Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Podsumowanie – XI edycji Beiks Roadshow

Podsumowanie – XI edycji Beiks Roadshow

Kolejna edycja Beiks Roadshow zakończyła się w zeszły tygodniu, czas na krótkie podsumowanie.

W pierwszej kolejności chcielibyśmy podziękować przybyłym gościom - było nam niezmiernie miło, że zechcieli Państwo aktywnie wziąć udział w naszej imprezie. Przyjemnością było gościć Państwa, dziękujemy za ciepłe słowa pod adresem naszym oraz prelegentów. Bez Państwa aktywnego udziału realizacja BEiKS Roadshow 2016 nie byłaby możliwa.

Tegoroczny cykl spotkań pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi trendami i innowacjami technicznymi w branży filmowej oraz foto. Uczestnicy spotkań mieli okazję obejrzeć osobiście sprzęt fotograficzny i filmowy oraz zadać pytania na interesujące ich tematy specjalistom z firm Sony, Canon, Blackmagic, Newtek, Roland, oraz pracownikom firmy BEiKS.

Każdy z odwiedzający mógł bez problemu testować i zobaczyć najnowsze kamery video przeznaczone dla filmowców pracujących na potrzeby telewizji, jak i te dostępne na każdą kieszeń, znanych i uznanych firm, takich jak Blackmagic, Canon,  JVC, Panasonic i Sony. Ofertę dopełniały aparaty fotograficzne firm Canon, Panasonic i Sony. Te oraz inne modele, wraz z różnymi akcesoriami, umieszczonymi na statywach firmy Libec, Manfrotto i Miller można było testować na specjalnie do tego przygotowanych salach, w każdym mieście na trasie roadshow.Ciekawostką był system ALLEX firmy Libec – połączenie statywu, głowicy kamerowej i slajdera w jednym, wszechstronnym zestawie. Stabilny uchwyt i pewność filmowania zapewnią systemy stabilizacyjne typu steadycam firmy Stabi. Warto tu przy okazji wspomnieć, że w stałej ofercie firmy BEiKS znajdują się tzw. platformy latające firmy DJI, np. Phantom czy Ronin.

W parze z kamerami i aparatami można było testować rekordery dyskowe, zwiększające znacznie możliwości rejestracji nagrywanego materiału. W stałej ofercie firmy BEiKS znajdują się rekordery Ninja, Shogun i Assassin firmy Atomos, której BEiKS jest oficjalnym przedstawicielem na Polskę, oraz Odyssey 7Q firmy Convergent Design.

Kolejną ciekawostką była oferta polskiej firmy ProZoom. Specjalizująca się w produkcji torów do jazdy kamerowej i slajderów do zdjęć poklatkowych (time lapse). System Long Boa pozwala na rozłożenie gumowego (!) toru i realizację zdjęć w dowolnym miejscu w bardzo krótkim czasie.

Podczas każdego Roadshow firma BEiKS pokazuje wszystko, co jest niezbędne w produkcji filmowej. Każdy filmowiec niewątpliwie potrzebuje dobrego oświetlenia. Dlatego szczególnie zapraszamy do zapoznania się z ofertą lekkich, energooszczędnych lamp LED firmy Akurat, lidera na polskim rynku. Jej najnowsze lampy, S4 i S8, to studyjne panele LEDowe, dające mocne, najwyższej jakości światło o pełnym widmie i wysokim współczynniku CRI.

Jednym z kluczowych punktów programu jest, jak zawsze, prezentacja praktycznych możliwości znanego oprogramowania do edycji nieliniowej EDIUS firmy Grass Valley w kolejnej, ulepszonej wersji 8. Ten system do montażu nieliniowego oraz konwertery i karty firmy Grass Valley od lat cieszą się popularnością wśród  montażystów w Polsce.

W części edukacyjno-szkoleniowej prezentowaliśmy bardzo ciekawe wykłady prowadzone przez przedstawicieli firmy Canon, Sony i Lexar oraz  Marcina Zwolskiego, trenera i konsultanta,  specjalizującego się w montażu telewizyjnym i korekcji barwnej. Wśród dotychczas zrealizowanych przez niego projektów znajdują się spoty autopromocyjne, zwiastuny filmowe, filmy korporacyjne, seriale, dokumenty i programy telewizyjne. Na liście firm, które mu zaufały są m.in. Nikon Polska, ITI Neovision, NC+, CNBC Europe, Grupa TVN. Marcin Zwolski to praktyk, który uczy tego, czym od kilkunastu lat zajmuje się na co dzień.

  

Część filmową warsztatów prowadził Michał Smagor, właściciel MS Video Studio, doświadczony praktyk (filmuje śluby ponad 20 lat) oraz Andrzej Fryda. Wprowadzili oni nas w arkana filmu i fotografii ślubnej.

 

Mogliśmy się dowiedzieć jak wykorzystać zalety obiektywów stałoogniskowych w stosunku do zoomów, których używamy. Zastosowanie najlepszych ustawień przedstawiono na podstawie przykładów w krótkiej prezentacji video.

Warsztaty były skierowane do osób i firm zajmujących się na co dzień realizacją reportaży i krótkich form filmowych oraz osób zajmujących się zawodowo fotografią, które zamierzają rozszerzyć swoją ofertę o reportaż filmowy przy wykorzystaniu lustrzanek cyfrowych i kamer super35mm.

 Mamy nadzieję, że zdobyta podczas warsztatów wiedza i doświadczenie okażą się cenne i pożyteczne, a Państwa liczny udział w naszych spotkaniach będzie początkiem udanej i owocnej współpracy z firmą BEiKS.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE