Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Sony PXW-Z150: aktualizacja oprogramowania wersja 2.02

V2.02 rozwiązuje następujący problem:

- Obraz wideo był nagrywany z krótkim opóźnieniem 2 lub 3 klatek audio w innych trybach nagrywania niż AVCHD.
- po wyborze [HLG1], [HLG2] lub [HLG3] w PictureProfile oraz jednego z trybów nagrywania HD, ponowne uruchomienie kamery mogło spowodować zmianę jasności oraz efekt zmiany kolorów.

Nowa wersja 2.02 oprogramowania wewnętrznego kamkordera PXW-Z150 jest dostępna tutaj

Nowe funkcje i ulepszenia które wniosła aktualizacja V2.0:
● Obsługa materiałów HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki) poprzez filmowanie w standardzie Hybrid Log-Gamma* (HLG)
● Obsługa strumieniowej transmisji QoS o wysokiej jakości w trybie klienta sieci
● Obsługa łącza systemowego (wyświetlania lampek kontrolnych i synchronizowanego nagrywania) w przypadku użycia pilota RM-30BP (do nabycia oddzielnie) i miksera MCX-500 Multi-Camera Live Producer (do nabycia oddzielnie)
● Obsługa udoskonalonej funkcji znacznika „zebra” i możliwość wyboru dwóch rodzajów ustawień. Dodatkowo ustawienia poziomu można obecnie regulować z dokładnością do 1%
*4K: XAVC Long 4:2:0, 8 bitów; HD: XAVC 4:2:2, 10 bitów.  

Sony PXW-Z150

Sprawdź naszą ofertę na beiks.com.pl

Gotowa na każdy scenariusz – poręczna, profesjonalna kamera Sony PXW-Z150 zapewnia zachwycającą jakość obrazu 4K, nagrywanie w zwolnionym tempie w trybie HFR 120 kl./s Full HD oraz wbudowane zaawansowane funkcje łączności umożliwiające przesyłanie materiału na żywo i bezprzewodową organizację pracy.

Przełomowa wydajność obrazowania
Z150 to pierwsza na świecie profesjonalna kamera wideo, w której zastosowano przetwornik obrazu Stacked CMOS typu 1,0˝. Innowacyjna integracja przetwornika zapewnia odczyt z dwukrotną szybkością w porównaniu z konwencjonalnym przetwornikiem typu 1,0˝, umożliwiając zachwycające nagrywanie w zwolnionym tempie przy 120 kl./s z jakością obrazu Full HD i tworzenie spektakularnych nagrań w rozdzielczości 4K. Pełny odczyt pikseli pomaga wykorzystać cały potencjał dużego przetwornika typu 1,0˝ – nie ma potrzeby łączenia pikseli w grupy (ang. binning) lub pomijania linii, co mogłoby powodować efekt mory.

Duży przetwornik typu 1,0˝ jest również jaśniejszy, ma większą rozdzielczość i zapewnia lepszy efekt bokeh o małej głębi ostrości. Umożliwia tworzenie pięknych kinowych obrazów, które są źródłem inspiracji dla użytkownika i zachwytu dla klientów.

       

Nagrywanie zachwycającego obrazu 4K

Kamera Z150 wprowadza jakościową zmianę parametrów obrazu w swojej klasie z jakością 4K QFHD (3840 × 2160) z wykorzystaniem zaawansowanego kodeka XAVC Long GOP 100 Mb/s, zapewniając prawdziwie studyjną jakość 4K.

Aby zagwarantować maksymalną jakość obrazu, Z150 została wyposażona w zachwycający obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym, który zapewnia wysoką rozdzielczość i kontrast w całym zakresie obrazu. Zaawansowany tryb Clear Image Zoom Sony zapewnia jeszcze większe powiększenie: 18x podczas nagrywania w 4K QFHD oraz 24x w HD, dzięki czemu można w pełni wykorzystać możliwości obrazowania dużego przetwornika obrazu Stacked CMOS typu 1,0˝ kamery Z150.

Bez kompromisów pełen profesjonalizm

Kamera Z150 zapewnia nowe możliwości w gamie poręcznych kamer wideo – można użyć jej w praktycznie dowolnym celu. Kamera umożliwia ciągłe nagrywanie w 120 kl./s w trybie High Frame Rate w jakości Full HD, zapewniając piękny obraz w 5-krotnie zwolnionym tempie. Za zachwycającą jakość obrazu 4K odpowiada kodek 4K XAVC Long GOP przy 100 Mb/s, podczas gdy integracja z istniejącą organizacją pracy nagraniowej jest uproszczona przez możliwość nagrywania Full HD z wykorzystaniem XAVC Long GOP (4:2:2/10-bitowy, 50 Mb/s) i MPEG-2 HD (50 Mb/s/35 Mb/s). Można również skorzystać z AVCHD i jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność pracy. Niezależnie od tego, jak chcesz ją wykorzystać – Z150 sprosta każdemu zadaniu.

Funkcje:
Rewolucyjna jakość obrazowania z przetwornikiem Exmor RS

Aby zapewnić jakość obrazowania wcześniej nieosiągalną w kamerach kompaktowych, firma Sony opracowała pierwszy na świecie przetwornik obrazu Stacked CMOS typu 1,0˝ do profesjonalnych zastosowań wideo. Dwukrotnie większa szybkość odczytu w porównaniu z konwencjonalnymi przetwornikami typu 1,0˝ umożliwia nagrywanie w 5-krotnie zwolnionym tempie nawet w 120 kl./s oraz nagrywanie w rozdzielczości 4K z pełnym odczytem pikseli – bez łączenia ich w grupy.

Pojedynczy przetwornik typu 1,0˝ o rozdzielczości 20 MP kamery Z150 zapewnia niski poziom szumów i minimalną utratę ostrości. Matryca tego typu przechwytuje bowiem więcej światła i pozwala uchwycić wyraźny, stabilny obraz nawet przy słabym oświetleniu sceny – minimalna jasność to zaledwie 1,7 luksa**. Duże wymiary przetwornika dają również możliwość atrakcyjnego rozmywania tła (efekt bokeh) i tworzenia kontrastu między ostrym głównym motywem a nieostrymi pozostałymi fragmentami obrazu.

* Efektywnie 14,2 mln pikseli ** W trybie LOW LUX

Swoboda nagrywania w 4K i Full HD

Kamera Z150 została zaprojektowana z myślą o studyjnej jakości obrazu, zarówno w przypadku nagrań 4K, jak i Full HD, nagrywaniu z zaawansowanym kodekiem XAVC Long GOP 100 Mb/s zapewniającym doskonałą jakość 4K QFHD i swobodzie organizacji pracy. Wyższa przepływność XAVC Long gwarantuje zachwycający obraz z większą ilością szczegółów i niskim poziomem szumów, co przekłada się na najlepszą jakość obrazu 4K w tej klasie. Aby zapewnić jeszcze większą swobodę pracy, kamerę Z150 można przełączyć pomiędzy trybem PAL i NTSC.

Ciągłe zwolnione tempow 120 kl./s

Nagrania w dużej liczbie klatek na sekundę mogą zamienić każdą akcję w balet w zwolnionym tempie. Kamera Z150 umożliwia nagrywanie nawet w 120 kl./s w rozdzielczości Full HD, co przekłada się na 5-krotnie zwolnione tempo. Nie występuje przy tym zmniejszenie dokładności bitowej ani cząstkowy odczyt danych z matrycy. Nie ma zatem problemów z mnożnikiem ogniskowej i zmianą kąta widzenia.

Obiektyw Sony typu „G” z zoomem do 24x

Obiektyw szerokokątny 29–348 mm o wysokiej jakości z zoomem optycznym 12x ułatwia uchwycenie nawet najbardziej rozległych krajobrazów, jednocześnie zapewniając doskonale wyraźny, ostry obraz poprzez maksymalne wykorzystanie wydajności dużego przetwornika typu 1,0˝ kamery Z150 i zapewniając wysoką rozdzielczość i kontrast – od środka do samej krawędzi obrazu.

Zbliżanie nawet najbardziej odległych scen usprawnia zaawansowany tryb Clear Image Zoom firmy Sony. Po uzyskaniu maksymalnego powiększenia optycznego 12x technologia By Pixel Super Resolution może powiększyć obraz do 18x w rozdzielczości 4K QFHD lub 24x w rozdzielczości HD, jednocześnie zachowując jakość obrazu.

Funkcje sieciowe zapewniające większą mobilność

Zaawansowane funkcje sieciowe kamery Z150 zwiększają mobilność podczas pracy – umożliwiają bezpośrednie przesyłanie plików z kamery do FTP lub transmitowanie dowolnych wydarzeń na żywo za pomocą wbudowanych funkcji Wi-Fi, bez użycia dodatkowych akcesoriów. Unikatowa technologia QoS firmy Sony* znacząco poprawia wyrazistość obrazu w połączeniu bezprzewodowym – otrzymuje się lepszy obraz, nawet przy uwzględnieniu ograniczeń współczesnych sieci. Kamerą PXW-Z150 można również sterować zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu, regulując ustawienia ostrości, zoomu, przysłony, balansu bieli, REC START/STOP i wiele innych za pośrednictwem oprogramowania Content Browser Mobile Sony.

* Funkcje QoS będą obsługiwane po aktualizacji oprogramowania sprzętowego.
** Aplikację Content Browser Mobile można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

Monitorowanie w wysokiej rozdzielczości

,

Kompaktowa i lekka konstrukcja

Dzięki ergonomicznej konstrukcji kamera Z150 łączy lekkość z łatwością użycia. Na jej obiektywie znajdują się trzy niezależne pierścienie służące do bezstopniowego, ręcznego ustawiania ostrości, zoomu i przysłony. Możliwość pracy w trybie pełnej automatyki lub wyłącznie ręcznego wyboru ustawień oznacza dodatkowe możliwości twórcze. Umieszczone z boku urządzenia pokrętło i przyciski ręcznej regulacji pozwalają na szybkie nastawianie przysłony, wzmocnienia i czasu migawki. Balans bieli można regulować przez podanie temperatury barwowej, wybieranej z dokładnością do 100K.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE