Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Sony przygotowuje telewizory BRAVIA™ do wyświetlania obrazu HDR

Informacja prasowa Sony.

Sony poinformowało oficjalnie, że zaplanowana na lato aktualizacja sieciowa telewizorów 4K Ultra HD Sony BRAVIA z nowych serii X93C i X94C zapewni ich zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamiki).

HDR to zdobywający popularność format wideo, który pozwala wyświetlać szerszy zakres jasności i daje nowe możliwości reżyserom filmowym oraz innym twórcom treści. Materiały HDR pojawią się w tym roku w ofercie największych serwisów z materiałami wideo, takich jak Netflix czy Amazon Instant Video[i].

Unikatowe technologie Sony X-tended Dynamic Range PRO (X94C 75") i X-tended Dynamic Range (X93C 55" i 65") zwiększają maksymalną jasność diod LED i głębię czerni, w wyniku czego zapewniają widzom lepsze wrażenia.

— Firma Sony zawsze była liderem w technologii 4K, a dzięki własnym rozwiązaniom technicznym może zapewnić telewidzom najlepszą jakość obrazu, niezależnie od rodzaju oglądanego materiału — mówi Motoi Kawamura, główny menedżer ds. planowania i marketingu produktów telewizyjnych w Sony Europe. — Zdobyte przez dziesięciolecia doświadczenia pozwalają nam wprowadzić nowy, zdobywający popularność standard HDR do naszych telewizorów 4K Ultra HD oraz zwiększyć kontrast przy użyciu unikatowej technologii Sony X-tended Dynamic Range PRO. Teraz, dzięki połączeniu niezrównanej jakości obrazu z platformą Android TV, mamy szansę zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe wrażenia wizualne.

Nowe telewizory 4K Ultra HD firmy Sony są wyposażone w zaawansowany procesor 4K Processor X1, który odpowiada za przetwarzanie obrazu wyświetlanego na ekranie 4K i za optymalizację materiałów niezależnie od ich rozdzielczości: 4K, HD, SD, a nawet filmów z internetu w niskiej rozdzielczości.

Dzięki Android TV użytkownicy telewizorów Sony mogą korzystać z najpopularniejszej na świecie platformy mobilnej i z łatwością uzyskać dostęp do materiałów ze swoich ulubionych aplikacji w serwisie Google Play. System wyszukiwania głosowego pozwala szybko znaleźć żądane treści — wystarczy w tym celu mówić do pilota One-Flick Remote lub współpracującego smartfona. Treści i rekomendacje prezentowane na głównym ekranie Android TV uwzględniają preferencje i zwyczaje użytkownika. Dzięki technologii Google Cast™ można z łatwością przesyłać filmy z internetu, zdjęcia i inne materiały ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora.

Serie X93C i X94C wchodzą w skład nowej, obejmującej 12 modeli gamy telewizorów 4K Ultra HD firmy Sony na 2015 rok. Można je już rezerwować za pośrednictwem witryny www.sony.pl, a ich sprzedaż rozpocznie się w maju. Telewizory z serii BRAVIA X93C są dostępne w wersjach z ekranem 55", 65" i 75". Model z serii X94C ma ekran 75"

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE