowej światła
 • możliwość regulacji jasności
 • możliwość zasilania z dowolnego źródła o napięciu 6 - 20V
 • tylko 10W maksymalnego poboru mocy
 • możliwość zasilania bezpośrednio z akumulatorów kamerowych
 • wysoka sprawność
 • niska temperatura pracy
 • wysoka odporność mechaniczna, na wstrząsy oraz na wilgoć
 • niezawodność
 • długowieczność

 

Powyższe dane fotometryczne zostały podane na podstawie testów spektrometrycznych oprawy V-WHITE Akurat Lighting przeprowadzonych przez Laboratorium Fotometryczne Media Jet Sp. z o.o. i Wspolnicy Sp.k. ul. Suflerska 6, 04-471 Warszawa tel. 22 213-03-00 lab@mediajet.pl

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE