Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Sony HXR-NX3: bądź bliżej

Instruktor i twórca filmowy Den Lennie miał okazję sprawdzić najnowszą kamerę Sony, pracującą w formacie NXCAM. Rezultat okazał się więcej niż zadowalający. Model HXR-NX3 to świetne rozwiązanie dla filmowców ceniących jakość za rozsądną cenę. Ta przenośna kamera korzysta z szeregu funkcji zazwyczaj dostępnych tylko dla droższego sprzętu. Dowiedz się więcej o modelu HXR-NX3 i obejrzyj film, w którym Den testuje kamerę w Stambule.

 

 


Profesjonalna jakość za niezwykle niską cenę

 

Przenośna kamera HXR-NX3 firmy Sony ma mnóstwo do zaoferowania twórcom filmowym, którzy nie chcą dokonywać cięć w budżecie kosztem jakości. Kamerę zaprojektowano, skupiając się na zaletach modelu HXR-NX5E. To świetny wybór dla produkcji dokumentalnych, nagrań dla firm, filmów z wesel, materiałów szkoleniowych, telewizji internetowych, a nawet serwisów wiadomości.

Weteran branży filmowej i instruktor Den Lennie postanowił przetestować model HXR-NX3 w warunkach bojowych, podczas wyprawy do Stambułu, gdzie kamera NXCAM posłużyła mu do nakręcenia scen o różnej tematyce, od miejskiego życia po zachody słońca.
Den opowiada o swoich doświadczeniach:

— Korzystam z kamer Sony od ponad 20 lat. Firmę tę od zawsze wyróżniają ciągłe starania o uzyskanie matryc najwyższej jakości. Zazwyczaj korzystam z kamer o dużych wymiarach matrycy. Tym bardziej cieszy mniej jakość obrazu Full HD i matrycy CMOS 3x Exmor w modelu NX3: świetny kontrast, nasycenie kolorów i rozdzielczość. Firma Sony poświęciła sporo czasu, aby wycisnąć jak najwięcej z tej matrycy, i to widać — nawet w warunkach słabego oświetlenia, gdzie wszystkie kamery mają kłopoty z odwzorowaniem obrazu.

— Skoro mowa o oświetleniu, ten sprzęt ma kilka naprawdę przydatnych funkcji, znacznie ułatwiających rejestrowanie materiału. Korzystając z funkcji iAUTO i trybu wyboru scenerii, udało mi się uzyskać fantastyczne rezultaty. Chciałem nakręcić słońce zachodzące nad Cieśniną Bosfor. Zrobiłem zbliżenie, zazwyczaj w tym momencie zaczyna się chaotyczne przepalanie kolorów. Wystarczyło jednak zmienić tryb na wschód/zachód słońca, a kamera NX3 sama dokonała ustawień czułości ISO, migawki, ekspozycji balansu kolorów. W ogóle nie musisz się tym martwić: sprzęt wykona tę pracę za Ciebie.

Zdjęcie Sony HXR-NX3 + akumulator i ładowarka

Nowe możliwości, mniej sprzętu do noszenia

Zazwyczaj nie przepadam za zoomem cyfrowym. Tym niemniej NX3 pozwala osiągnąć czterdziestokrotne przybliżenie, a funkcja Clear Image Zoom sprawia, że uzyskasz właściwy kadr, nie tracąc cennych pikseli.
Den Lennie, filmowiec

Jasny, uniwersalny obiektyw Sony G z zoomem optycznym x20 również otrzymał od Dena pochwałę.

— Tak duży stopień przybliżenia w tak niewielkim sprzęcie to naprawdę cenna rzecz. Mogę szybko zmieniać ujęcia, od wąskich po szerokie i nie muszę zmieniać obiektywów. Ponadto mam pełną kontrolę nad bardzo ładną głębią ostrości. Funkcja SteadyShot zapewnia mi stabilną pracę podczas zdjęć na wodzie, gdy kamera wykonuje dużo niekontrolowanych ruchów. Zazwyczaj nie przepadam za zoomem cyfrowym. Tym niemniej NX3 pozwala osiągnąć czterdziestokrotne przybliżenie, a funkcja Clear Image Zoom sprawia, że uzyskasz właściwy kadr, nie tracąc cennych pikseli.

Trzystopniowe filtry szare, przyciski funkcji użytkownika i osobne pierścienie regulacji przybliżenia, przysłony i ostrości sprawiają, że kamera HXR-NX3 jest niezwykle praktycznym urządzeniem. Ponadto uwagę Dena przyciągnął duży dotykowy panel LCD 3,5 cala, oraz funkcje zdalnego sterowania w sieci Wi-Fi lub NFC. To także możliwość podglądu kadru na ekranie telefonu, co świetnie sprawdza się podczas pracy w terenie.

Podsumowanie zostawiamy Denowi, który porównuje HXR-NX3 z większymi, droższymi kamerami.

— Mam to szczęście, że pracuję również ze sprzętem takim jak kamera NEX-FS100E, która posiada wielkoformatową matrycę Super 35 mm. Najciekawszy w modelu NX3 jest jednak sposób, w jaki równomiernie filmuje ujęcie za ujęciem. Z wielką chęcią wykorzystam tę kamerę jako dodatkowy sprzęt podczas pracy nad poważnymi projektami. Profil kolorystyczny wygląda świetnie, jeśli porównać go z najlepszymi modelami kamer. Mogę zmieniać parametry mnóstwa szczegółów, a także korzystać z całej gamy przemyślanych funkcji. Naprawdę jestem pod wrażeniem.
Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj zakulisowy materiał Dena Lennie'ego, w którym znajdziesz mnóstwo porad na temat pracy i maksymalnego wykorzystania możliwości drzemiących w modelu HXR-NX3, np.:

• Najlepszy moment na kręcenie filmu
• Wschody i zachody słońca
• Wykorzystanie ruchu do stworzenia bardziej interesującego ujęcia
• Praca w przestrzeni publicznej podczas kręcenia scen z życia codziennego
• Kręcenie w scenerii wodnej

Zdjęcie Sony HXR-NX3 + akumulator i ładowarka

Kamera dostępna w ofercie sklepu z akumulatorem oraz ładowarką

Cena : 12900zł

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE