Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Sony - Supernowoczesne studia telewizyjne na uniwersytecie

Uniwersytet Birmingham City zaprezentował pięć nowych, profesjonalnych studiów telewizyjnych wyposażonych w urządzenia firmy Sony.

Supernowoczesne studia telewizyjne na uniwersytecie
 

Uniwersytet Birmingham City jest w trakcie rozbudowy wartej 120 mln GBP. Obejmuje ona przeniesienie kilku wydziałów uczelni znajdujących się w czterech lokalizacjach do jednego miejsca w centrum miasta — Parkside. W ramach przeprowadzki uniwersytet zezwolił na zbudowanie w Parkside pięciu wyspecjalizowanych studiów telewizyjnych, z których będą korzystać wydział sztuk scenicznych, wydział mediów i anglistyki, wydział technologii, inżynierii i ochrony środowiska oraz wydział sztuk pięknych i projektowania. 

Studia są już otwarte i zastąpiły poprzednie studio uniwersytetu, które od kilku lat wyposażone było w przestarzały sprzęt. Różnica między poprzednim studiem a nowymi studiami jest zadziwiająca. Wszystkie pięć studiów mieści się w bardzo nowoczesnym budynku. Każde z nich wyposażone jest w najnowsze technologie, odpowiadające najlepszym studiom komercyjnym poza środowiskiem uniwersytetu.

Standardowe wyposażenie

 

Uniwersytet zdecydował się wyposażyć studia w standardowe urządzenia firmy Sony, aby zapewnić rozwiązania, które wystarczą na wiele lat oraz by studenci mogli pracować w warunkach odpowiadających profesjonalnym studiom. 

Uniwersytet zakupił od firmy Sony 12 kamer studyjnych HXC-D70 z przetwornikiem Exmor CMOS 2/3 cala, 12 monitorów OLED TRIMASTER EL PVM-2541, 3 miksery (MVS-6530, MVS-6520 i MVS-3000), 16 zestawów mikrofonów bezprzewodowych (UWP-X7s i UWP-X8s) oraz monitory z funkcją Multi-View (ekrany LED KDL-55HX75). Aby umożliwić prostą obsługę zdalną, do kamer dołączono moduły sterujące oraz panele zdalnego sterowania RCP-1000.

Popularny wybór

 

Phil Thickett, kierownik katedry mediów na uniwersytecie Birmingham City, powiedział, że decyzja o zainwestowaniu w pięć profesjonalnych studiów została podjęta w wyniku niezwykłego wzrostu zapotrzebowania na kursy związane z mediami. 

— To bardzo popularna uczelnia - w tym roku wpłynęło 1500 podań na 200 dostępnych miejsc, więc zdawaliśmy sobie sprawę, jak duże jest zapotrzebowanie — stwierdził Thickett. — Istnieje ogromna przepaść między tym, co mieliśmy, a tym, co mamy do dyspozycji w tej chwili. Przedtem dysponowaliśmy jednym studiem telewizyjnym, które nie było zbyt dobrze wyposażone. Teraz mamy trzy studia obsługiwane przez wiele kamer, włącznie ze studiem o powierzchni około 230 metrów kwadratowych oraz dużą przestrzenią zajmowaną przez ekran green-screen.

Integracja systemów

 

Zgodnie z postanowieniem, by studia jak najbardziej przypominały profesjonalne środowisko, do przeprowadzenia instalacji uniwersytet zatrudnił firmę CVP. — Zdecydowaliśmy się na urządzenia firmy Sony i usługi firmy CVP, ponieważ chcieliśmy osiągnąć taki sam efekt, jak w profesjonalnym środowisku — powiedział Phil Thickett. 

— Musimy przygotować studentów do pracy w branży i wyposażyć ich w umiejętności umożliwiające zatrudnienie. Firma Sony ma wspaniałą reputację i jest wiodącym na rynku producentem. Stworzyliśmy naprawdę profesjonalne studia, a dowodzi tego fakt, że wyposażyliśmy je w urządzenia firmy Sony — dodał. — Podczas badania rynku dokładnie przeanalizowaliśmy oferty innych producentów. Kamery studyjne firmy Sony znalazły się na początku naszej listy ze względu na fakt, że są powszechnie używane w branży emisyjnej. Oferując dostęp do tych kamer naszym studentom i umożliwiając im pracę w środowisku możliwie najbardziej przypominającym prawdziwe studio emisyjne, zapewniamy im praktyczne doświadczenie potrzebne w zawodzie. 

Philip Hatch, kierownik ds. integracji systemów w firmie CVP, dodał: — Nieustannie konsultowaliśmy się z przedstawicielami uniwersytetu Birmingham City, aby zapewnić im sprzęt możliwie najlepszej jakości. W wyniku tych działań powstał obiekt na poziomie profesjonalnym i jednocześnie jedno z najlepszych studiów do celów edukacyjnych w Wielkiej Brytanii. Wybór urządzeń firmy Sony do unowocześnienia studia uniwersyteckiego podkreśla wiodącą pozycję rozwiązań technologicznych firmy Sony w procesie produkcji.

Ujednolicony system pracy

— Wybór urządzeń firmy Sony do unowocześnienia studia uniwersyteckiego podkreśla wiodącą pozycję rozwiązań technologicznych firmy Sony w procesie produkcji — powiedział Philip Hatch, kierownik ds. integracji systemów w firmie CVP

Philip Hatch, kierownik ds. integracji systemów w firmie CVP

Każde z nowych studiów uniwersytetu jest wyposażone w podobne urządzenia. Phil Thickett wyjaśnił: — Chcieliśmy zapewnić studentom podobny system pracy w każdym studiu, tak by mogli z łatwością się po nich przemieszczać i by nie musieli za każdym razem uczyć się obsługi nowych urządzeń. Gdy student nauczy się korzystać z jednego studia, będzie umiał korzystać ze wszystkich. Studia wyposażone są w trochę odmienne miksery wizyjne. Jednak wszystkie urządzenia bazują na tej samej technologii i takim samym systemie pracy i tak naprawdę różnią się tylko rozmiarem.

Wykorzystywanie do celów komercyjnych

 

Po zbudowaniu kilku studiów odpowiadających jakościowo typowym studiom komercyjnym, uniwersytet Birmingham City planuje pójść na całość i wykorzystywać te studia do celów komercyjnych. — Etap komercyjny pracy studiów rozpoczyna się powoli, ale zainteresowanie wykazali już twórcy niezależni zarówno z regionu, jak i z całego kraju — powiedział Phil Thickett. —

 

Zarabianie pieniędzy nie jest głównym celem wynajmowania studiów do celów komercyjnych — dodał. — Te pieniądze nie są nam potrzebne, ponieważ budowa studiów została już opłacona. Jednak studenci korzystają z nich tylko przez 20 tygodni w roku, więc rozsądnym pomysłem jest wypełnienie pozostałego czasu. W tej sytuacji studenci mają okazję pracować między innymi jako asystenci lub młodsi operatorzy kamer i w ten sposób nawiązać kontakty w branży. Ponadto w centralnej części kraju nie mieszczą się w tej chwili żadne studia, więc udostępniając nasze studia osobom z branży, zapewniamy jej rozwój w regionie

 

Źródło: sony.pl

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE