Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Poznaj możliwości kamery Panasonic AJ-PX270

 

 

Zdjęcie Panasonic AJ-PX270

Kamera dostępna w ofercie sklepu

Cena: 24800zł

 

Kodeki AVC ULTRA
AJ-PX270 posiada natywną obsługę kodeków AVC-ULTRA, pozwalających zapisywać filmy w małej oraz dużej prędkości transmisji. Dodatkowo, tryb AVC-LongG25 umożliwia czterokrotnie dłuższe nagrania (w porównaniu do AVC-Intra100) przy 10-bitowym próbkowaniu 4:2:2 w rozdzielczości FullHD. Nagrywanie obrazu w standardowej rozdzielczości obsługują kodeki DV, DVCPRO, DVCPRO50. Rozdzielczość HD obsługiwana jest natomiast przez DVCPRO HD, AVC-Intra 50, AVC-Intra 100, AVC-LongG6, G12, G25 oraz G50. Bezstratny kodek AVC-Intra 200 gwarantuje najwyższą możliwą jakość nagrań, idealną do dalszej obróbki.

Matryca 3MOS i stabilizowany obiektyw z 22-krotnym zoomem
Urządzenie posiada czułą matrycę 3MOS o przekątnej 1/3 cala i rozdzielczości 2.2 mln pikseli. Pozwala ona zapisywać materiały w jakości Full HD (1920x1080) nawet w warunkach ubogiego oświetlenia, bez konieczności stosowania dodatkowych lamp. Zastosowany kompaktowy obiektyw dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych, 28-616mm w przeliczeniu na format 35mm pozwoli na uwiecznienie szerokiego spektrum tematów, zarówno szerokokątnych ujęć, jak też zbliżeń na obiekty znajdujące się w znacznej odległości od filmującego. 22-krotny zoom optyczny pozwala na pełną swobodę działań, a stabilizacja obrazu eliminuje konieczność używania statywu w większości przypadków. Obsługa optyki staje się niezwykle łatwa i komfortowa dzięki trzem pierścieniom, pozwalającym na kontrolę powiększenia, ostrości oraz przysłony.

Możliwość pracy w sieciach bezprzewodowych
AJ-PX270 pozwala na łączenie się z sieciami przewodowymi, oraz bezprzewodowymi LAN, po zastosowaniu opcjonalnego adaptera bezprzewodowego (AG-WM30). Dodatkowo, w przyszłości planowane jest wprowadzenie obsługi sieci 3G/4G/LTE. Dzięki wielu funkcjom sieciowym opracowanym przez firmę Panasonic, możliwe jest zdalne wyświetlanie danych pośrednich, podgląd oraz modyfikacja metadanych lub transmisja na żywo. W zależności od prędkości sieci do której przyłączony został sprzęt, sygnał wysyłany może być nawet w najwyższej jakości, co pozwala skrócić czas przesyłu danych na nośniki zewnętrzne.

Obsługa kart microP2
Podwójne gniazdo kart microP2 znacząco zmniejsza koszty eksploatacji. Format microP2, charakteryzuje się dużą niezawodnością - użytkownik ma pewność, że jego dane będą odpowiednio zabezpieczone. Tryb automatycznej zmiany karty pozwala nieprzerwanie kontynuować zapis w przypadku zapełnienia się pierwszego z nośników. Jest to cecha szczególnie pożądana podczas tworzenia długich nagrań w wysokiej jakości. Możliwość zapisu równoległego dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych, tworząc w locie kopię zapasową. Oprócz kart microP2, w gniazdach można stosować (poprzez adapter) standardowe karty SD - gdy szybkość transmisji nie przekracza 50mb/s, lub skorzystać z dodatkowego gniazda na karty P2.

Profesjonalne złącza
Kamera posiada wiele złącz Audio-Video używanych w profesjonalnych zastosowaniach, między innymi wyjście SD/HD/3G-SDI, HDMI, wyjście/wejście GEN Lock oraz kodu czasowego. 3-stykowe wejście audio XLR zostało umieszczone z przodu, w pobliżu mikrofonu, pozwalając na łatwe podłączenie zewnętrznego akcesorium do nagrywania dźwięku. Dodatkowe złącze w tylnej części modelu AJ-PX270 umożliwia wygodny odsłuch zarejestrowanego dźwięku.

Duże możliwości w kompaktowej obudowie
Korpus kamery został starannie zaprojektowany w celu osiągnięcia jak najwyższej ergonomii użytkowania. Wszystkie elementy obudowy zostały umieszczone tak, aby praca ze sprzętem odbywała się szybko i intuicyjnie. Zarówno przyciski, wejścia/wyjścia jak i pierścienie i uchwyty pozwalają szybko przyzwyczaić się do obsługi AJ-PX270, bez konieczności uczenia się na pamięć rozmieszczenia poszczególnych elementów. Po niedługim czasie użytkowania, obsługa odbywać się może bez odrywania oka od wizjera. Łącząc to z niewielką wagą, użytkownik otrzymuje sprzęt profesjonalny i wygodny, nawet podczas wielogodzinnej pracy.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE