Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Sony powiększa ofertę o nowy adapter LA-EA5 do obiektywów z mocowaniem typu A

Nowy adapter pozwoli wykorzystywać zaawansowany system AF użytkownikom obiektywów z mocowaniem typu A zamontowanych na najnowszych korpusach z mocowaniem typu E

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty adaptera LA-EA5, który pozwala w prosty sposób montować pełnoklatkowe obiektywy z mocowaniem typu Ai na zaawansowanych korpusach z mocowaniem typu E.

Nowy adapter LA-EA5 jest przeznaczony do obiektywów z mocowaniem typu A z napędem SSM (Super Sonic wave Motor) lub SAM (Smooth Autofocus Motor), jak również obiektywów z mocowaniem typu A bez napędu ostrości. Dzięki niemu posiadacze takich obiektywów mogą używać najnowszych korpusów Sony z mocowaniem E, w tym zaawansowanego systemu AF oraz funkcji szybkiego fotografowania.

Użytkownicy korpusów α7R IV i α6600iii z zamontowanym obiektywem SSM/SAM lub obiektywem bez wbudowanego napędu ostrości, na przykład Sonnar T* 135 mm F1.8 ZA i Planar T* 85 mm F1.4 ZA, mogą wykonywać zdjęcia seryjne ze śledzeniem ostrości i ekspozycji z szybkością do 11 kl./s. W pełni obsługiwany jest też system AF z wykrywaniem fazy w płaszczyźnie ogniskowej pokrycie szerokiego obszaru przez system AF z wykrywaniem fazyvi, ustawianie ostrości na oczy ludzi lub zwierząt w czasie rzeczywistym (Real-time Eye AF), śledzenie w czasie rzeczywistym i śledzenie AF/AE (ostrości/ekspozycji).

Adapter LA-EA5 ma zwartą konstrukcję i jest wyposażony w moduł napędu przysłony oraz nowo opracowany, zminiaturyzowany moduł napędu AF. Średnica adaptera jest taka sama jak mocowania typu A. Zapewnia to idealne dopasowanie i wygodę użycia na pełnoklatkowych korpusach z mocowaniem typu E, również z zamontowanym uchwytem pionowym.


Dostępność

Adapter LA-EA5 będzie dostępny na przełomie października i listopada 2020 r.

Zdjęcia wykonane z użyciem nowego adaptera i materiały poświęcone temu i innym produktom fotograficznym Sony można też znaleźć w serwisie alphauniverse.com, stworzonym w celu kształcenia i inspirowania wszystkich fanów marki i użytkowników produktów Sony α.

Szczegółowe informacje o adapterze znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/konwertery-adaptery-mocowania/la-ea5

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE