Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Praca nocą z Sony a7S - testowany przez HDVideoPro Magazine

 

Aparat dostępny w naszym sklepie.


Testuję możliwości bezlusterkowca Sony a7S. Aparat posiada niespotykany dotąd zakres dynamiczny oraz szeroki zakres czułości ISO pozwalający na osiągnięcie wyraźnych obrazów.

Sony A7S - ISO 102, 400

Używając obiektywu pełnoklatkowego Zeiss Sonnar T* FE 55mm F1.8 ZA Full-frame E-mount Prime Lens zrobiłem zdjęcie panoramiczne głównej dzielnicy Los Angeles - Downtown.  W f/1.8 z ISO 1250 obraz był idealnie naświetlony, jednak przy zwiększeniu ISO obraz nie nadawał się do użytku nie ze względu na szumy, ale na rozmycie spowodowane przez sodowe latarnie uliczne. Jest także ujęcie wykorzystujące profil obrazu S-Log, krzywa gamma, której celem jest uchwycenia całego zakresu dynamiki przetwornika, pozwalająca dokonywać korekcji kolorów.

 

Sony a7S - Praca nocą z HDVideoPro Magazine na Vimeo.

Informacje uzyskane dzięki temu doświadczeniu:

-  Karta Class 10 SDXC jest potrzebna, by uchwycić ujęcia  XAVC S. Karta Class 10 SDHC nie pracuje z tym formatem. Pliki w nagraniu wideo są w AVCHD 1920x1080.

- Korzystając z S-Log, podstawowe ISO wynosi 3200, więc podczas rejestrowania wideo w ciągu dnia potrzebny będzie porządny filtr ND. 

W ujęciu poniżej przedstawiona jest niesamowity zakres dynamiczny a7S – obraz został naświetlony, aby zachować wszystkie wycieniowane szczegóły.

Używając Photoshopa rozjaśniony został obraz, by sprawdzić czy jakieś elementy występowały w czarnym odcieniu.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE