Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

System organizacji pracy „Instant HDR”

Filmowanie, edycja i oglądanie materiału HDR w formacie HLG bez potrzeby dodatkowego korygowania kolorystyki

Powyższy materiał filmowy został nakręcony kamerą Z150 w trybie HLG/BT.2020 i poddany korekcji kolorów w celu dopasowania ich do standardowego ekranu [monitora SDR].
Rosnące zapotrzebowanie na materiały HDR sprawia, że internetowe platformy z filmami oraz podmioty zajmujące się profesjonalną produkcją materiałów wideo dla firm oraz obsługą wydarzeń zwracają większą uwagę na wartość dodaną, jaką daje HDR. Muszą oni szybko dostarczyć materiał, nie pogarszając jego jakości i nie osłabiając ekspresji obrazu. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie, firma Sony oferuje teraz możliwości HDR w prostych kamkorderach kompaktowych XDCAM: PXW-FS5 i PXW-Z150. Oba te modele umożliwiają zapis[1] w trybie Hybrid Log-Gamma (HLG). Pozwala to na łatwe wykorzystanie nagrań w systemach opartych na plikach i uzyskanie obrazu w jakości HDR. Ten prosty system organizacji pracy daje możliwość filmowania, edycji i oglądania materiału HDR w formacie HLG, bez potrzeby dodatkowego korygowania kolorystyki.

Kamkordery

Kamkordery Sony PXW-FS5 i PXW-Z150 uzyskają dodatkowe możliwości HDR poprzez uaktualnienie wewnętrznego oprogramowania. W modelu FS5 do krzywej S-Log3 dodany zostanie tryb HLG[2]. Jego szybką konfigurację umożliwi opcja w nowo dodanym profilu obrazu. Tryb HLG będzie też obsługiwany przez model PXW-Z150. Więcej informacji o tych aktualizacjach zawiera plan rozwoju wewnętrznego oprogramowania.

[1] PXW-FS5, PXW-Z150; 4K: XAVC 4:2:0, 8 bitów, HD: XAVC 4:2:2, 10 bitów
[2] PXW-FS5 i PXW-Z150: przestrzeń barw BT.2020 można wybrać od razu po uaktywnieniu trybu HLG

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE