Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Sony zwiększa możliwości monitora studyjnego 4K OLED BVM-X300

Wprowadzone modyfikacje obejmują nowe oprogramowanie wewnętrzne, wejście HDMI, drugie złącze 3G/HD-SDI i ulepszenia funkcjonalne przy produkcji materiałów HDR

Firma Sony wprowadza drugą generację monitorów studyjnych OLED BVM-X300. Zapewnią one użytkownikom jeszcze większą uniwersalność oraz dodatkowe możliwości przy produkcji materiałów w jakości HDR i 4K. Poczynając od października 2016 r. monitor BVM-X300 będzie wyposażony w zmodernizowane oprogramowanie wewnętrzne w wersji 2, zapewniające obsługę funkcji EOTF dla obrazów HDR, oraz nowe elementy sprzętowe: wejście HDMI do łatwego podłączania kamer i odtwarzaczy Blu-ray Disc oraz drugie wejście 4K 3G/HD-SDI ułatwiające integrację systemów.

W wersji V2 wewnętrznego oprogramowania monitora BVM-X300 pojawią się też nowe funkcje przeznaczone do produkcji materiałów HDR, jak:

• Ustawienie Hybrid Log Gamma HDR EOTF zapewniające obsługę nowego standardu ITU-R BT.2100
• Nowa funkcja EOTF o nazwie S-Log 3 (Live HDR) ułatwiająca sterowanie kamerami w produkcjach na żywo
• Nowe, wybierane jednym dotknięciem, tryby kontrastu względnego (1/2, 1/3 i 1/4) do wyświetlania obrazów HDR z większą maksymalną luminancją
• Szybszy dostęp do strony menu stanu (przestrzeń barw, funkcja EOTF, ustawienie użytkownika i inne)

Wprowadzony na początku 2015 r. monitor BVM-X300 jest wykorzystywany przez czołowe studia postprodukcyjne do korygowania kolorystyki obrazu. Służy także do poglądu i kontroli jakości obrazu na planach filmowych i podczas nagrywania programów telewizyjnych. — Ten monitor stał się faktycznym standardem i wzorcem w korekcji kolorystyki obrazu 4K i HDR — mówi Daniel Dubreuil, starszy menedżer ds. marketingu monitorów profesjonalnych. — Zdobywa także popularność na planie i w produkcjach mobilnych. W wyniku ostatniej modernizacji model BVM-X300 będzie jeszcze łatwiej dostosować do systematycznie rosnących wymagań produkcji.

Cena nowej wersji monitora BVM-X300 zostanie podana oddzielnie.

Użytkownicy pragnący wyposażyć posiadany monitor BVM-X300 w wejście HDMI oraz drugie wejście SDI powinni skontaktować się z centrum serwisowym Sony. Usługa ta wymaga modyfikacji sprzętu oraz oprogramowania i będzie świadczona odpłatnie. Alternatywę stanowi sama aktualizacja wewnętrznego oprogramowania do wersji V2.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE