Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Sony PXW-X70 Firmware V2.0 - 4K już w czerwcu 2015r - Informacja Sony

 Aktualizacja zawiera element odpłatne, i będzie dostępna od czerwca 2015


Nowe funkcje i ulepszenia:
Wsparcie dla nagrywania 4K (QFHD)(opcjonalne)
Ta aktualizacja 4K zapewnia wsparcie dla nagrywania w QFHD 30p/25p/24p, umożliwiając kamerze X-70 fotografowanie scen z doskonałą jakością oraz w wysokiej rozdzielczości* . Ponadto, w przypadku kiedy projekt nagrany został w HD, funkcja ta w znacznym stopniu rozszerza możliwości kreatywne, umożliwiając cyfrowe panoramowanie, korekcję drgań kamery, oraz inne efekty w post-produkcji. UWAGA: Nagrywanie w 4K wymaga wykupienia licencji 4K Upgrade (CBKZ-X70FX).
 

Format Rozdzielczość Wrap Jakość Ilość klatek Bit rate
XAVC-L 3840x 2160 MXF 4:2:08bit

29.97p

23.98p

25p

60Mbps

60Mbps

60Mbps


*Pracujemy nad wsparciem dla wyższych trybów nagrywania o przepływności powyżej 60 Mbps dla 3840x2160 XAVC-L w przyszłości.

Nagrywanie proxy
Nagrywanie proxy wspiera używanie pliku wideo o niskiej przepływność w miejsce pliku formatu XAVC wysokiej przepływność z tym samym kodem czasowym. Pliki proxy o niskiej przepływność, są mniejsze i mogą być używane na wiele sposobów, aby zwiększyć wydajność. Na przykład, mniejszy plik może być łatwiej przesyłany do zdalnej lokalizacji, a edycja jest znacznie ułatwiona dzięki zastosowaniu mniejszego pliku, który jest otrzymywany po edycji z plikiem wysokiej przepływność.
Transfer FTP
Funkcja ta wspiera przesyłanie plików FTP na kamerze PXW-X70, dzięki czemu pliki nagrywane w XAVC Proxy Recording, oraz w formatach XAVC (4K / HD) i AVCHD, mogą być przesyłane przez internet na zdalny dysk umieszczony na serwerze FTP.
Streaming
Funkcja ta umożliwia rejestrowanie obrazów transmitowanych na żywo prosto z PXW-X70 i podglądu z różnych miejsc. Szybkość transmisji danych określana jest przez ustawienia jakości obrazu w opcjach menu(9Mbps i 3Mbps), mogą byś dostosowane do środowiska sieciowego w jakim są używane.
Połączenie sieci LAN
Gdy sieć jest niedostępna, funkcja ta pozwala kamerzę PXW-X70 połączyć się z internetem przez połączenie przewodowe za pomocą oddzielnego kabla USB VMC-UAM2 oraz karty sieciowej CBK-NA1R, umieszczonych w zestawie CBK-NA1 Metwork Adaptor, pozwalając na przekaz oraz przasył plików przez FTP.
4K Upgrade License „CBKZ-X70FX”
CBKZ-X70FX Upgrade License pozwala nagrywać na kamerze PXW-X70 w formacie 4K. Należy jednak pamiętać i zwrócić uwagę na to iż licencja CBKZ-X70FX jest elementem opcjonalnym do kamery, który będzie płatny i w sprzedaży ukaże się już wkrótce. Aby korzystać z tej licencji, niezwłocznie wymagane jest posiadanie oprogramowania 2.0 kamery.
Wersja 2.0 oprogramowania do kamery PXW-X70, będzie dostępna do pobrania na stronie producenta w czerwcu 2015.
 

Zdjęcie Kamera Sony PXW-X70

Kamera dostępna w ofercie sklepu

Cena: 9600zł

Dostosowana do pracy w technologii 4K, wyposażona w wiele funkcji kompaktowa kamera o szerokim przeznaczeniu, od rejestrowania wiadomości po programy dokumentalne i imprezy

Model PXW-X70 został wyposażony w 1,0-calowy przetwornik CMOS Exmor™ R o rozdzielczości 20 megapikseli. Przetwornik, większy nawet od klatki filmowej Super 16 mm, zapewnia wysoką rozdzielczość i świetne obrazy nawet przy słabym oświetleniu, jak również lepszą kontrolę nad głębią ostrości, odpowiadającą współczesnym wymaganiom. Nowa kamera umożliwia nagrywanie obrazu w rozdzielczości HD w formacie XAVC Long GOP, co pozwala na 10-bitowe próbkowanie 422 z szybkością 50 Mb/s. To z kolei zapewnia możliwość pracy transmisyjnej, coraz częściej wybieranej podczas produkcji profesjonalnych materiałów. Stały obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T* oferuje zoom optyczny 12x, który można podwoić do 24x dzięki technologii Clear Image Zoom i ponownie podwoić do 48x przy użyciu funkcji Digital Extender. Dostępna jest również funkcja filtra ND, która umożliwia wybór czterech konwencjonalnych mechanicznych pozycji filtra ND. Zaawansowana charakterystyka obejmuje obsługę technologii Wi-Fi/NFC (Near Field Communication) przez aplikację Content Browser Mobile™, a także dwa gniazda na nośniki pamięci, nagrywanie w trybie Simula i Relay oraz niezależne sterowanie nagrywaniem.

1,0-calowy przetwornik CMOS Exmor R CMOS zapewnia zdumiewającą jakość obrazu
Wysoka czułość i wysoka rozdzielczość dzięki 14,2 miliona efektywnych pikseli oznacza wyjątkowe kolory i detale, nawet przy słabym oświetleniu.

Obiektyw Carl Zeiss Vario Sonnar T*
Obiektyw oferuje zoom optyczny 12x, który można podnieść do 24x dzięki technologii Clear Image Zoom przy zachowaniu pełnej rozdzielczości z wykorzystaniem technologii Super Resolution Technology. Wielkość zoomu można w dowolnym momencie podwoić do wartości 48x dzięki technologii Digital Extender.

Kompaktowa, lekka kamera XDCAM wyposażona w profesjonalne, wszechstronne funkcje
Model PXW-X70 waży niecałe 1,4 kg razem z modułem uchwytu XLR, akumulatorem (NP-FV70), osłoną przeciwsłoneczną obiektywu i dużą muszlą oczną. Zawiera profesjonalne interfejsy, takie jak złącza wyjściowe 3G-SDI i HDMI oraz moduł uchwytu XLR x2 z dźwignią zoomu. Inne funkcje profesjonalne obejmują ręczny pierścień obiektywu, który umożliwia intuicyjne sterowanie zoomem i ostrością, ergonomiczny uchwyt z dużą dźwignią zoomu, dwa gniazda kart pamięci SD do tworzenia kopii zapasowych, tryb nagrywania równoczesnego i przekazywania oraz trójpoziomowy, przełączany filtr ND.

Szeroka gama formatów nagrywania i gotowość do pracy w technologii 4K
Szeroka gama opcji zależnych od zastosowania, w tym nagrywanie w formacie XAVC, AVCHD i oparte na plikach DV. Kamera PXW-X70 zapisuje materiał XAVC w plikach MXF; efektywną kompresję obrazu o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080) zapewnia kodek MPEG-4 AVC/H.264. Kolor jest poddawany 10-bitowemu próbkowaniu 4:2:2 Long GOP przy kompresji 50, 35 lub 25 Mb/s. Kamera PXW-X70 jest także dostosowana do pracy w technologii 4K, co umożliwi przyszłe uaktualnienie.

Wbudowana obsługa technologii Wi-Fi zapewnia wszechstronne opcje monitorowania i zdalnego sterowania
Technologia Near Field Communication umożliwia łatwe, jednoprzyciskowe łączenie przez sieci WLAN ze smartfonami i tabletami, a aplikacja Content Browser Mobile umożliwia zdalne potwierdzanie kątów nagrywania i pracy kamery, w tym ustawień kąta pola, punktowego ustawiania ostrości i regulacji przysłony.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE