Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Olympus OM-D EM-10 MK II - wkrótce w sprzedaży

Olympus wprowadza 5-osiową stabilizację do kolejnych modeli aparatów - Olympus zaprezentował kolejny, piąty model ze swojej wielokrotnie nagradzanej serii OM-D. Nowy aparat E-M10 Mark II przeznaczony jest dla fotoamatorów z aspiracjami, którzy oprócz przyciągającego wzrok designu, oczekują od aparatu gotowości do spontanicznych sesji zdjęciowych. Zaprojektowany w klasycznym stylu, z atrakcyjnymi pokrętłami i przełącznikami, E-M10 Mark II łączy w sobie metalowy korpus z zaawansowaną technologią, odziedziczoną po większych braciach – modelach E-M1 i E-M5. Dzięki 5-osiowej stabilizacji obrazu umieszczonej w korpusie daje on możliwość uzyskania ostrych do ostatniego detalu ujęć, zarówno w czasie sesji w ruchu, jak i w słabszych warunkach oświetleniowych. Oprócz dużego, szybkiego Wizjera Elektronicznego OLED o wysokiej rozdzielczości, do dyspozycji dostajemy także 3-calowy, uchylny ekran dotykowy oraz dodatkowe funkcjonalności: filmy poklatkowe 4K, ułatwione publikowanie zdjęć w sieci, a także zdalną kontrolę aparatu poprzez Wi-Fi i zainstalowane na smartfonie oprogramowane OI.Share. Lekki, kompaktowy OM-D E-M10 Mark II współpracuje z ponad 40 obiektywami systemu Mikro Cztery Trzecie oraz szerokim wyborem akcesoriów systemowych.

Design, który zachwyca.
E-M10 Mark II oferuje pełną moc odwzorowania obrazu klasy OM-D zamkniętą w kompaktowej, lekkiej i stylowej obudowie. Dzięki temu nie tylko możemy zabierać go wszędzie ze sobą, ale także, w każdej sytuacji, możemy liczyć na zdjęcia i filmy najwyższej jakości. Przy zdjęciach z wykorzystaniem teleobiektywów do dyspozycji mamy opcjonalny grip, który zapewni dodatkową stabilizację.

Najnowszy OM-D nie został jednak zaprojektowany wyłącznie z myślą o mobilności. Równie dużą wagę przyłożono do tego, jak aparat się prezentuje. Niezależnie od tego, z której strony na niego patrzymy, wzrok natychmiast przykuwają stylowe pokrętła z połyskującymi, frezowanymi powierzchniami. Ich rozmieszczenie na górnej, prawej części korpusu oraz większe wymiary sprawiają, że obsługa aparatu jest dużo wygodniejsza. Zaprojektowany w stylu retro wyłącznik, centralnie umieszczony wizjer, solidna metalowa obudowa – wszystkie te dopracowane elementy sprawiają, że każdy, kto trzyma w ręku E-M-10 Mark II, czuje się i wygląda jak prawdziwy pasjonat fotografii.

5-osiowa stabilizacja obrazu (IS)
Dobry design to nie wszystko, ważne są również odpowiednie możliwości. Za atrakcyjnym wyglądem E-M10 Mark II idzie niezwykła jakość odwzorowania obrazu, jakiej można spodziewać się po aparatach Olympus z wyższej półki. Szczególnie widać to w przypadku zdjęć wykonywanych w ruchu lub przy słabszym oświetleniu. To właśnie w takich warunkach można w pełni docenić skuteczność 5-osiowej stabilizacji obrazu Olympusa. Eliminuje ona rozmycia spowodowane drżeniem rąk praktycznie w każdej sytuacji - od ruchów na boki przy zdjęciach makro, przez drgania aparatu przy fotografowaniu z teleobiektywem, po niezamierzone obroty w trakcie ujęć w nocy. 5-osiowa stabilizacja pracuje niezależnie od wykorzystywanego obiektywu, a jej skuteczność kompensacji odpowiada aż 4 krokom prędkości migawki**. Dzięki temu nawet filmy kręcone aparatem trzymanym w jednej ręce pozbawione są rozmyć

Elektroniczny Wizjer (EVF) o wysokiej rozdzielczości
E-M10 Mark II posiada duży, szybki wizjer OLED o rozdzielczości 2,360 K punktów, który pokrywa 100% powierzchni kadru. Jest to niezwykle przydatne przy kadrowaniu ujęć i ocenie warunków oświetleniowych w bardziej wymagających okolicznościach. EVF pokazuje w czasie rzeczywistym pełny zakres ustawień oraz dodatkowe efekty, dając całkowitą kontrolę nad wprowadzanymi zmianami. Można na bieżąco obserwować modyfikacje wprowadzane przy pomocy trybów Kreator Kolorów, Światła i cienie, a także kreatywne efekty zastosowania jednego z 14 Filtrów Artystycznych i 9 Efektów Artystycznych.

Dotykowy, odchylany ekran LCD
Szybkie i łatwe ustawienie ostrości, ujęcia pod niecodziennymi kątami czy też zwyczajne przeglądanie zdjęć i publikowanie ich w sieci za pomocą podłączonego przez Wi-Fi smartfona – wszystko to można zrobić dzięki dużemu, 3-calowemu, uchylnemu ekranowi LCD. Wyposażony on został w funkcję „pad control”, która pozwala wybrać na ekranie punkt ustawienia ostrości w trakcie obserwacji sceny przez elektroniczny wizjer. Ekran został dodatkowo pokryty powłoką chroniącą przed pozostawianiem śladów palców, dzięki czemu tłuste plamy nie zepsują wyglądy aparatu i nie będą przeszkadzały w przeglądaniu zdjęć na ekranie.

Obiektywy, akcesoria, dodatki
Aby zaspokoić kreatywne ambicje właścicieli OM-D, Olympus oferuje coraz większą gamę dodatków, akcesoriów oraz ponad 40 najwyższej jakości obiektywów Mikro Cztery Trzecie, zarówno klasy podstawowej, jak i profesjonalnej.

Tak jak w przypadku wszystkich nowych aparatów Olympus, standardowa gwarancja na OM-D E-M10 Mark II może zostać rozszerzona o dodatkowe 6 miesięcy w kraju zakupu po rejestracji na platformie MyOlympus.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE