Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Mikser Sony MCX-500

MCX-500 to oferowany w przystępnej cenie, wyjątkowo łatwy w obsłudze i uniwersalny mikser produkcyjny dla pojedynczego operatora lub małego zespołu. Urządzenie zapewnia studyjny standard obsługi wydarzeń na żywo. Szereg wejść wideo — profesjonalne 3G-SDI, HDMI i kompozytowe wideo — oraz dedykowany kanał nakładek DSK daje swobodę wykorzystywania oraz łączenia urządzeń używanych do produkcji.

 

Nowe możliwości

Coraz większą rolę podczas wydarzeń na żywo odgrywają materiały wideo. Ułatwiają one przyciągnięcie klientów, ożywiają prezentację, generują też dodatkowe przychody ze strumieniowej transmisji na żywo i sprzedaży nagrań. System MCX-500 idealnie sprawdzi się przy nagrywaniu i transmitowaniu na żywo różnych wydarzeń, od koncertów muzyki pop przez śluby i kazania po seminaria i prezentacje w firmach. Jego możliwości pozwalają wyjść poza prostą rejestrację wydarzenia i zapewnić widzom atrakcyjne wrażenia.


Sprostać każdemu wyzwaniu

Zlecenie wykonywane jednego dnia może polegać na prostym miksowaniu materiałów wideo z różnych źródeł w celu uzupełnieniu występu mówcy na scenie. Kolejny dzień może przynieść zamówienie na program przeznaczony do wyświetlania na monitorach w dużej sali konferencyjnej. A w następnym tygodniu ktoś będzie potrzebował strumieniowej transmisji na żywo realizowanej z komputera PC/Mac lub wprost z systemu MCX-500 z podłączonym routerem, przy użyciu serwisu Ustream®. Niezależnie od rodzaju wydarzenia można natychmiast przekazać klientowi nagranie dokonane dzięki wbudowanemu gniazdu na kartę SD. Nie trzeba więc używać zewnętrznego rejestratora ani tracić czasu na montaż po wydarzeniu.

* W regionach, w których serwis Ustream® nie jest dostępny, mogą być obsługiwane alternatywne serwisy. Prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Sony Professional Solutions Specialist.

Gdzie kupić Kontakt
Wydarzenia, które wciągają i budzą emocje

Utrzymanie uwagi publiczności podczas wydarzenia bywa trudnym zadaniem. System MCX-500 zawiera szereg funkcji pozwalających nadać wydarzeniu inny wymiar: narzędzia przejścia zapewniają wysoką jakość przy przełączaniu obrazów z wielu kamer, funkcja obrazu w obrazie umożliwia wmiksowanie dodatkowego obrazu wideo, a technologia klucza chrominancyjnego Sony daje możliwość wyświetlania prezentera na statycznym lub dynamicznym tle. Do oczarowania publiczności można wykorzystać 8 wejść wideo i dedykowany kanał DSK (łącznie 9 wejść) oraz 5-kanałowy mikser audio.

Większa efektywność pracy

Dla ułatwienia pracy system MCX-500 bezproblemowo integruje się z kamkorderami, takimi jak HXR-NX5R. Lekki pilot RM-30BP zapewnia sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami odpowiednich kamkorderów bez wstawania zza biurka. Pozwala też przesyłać do kamer sygnał kontrolny nagrywania (tally). Dzięki temu operator wie, która kamera jest źródłem obrazu na wizji. Zaawansowany system MCX-500 pozwala pracować szybciej i wydajniej.

Łatwa praca w pojedynkę i w grupie

Dzięki systemowi MCX-500 jeden operator z łatwością poradzi sobie z zagwarantowaniem profesjonalnego standardu podczas obsługi wydarzenia na żywo. Tryb multiview pozwala równocześnie podglądać na jednym monitorze wszystkie źródła. Obsługę wszystkich najważniejszych funkcji zapewniają fizyczne elementy sterujące, których z łatwością używa się bez odrywania wzroku od akcji. Bardziej zaawansowane funkcje można z kolei dostosować do specyficznych wymogów organizacji pracy i umieścić na ekranie dotykowym LCD w postaci personalizowanych przycisków ICON. Do zdalnego sterowania systemem MCX-500 i rozszerzenia zestawu jego funkcji można użyć komputera PC/Mac lub tabletu podłączonego przewodem sieci Ethernet bądź przez Wi-Fi*.

Wymagany jest zewnętrzny router Wi-Fi.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE