Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Sony ogłasza pierwszy na świecie kamkorder naramienny XDCAM 4K z przetwornikiem obrazu typu 2/3"

Firma Sony powiększa swoją ofertę o najnowszy kamkorder naramienny XDCAM PXW-Z450 Capaz z nowym przetwornikiem obrazu CMOS typu Exmor R™ 2/3" rejestrującym obraz 4K (3840 x 2160) o doskonałej jakości. Nowy model cechuje się znakomitym wyważeniem, niskim poborem mocy oraz bogatym zestawem funkcji sieciowych.

— Sony umacnia się na pozycji lidera rozwoju technologii oraz dostawcy rozwiązań, które spełniają potrzeby naszych klientów z sektora produkcji 4K — mówi Lucie Wendremaire, menedżer ds. marketingu w dziale Sony Professional Solutions Sony Europe. — Model PXW-Z450, będący pierwszym na świecie kamkorderem naramiennym XDCAM z przetwornikiem obrazu typu 2/3" i rozdzielczości 4K1, przewyższa możliwościami tradycyjne urządzenia tego typu, przez co idealnie nadaje się dla stacji telewizyjnych produkujących programy w standardzie 4K.


Kamkorder PXW-Z450 jest przystosowany do współpracy ze standardowymi obiektywami z mocowaniem typu B4. Można je montować bezpośrednio, nie używając adaptera. Ułatwia to wymianę i pracę z różnymi obiektywami. Duża krotność zoomu i głębia ostrości pozwalają uzyskać fantastyczny obraz. Szereg dostępnych formatów zapisu umożliwia użytkownikowi wybór między ugruntowanym standardem HD 1080p a obrazem 4K 59,94p. Kamera PXW-Z450 może nagrywać obraz 4K w formacie XAVC Intra i XAVC Long GOP, a ponadto MPEG HD422.

Wejście SDI pozwala zapisywać na karcie SxS sygnał z innej kamery, bez używania dodatkowych przenośnych urządzeń nagrywających.

Model PXW-Z450 jest przystosowany do produkcji w terenie i ma wiele cech oraz funkcji modelu PXW-X400. Należą do nich „przycisk ONLINE”, służący do przesyłania plików proxy lub bezpośredniego streamingu do innych urządzeń podłączonych do sieci, niski pobór mocy oraz dobre wyważenie kamery z obiektywem, zapewniające komfort przy całodziennym filmowaniu.

Dla obecnych użytkowników modelu PXW-X400 firma Sony wprowadzi zestaw rozszerzający 4K el CBK-Z450UK. Zapewni on identyczny zestaw funkcji jak w modelu PXW-Z4502.

Kamera PXW-Z450 współpracuje z opcjonalnymi wizjerami HD OLED z serii HDVF (HDVF-EL20/EL30) Modele te doskonale sprawdzają się przy nastawianiu ostrości i idealnie spełniają surowe wymogi współczesnych twórców treści wideo.

Kamkorder PXW-Z450 będzie wystawiany podczas targów NAB 2016 na stanowisku C11001 w centralnej hali C-5 Las Vegas Convention.

Rozpoczęcie dostaw kamkordera PXW-Z450 jest planowane pod koniec 2016 r., Wprowadzenie zestawu CBK-Z450UK jest planowane w roku 2017. 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE