Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

TIPA 2015 - Najlepszy aparat fotograficzny/kamera wideo do użytku profesjonalnego: Sony A7S

 

Zdjęcie Aparat SONY ILCE 7S Body

Decyzja Sony o powiększeniu rozmiarów pikseli na pełnoklatkowej matrycy obrazu Exmor CMOS o rozdzielczości 12,2 megapiksela przyniosła owoce w postaci bardzo dużego zakresu dynamicznego (15,3 stopnia przysłony), znakomitej pracy w słabym świetle (szybki, inteligentny system AF działający nawet przy –4 EV oraz niski poziom szumów) oraz bardzo dużej czułości (rozszerzony zakres ISO 50–409 600). System „bezpośredniego odczytu pikseli” wykorzystuje całą szerokość przetwornika, bez pomijania linii ani łączenia pikseli w grupy. Oznacza to, że do generacji danych o obrazie wideo HD i 4K wykorzystywane są wszystkie bez wyjątku elementy matrycy. Urządzenie pozwala na rejestrację niepoddanego kompresji obrazu Full HD 4:2:2 oraz niepoddanego kompresji materiału wideo 4K (QFHD) z 8-bitowym kolorem 4:2:2. Do zapisu tego drugiego niezbędny jest podłączany do portu HDMI rejestrator 4K zewnętrznego producenta. Użytkownik ma również do dyspozycji krzywą gammą SLog2, dostępną zazwyczaj tylko w profesjonalnych kamerach wideo Sony, oraz funkcję profilu obrazu, w którym można zapisać ustawienia krzywej gamma, czerni, poziomu i koloru w celu ich wykorzystania przy rejestracji materiału wieloma urządzeniami. Szczegółowe informacje o aparacie a7S zamieszczono tutaj.

Informacja o TIPA

TIPA (Technical Image Press Association) jest globalną organizacją, która skupia czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem.

Obecnie w TIPA stowarzyszonych jest 28 czołowych magazynów poświęconych fotografii i obrazowi cyfrowemu z 15 krajów na pięciu kontynentach. Organizacja współpracuje ponadto z japońskim stowarzyszeniem Camera Journal Press Club, zrzeszającym 11 najlepszych czasopism o tematyce fotograficznej wydawanych w Japonii.

Nagrody TIPA zaliczane są do najbardziej znaczących wyróżnień przyznawanych na świecie produktom fotograficznym i obrazującym. Logotyp „TIPA Award” na produkcie i jego materiałach reklamowych jest świadectwem pozytywnej oceny komitetu technicznego TIPA i redaktorów poszczególnych czasopism oraz najwyższym wyróżnieniem, jakie może spotkać produkt do rejestracji obrazu.

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE