Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Olympus OM-D E-M1 - Aktualizacja oprogramowania firmware Version 3.0

 Aktualizacja oprogramowania firmware Version 3.0

1) Obsługiwane jest śledzenie autofokusa podczas wykonywania zdjęć seryjnych C-AF w trybie zdjęć seryjnych H.

Poprzednio możliwe było wykonywanie zdjęć seryjnych w trybie L z częstotliwością 6,5 klatki na sekundę, obecnie maksymalna liczba klatek na sekundę w trybie zdjęć seryjnych H wynosi 9.

*Zalecamy ustawienie C-AF Lock jako standard podczas używania C-AF.

2) Obsługiwany jest program OI.Share w wersji 2.5.

Możliwy podgląd na ekranie Live View podczas nagrywania filmów.

Podczas aktualizacji firmware'u w wersji 1.0/1.1/1.3/1.4 do wersji 3.0 resetowane są wszystkie ustawienia aparatu oprócz ustawienia funkcji AF.

 

 

Zdjęcie Aparat Olympus E-M1 (body) srebrny

Aparat dostępny w ofercie sklepu

Cena: 5890zł

E-M1 (body) srebrny-  zawiera baterię i ładowarkę

Aparat z serii Olympus OM-D wyposażony został w szereg zaawansowanych technologii, pozwalających uzyskać obraz o jakości często przewyższającej zdjęcia z typowych lustrzanek DSLR. Jest to pierwszy na świecie aparat z podwójnym układem AF, który sprawia, że pewność wykonania ostrego zdjęcia jest niemal stuprocentowa. Ulepszona matryca, niezwykle szybki procesor TruePic VII oraz łączność Wi-Fi to tylko niektóre rozwiązania wykorzystane w tej konstrukcji.

 

Matryca zastosowana w modelu E-M1, to ulepszony sensor Live MOS o rozdzielczości 16 megapikseli. Pozwala on na rejestrowanie obrazów o maksymalnej rozdzielczości 4608x3456 pikseli. Przed czujnikiem umieszczony został dodatkowo filtr, który dzięki ultradźwiękom oczyszcza matrycę z kurzu, sprawiając, że obraz zawsze będzie krystalicznie czysty, bez względu na częstotliwość wymieniania obiektywów.

Nowatorskim rozwiązaniem okazało się wprowadzenie układu DUAL FAST AF. Dzięki niemu, przy ustawianiu ostrości, autofocus bazuje zarówno na detekcji fazy, jak i kontrastu. E-M1 to pierwszy na świecie aparat oferujący taką możliwość. Ostrość ustawiana zostaje niezwykle szybko, z dokładnością przewyższającą większość lustrzanek cyfrowych.

Do korpusu aparatu można podłączyć szeroką gamę obiektywów z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie. Użytkownicy systemu Olympus 4/3 również będą mieli możliwość korzystania ze swojej optyki, dzięki możliwości użycia dedykowanego adaptera, nie wpływającego na jakość obrazu. Mowa o adapterze MMF-3 umożliwiającym podłączenie obiektywu 4/3 do mocowania Mikro 4/3. Sprawia to, że posiadając flagowy korpus systemu OM-D,użytkownik do dyspozycji ma ponad 60 obiektywów wysokiej jakości.

Szybki procesor obrazu TruePic VII pozwala na zapisywanie zdjęć z maksymalną prędkością 10 klatek na sekundę. Jest to niezwykle ważny parametr dla osób pragnących uchwycić odpowiedni moment na obrazie, na przykład podczas imprez sportowych. Procesor potrafi wykryć typ podłączonego obiektywu, aby ustawić odpowiednie parametry pozwalające osiągnąć jak najwyższą jakość obrazu, pozbawionego aberracji chromatycznych oraz innych niekorzystnych efektów.

Użytkownik może wybrać czułość z zakresu 200- 25600 ISO, co pozwala fotografować nawet w warunkach bardzo ubogiego oświetlenia. Łącząc to z 5-osiową stabilizacją obrazu, zdjęcia pozostaną nieporuszone nawet w skrajnych sytuacjach. Podczas korzystania z teleobiektywów, nie będzie konieczności używania statywu, co dodatkowo zmniejsza bagaż i stanowi duży atut w czasie długich, pieszych wycieczek.

Olympus E-M1 rejestruje filmy w rozdzielczości FullHD (1920x1080) z dźwiękiem stereofonicznym. Popularne rozszerzenia MOV oraz AVI pozwolą na oglądanie materiałów bezpośrednio po skopiowaniu ich na urządzenie, bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania konwertującego.

Podgląd sceny umożliwia elektroniczny wizjer o szerokim polu widzenia i wysokiej rozdzielczości, lub dotykowy wyświetlacz OLED (1.037.000 punktów), pozwalający na szybką ocenę stworzonych ujęć.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE