Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Od PMW-EX1R do PMW-200 - Specjalna Cena!!

Jak model PMW-200 skorzystał na sukcesie kamkorderów PMW-EX1 i PMW-EX1R 

Od PMW-EX1R do PMW-200

Historia profesjonalnego kamkordera XDCAM PMW-200 nie zaczęła się od wprowadzenia go na rynek w sierpniu 2012 roku, ale dużo wcześniej, latem 2007 roku, gdy na rynek wchodził model PMW-EX1. Żaden inny kamkorder nie wywołał tak wielu dyskusji na forach internetowych, podczas pokazów i spotkań biznesowych. Operatorzy kamer rozmawiali o funkcjach, nadawcy o płynnej organizacji pracy; udostępniali materiały wideo, omawiali najlepsze sposoby tworzenia wspaniałych obrazów, a firma Sony słuchała i gromadziła opinie.

 

Najpierw model PMW-EX1 został przekształcony w PMW-EX1R, który oferował dodatkowy zapis w rozdzielczości SD. Prezentowany obecnie kamkorder PMW-200 jest wynikiem współpracy użytkowników na całym świecie, oficjalnych dystrybutorów i japońskich projektantów, z których wszyscy są tak samo entuzjastycznie nastawieni do produktów XDCAM. Model PMW-200 łączy w sobie inspiracje użytkowników i technologię Sony. Przez pięć lat firma Sony obserwowała produkt w działaniu i gromadziła opinie klientów, aby poprawić jego konstrukcję i zestaw funkcji.


Teraz mamy przyjemność zaprezentować korzyści, jakie zapewnia PMW-200, a także wyjaśnić główne różnice między modelami PMW-200 i PMW-EX1R.

 Wyższa czułość przetwornika
 Porównanie kamkorderów
Bardziej zaawansowane 3-układowe przetworniki Exmor CMOS 1/2 cala zapewniają doskonałą charakterystykę czułości i głębi ostrości. Kamkorder PMW-200 jest wyposażony w ten sam typ i liczbę przetworników co PMW-EX1R, ale korzysta z technologii nowszej generacji. Czułość PMW-200 wynosi F11 przy 2000 luksów, stosunek sygnału do szumu równy 56 dB, natomiast PMW-EX1R ma czułość F10 przy 2000 luksów, stosunek sygnału do szumu równy 54 dB. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Niższe koszty związane z dodatkowym oświetleniem, brak potrzeby korekcji podczas postprodukcji. Wyższa jakość obrazu.
 Lepsza organizacja pracy

PMW-EX1R

Porównanie kamkorderów
PMW-200 oferuje nie tylko zapis z podpróbkowaniem koloru 420 i przepływnością 35 Mb/s w formacie MP4, podobnie jak kamkorder PMW-EX1R, ale także zapis z podpróbkowaniem koloru 422 i przepływnością 50 Mb/s w formacie MXF. Nagrania w rozdzielczości standardowej mogą być zapisywane w plikach .AVI i .MXF. Zapis plików MXF na kartach pamięci SxS sformatowanych w systemie UDF jest zgodny z organizacją pracy dla materiałów przeznaczonych do emisji, ustaloną dla linii produktów Professional Disc XDCAM.* Zapis w rozdzielczości Full HD z podpróbkowaniem koloru 422 przy wysokiej przepływności (50 Mb/s) zapewnia lepszą gradację kolorów, płynny kontrast, więcej informacji i więcej szczegółów. Wszystkie pliki MXF mogą być kopiowane bezpośrednio do folderu Clip dysku XDCAM Professional Disc przy pomocy napędu dyskowego PDW-U1 lub PDW-U2 bez transkodowania. To zapewnia szybsze, ekonomiczne i proste rozwiązanie do archiwizacji. 

* Kamkorder PMW-200 nie generuje sygnału proxy. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Szybkie przygotowanie materiału do emisji. Wyższa jakość obrazu z lepszym kontrastem. Większe możliwości korekcji kolorów i większa liczba szczegółów ułatwiają postprodukcję. Mniej czasochłonna i tańsza postprodukcja. Uproszczona organizacja pracy. Szybsze, ekonomiczne i proste rozwiązanie do archiwizacji.

 Większa funkcjonalność
 

Porównanie kamkorderów
Dzięki bezpośredniemu dostępowi do miniatur PMW-200 nie musi uruchamiać się ponownie, aby przejść z trybu kamery do trybu nośnika, tak jak ma to miejsce w przypadku kamkordera PMW-EX1R. Aby włączyć funkcję szybkiego uruchamiania, wystarczy jednocześnie przytrzymać przycisk REC i nacisnąć przycisk zasilania. Pozwoli to jeszcze bardziej skrócić czas uruchamiania i od razu rozpocząć nagrywanie. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
‎Łatwiejsze rejestrowanie ważnych momentów. Większa elastyczność podczas filmowania: szybkie przełączanie między odtwarzaniem i zapisem zapewnia oszczędność czasu. 

Mniejsze obciążenie pracą związaną z zarządzaniem plikami

Porównanie kamkorderów
Po włączeniu funkcji zapisu ciągłego (podobnie jak w modelu PMW-500) wiele klipów można zapisać jako jeden klip. W przypadku klientów, którzy muszą przetwarzać wiele plików, może to znacząco zmniejszyć obciążenie pracą związane z zarządzaniem plikami. W tym trybie kamkorder może dodawać klipy wideo do bieżącego klipu, a nie tworzyć nowego pliku. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Wygodna organizacja pracy. Krótszy czas edycji. Łatwe i szybsze przesyłanie do systemu edycji.

  Lepsza jakość dźwięku

 Porównanie kamkorderów
Jednym z udoskonaleń, jakie kamkorder PMW-200 oferuje w zakresie dźwięku, jest możliwość jednoczesnego zapisu do 4 kanałów 24-bitowego dźwięku LPCM (w porównaniu z 2 kanałami 16-bitowego dźwięku LPCM przy przepływności 35 Mb/s w przypadku kamkordera PMW-EX1R). PMW-200 jest także wyposażony w jeden wewnętrzny mikrofon stereofoniczny z dwoma oddzielnymi kanałami (Int-L, Int-R) i 2 wejścia XLR. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Łatwe miksowanie w postprodukcji i zmniejszenie kosztów związanych z równoważeniem dźwięku. 

Obniżenie kosztu zdalnego sterowania

Porównanie kamkorderów
Po dołączeniu opcjonalnego adaptera CBK-WA01 kamkorderem PMW-200 można sterować zdalnie przez sieć Wi-Fi przy pomocy urządzeń przenośnych, takich jak Apple iPad lub urządzenia z systemem Android. Umożliwia to aktywację trybu automatycznego, a także dostosowanie wielu ustawień manualnych. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Brak potrzeby używania dodatkowego, specjalnego pilota (RMB lub RCP) i specjalnych kabli. Brak potrzeby uczestniczenia w dodatkowych szkoleniach, aby móc sterować zdalnie przy pomocy urządzeń przenośnych. Ułatwia filmowanie w trudno dostępnych miejscach.

  Lepiej dostosowany do filmowania w trybie wielokamerowym

 Porównanie kamkorderów
Kamkorder PMW-200 jest wyposażony w kilka dodatkowych wejść i wyjść, w tym wejście/wyjście kodu czasowego (BNC, z możliwością przełączania) oraz wejście Genlock/wyjście kompozytowego sygnału wideo (BNC, z możliwością przełączania). Wyjścia HDMI i SDI są dostępne w tym samym czasie, umożliwiając jednocześnie łatwe połączenie z monitorami i przełącznikami. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Dzięki wejściu Genlock i wejściu/wyjściu kodu czasowego kamkorder jest ekonomiczną alternatywą dla innych kamer przeznaczonych do filmowania w trybie wielokamerowym. Obniżenie kosztu systemów wielokamerowych. 

Większy zakres dynamiczny

Porównanie kamkorderów
Ustawienia profili obrazu w kamkorderze PMW-200 mają taką samą strukturę jak w kamkorderze PMW-EX1R, jednak poprawiono funkcje. Menu profili obrazu zawiera nie tylko krzywą Cine Gamma, ale także cztery krzywe Hyper Gamma. Dzięki dodaniu tego typu krzywej zakres dynamiczny kamkordera PMW-200 jest o wiele większy niż w przypadku modelu PMW-EX1R. Krzywe Hyper Gamma pozwalają kontrolować kontrast sceny, a w konsekwencji wartość korekcji podświetlenia. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Doskonała spójność z innymi kamkorderami (
PMW-500PDW-F800PDW-700). Łatwość filmowania z użyciem różnych kamkorderów. Szybszy proces korekcji kolorów w postprodukcji.

 Łatwiejsza i szybsza korekcja kolorów w postprodukcji
 

Porównanie kamkorderów
Ustawienia profili obrazu w kamkorderze PMW-200 mają taką samą strukturę jak w PMW-EX1R, jednak poprawiono funkcje. Kamkorder PMW-200 nie tylko zapewnia korekcję kolorów w trybie Matrix (zmiana jednego koloru), ale także w trybie Multi Matrix (zmiana 16 różnych kolorów). 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Skrócenie czasu przeznaczonego na korekcję kolorów i zmniejszenie kosztu postprodukcji. 

Lepsza organizacja i skrócenie czasu planowania produkcji

Porównanie kamkorderów
Kamkorder jest zgodny z oprogramowaniem obsługującym metadane planowania XMPilot (bez podglądu wideo, ponieważ kamera nie tworzy podczas zapisu sygnałów proxy). Po załadowaniu do kamkordera PMW-200 wstępnie zapisanego pliku metadanych planowania (plik XML) z karty pamięci SxS lub pamięci USB podczas zapisu metadane są automatycznie generowane i zapisywane, tak jak zostało to opisane w pliku XML. Nazwa pliku klipu jest również ustawiana automatycznie zgodnie z opisem w pliku XML. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Mniejsze obciążenie pracą związaną z zarządzaniem plikami. Skrócenie czasu edycji. Lepsza komunikacja i szybsza wymiana informacji między zespołami zajmującymi się produkcją i filmowaniem.

Dłuższy czas eksploatacji kamkordera

Porównanie kamkorderów
Niezawodna ochrona wszystkich wejść, wyjść i gniazd kart pamięci SxS ogranicza przedostawanie się kurzu i przedłuża czas eksploatacji kamkordera PMW-200. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Bezpieczne filmowanie. 

Wygodniejsze filmowanie

Porównanie kamkorderów
Kamkorder PMW-EX1R ma na uchwycie dodatkowy przycisk (Auto Push Iris). W kamkorderze PMW-200 funkcję Auto Push Iris można przypisać do jednego z czterech konfigurowalnych przycisków. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Ustawienia kamkordera PMW-200 można dostosowywać do preferencji użytkownika.

Większy wybór ustawień zapewnia lepszą jakość obrazu

Porównanie kamkorderów
W głównym menu kamkordera PMW-200 dostępny jest tryb Pure ATW. Pozwala on ustawić dla funkcji automatycznego balansu bieli opcję „naturalnej” bieli (Natural White) i „czystej” bieli (Pure White), co zapewnia lepsze odwzorowanie automatycznego balansu bieli ATW w zależności od ustawień profilu: opcja naturalnej bieli jest przeznaczona do filmowania na potrzeby firm, opcja czystej bieli umożliwia zachowanie spójności z kamkorderami PDW-680, PDW-700 i PDW-F800 podczas nagrywania materiałów przeznaczonych do emisji. 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200
Łatwość filmowania. Skrócenie czasu konfiguracji kamkordera. 

Większa rozdzielczość ekranu

Porównanie kamkorderów
Ekran LCD kamkordera PMW-200 ma ten sam rozmiar, ale większą rozdzielczość niż ekran modelu PMW-EX1R (3,5 cala / 852x480 w porównaniu z 640x480). 

Korzyści, jakie zapewnia model PMW-200

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE